• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    mutt je asi vitez. jinak na testy pouzivam telnet
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    RAGNAROK: já měl unixový CLI mail naposledy na fakultě a nakonec jsem dokonvergoval právě k muttu
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    RAGNAROK:
    notmuch-vim?
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    RATTKIN:
    nechci pouzivat thunderbird/icedove a "mail" je na debianu default. Zatim vybiram co budu pouzivat.
    Potrebuju to na cteni systemovych zprav, logu, automatizaci. pouzivani grep mi prijde trochu nepohodlne.

    Takze lepsi otazka cli mail client/server?
    Mutt vypada slibne.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAGNAROK: interaktivní mail, proč ne rovnou telnet?
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Neni nekde prosim dobre popsany interaktivni mail?
    How to use the Unix command-line mail tool
    http://www.johnkerl.org/doc/mail-how-to.html

    Zkousim hledat string nebo podle user a pise mi to "Unknown commad."
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TEAPACK: ale abych nebyl jenom negativista - na jednom vláknu je to o 10% rychlejší než předtím...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    ERGOSUM: No, trochu jsem nečekal tak brutální pokles výkonu - benchmark na 4 jádru spuštěný v jednom vlákně trvá stejně dlouho jako na čtyřech - credits: i5-5200U :-/
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    GIOMIKY: prvni den po zaplate byly nejaly problemy s bootovanim v kombinaci s problemem nekterejch nvidia ovladacu. Zaznamenal sem osobne a druhej den to bylo opraveny.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    GIOMIKY: Pokud se nepletu
    Linux má opraveno za cenu snížení výkonu
    Intel vydal mizerný mikrokod, který působí problémy všude. Pak předním varoval a nový teprve bude.
    Na Woknech mají buď děravý Intel, nebo rozbitý Intel.
    Pokud update kernelu nemáš, klidně ho udělej. Až opraví Intel a bude to stabilní, půjde IMHO záplata v Linuxu vypnout. Na Intelácké opravy bych nespěchal.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    CHOROBA: Tak tos mě potěšil. Začínám dumat o Live Linuxu s virtualem a ovladačem. Díky.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ERGOSUM: covece, ten me tudle prekvapil. asi 10 let starej skener na diaky a nesel rozchodit v linuxu :-o ale ve virtualu jede jak hodiny, tojo.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    GIOMIKY: debian stretch - ruzne instaluju a obcas reboot, zadnej problem.
    Jenom nevim, v jakym stavu patche na M&S vlastne jsou :)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    GIOMIKY: tak ty historky souvisi spise s mikrokodem od Intelu... ktery sam Intel stahnul a novej zatim nevydal. Se samotnym kernelem problemy nikde nepozoruju (4.14.x, ten ted bude dalsi long-term supported...)
    SATAI
    SATAI --- ---
    Mně 4.15 sejmul Threadrippera. Nenabootuje, neb nezvládne inicializovat časování PCIe.

    Se Spectre a Meltdownem to samozřejmě nesouvisí, ale dávám to sem jako hrůzostrašnou historku ;-)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Jak je to Spectrou a Meltdownem na Linuxu? Uz mam updatovat kernel nebo se vyplati pockat. Koluji dost hruzostrasne hiatorky o mrznoucich pocitacich a samovolnych restartech na platforme Woken.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Asi tak. Skener na diáky co zapnu za X let. Widle s ovladačem na SD kartě. Boot z karty. Udělat práci. Karta zpátky do krabice se skenerem. Vlastně je to nedokonalá variace na neexistující Live distribuci Windows. Widle mají své C: na té kartě.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    AQUARIUS: a na třetí stranu je to HP....
    KAERO
    KAERO --- ---
    VYHULENY_UFO: mame pres to pripojene ruzne merici karty, celkem specializovane, a virtualbox si ani neskrt. navic maji velke prenosove rychlosti, ideal je pripojeni do pci sbernice v desktopu, ale v labine je desktop ponekud nepohodlny narozdil od notebooku.

    CHOROBA: holt merici pristroje v cene 0,5 mega a vic maji vetsi zivotnost nez pocitacove sbernice, to je bezne. treba kvuli jednomu specialu udrzujem funkcni windows xp, jinak to proste nejede.
    SUK
    SUK --- ---
    CHOROBA: Avolites Titan Mobile ve virtualu nefunguje sam o sobe nijak moc dobre. A zvukovym vecem bude ta vrstva navic pravdepodobne pridavat nejakou tu latenci.

    Takze, ackoliv spousta toho beha dobre, neco proste ne :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam