• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ERGOSUM: volal bys jim normálně na jejích mobil. nebo na pevnou, to by bylo ještě levnější
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    RATTKIN: Obecně dobrá rada, ale na hodinové debaty babiček to není. Ale jako doplněk, proč ne.
    Na čem to budou dědečkové / babičky provozovat?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    KAERO: pokud chceš volat levně odkudkoli do Česka, udělej si Odorik účet a volej přes SIP na jejich mobil. babička uvidí tvoje obvyklé mobilní číslo a ty budeš platit 0.6 Kč za minutu
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    KAERO: já zkoušel Ring - P2P šifrované, bez serverů atp... ale víc lidí je na Discordu, který se mi teď líbí víc - sdílení plochy nebo videa jede pěkně, můžeš tam i omezovat datový tok, aby ti to nesosalo moc atp ...
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    KAERO: s rodinou používáme Hangout. Ve firmě na to také přešli, business verze.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Uprimne Discord je pristi generace techto komunikatoru - integrace medii, pratel a skupin pripomina dobu s IRC.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    KAERO: teamspeak? :D
    KAERO
    KAERO --- ---
    pokud jste nekdo nahradili skype, cim?
    potrebuju to pro volani babickam/dedeckum, a posledni verze vykazuji znacne problemy - hovory vypadavaji, hodne spatna kvalita atd. (pri predchozich verzich to jakztakz fungovalo, takze chyba nebude na strane rychlosti pripojeni a pocitace). pozadavky jsou:
    cesky
    projde to skrz routery.

    skusil jsem nejprv 2 klienty toxu, ale jeden padal pri pokusu o pristupu na kameru a druhy se ani nespustil (chyba v pythonu, dal jsem neresil)
    pak jsem zkusil ekiga, ale jak jsem zjistil SIP potrebuje forwardovane porty na routerech ale na jeden O2 router nemam pristup.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    ERGOSUM: já si tyhle benchmarky dělám ze zvědavosti vždycky po přechodu na novější OS, tentokrát mě to dost překvapilo, ale ještě zkusím nainstalovat starší verzi toho benchmarku, jestli tam náhodou nemají chybu oni...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    TEAPACK: Tam bych hádal, že jde o něco jiného. Podle zkušeností z provozu je rozdíl nízké jednotky procent. Ale možná na specifických úkolech...
    Každopádně, pokud takové úlohy provozuješ(například ten benchmark :-) a nejsi připojený, není důvod snižovat výkon, kvůli zranitelnosti která se tě netýká.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAGNAROK: já myslel že na automatizaci se používá http a JSON, že už nikdo nemá na ty MIME úchylarny žaludek, ale rád se nechám poučit
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    RAGNAROK: mutt
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    mutt je asi vitez. jinak na testy pouzivam telnet
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    RAGNAROK: já měl unixový CLI mail naposledy na fakultě a nakonec jsem dokonvergoval právě k muttu
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    RAGNAROK:
    notmuch-vim?
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    RATTKIN:
    nechci pouzivat thunderbird/icedove a "mail" je na debianu default. Zatim vybiram co budu pouzivat.
    Potrebuju to na cteni systemovych zprav, logu, automatizaci. pouzivani grep mi prijde trochu nepohodlne.

    Takze lepsi otazka cli mail client/server?
    Mutt vypada slibne.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAGNAROK: interaktivní mail, proč ne rovnou telnet?
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Neni nekde prosim dobre popsany interaktivni mail?
    How to use the Unix command-line mail tool
    http://www.johnkerl.org/doc/mail-how-to.html

    Zkousim hledat string nebo podle user a pise mi to "Unknown commad."
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TEAPACK: ale abych nebyl jenom negativista - na jednom vláknu je to o 10% rychlejší než předtím...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    ERGOSUM: No, trochu jsem nečekal tak brutální pokles výkonu - benchmark na 4 jádru spuštěný v jednom vlákně trvá stejně dlouho jako na čtyřech - credits: i5-5200U :-/
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    GIOMIKY: prvni den po zaplate byly nejaly problemy s bootovanim v kombinaci s problemem nekterejch nvidia ovladacu. Zaznamenal sem osobne a druhej den to bylo opraveny.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam