• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    SUK
    SUK --- ---
    SATAI: Zkusil a rychlym googlenim jsem nalezl dve reseni, z nichz jedno bylo nesmysl (nastavit si nejaky konkretni locales - ktery navic mam) a druhy (nainstalovat balik vte misto vte-ng) nicemu nepomohlo. Takze ted mam alacriTTY a testuju.

    Zatim muzu rict, ze to funguje a mam problemy jen 3:
    - barvy jsou hnusne vyblity a spatne citelny nekdy (lze ovsem upravit v configu)
    - neumi Ctrl + click na link, aby me to preneslo rovnou do prohlizece
    - A jako neprijemny bonus k predchozimu - dvojklik na link ho nevybere celej ale bez "http://", takze s linkem je to tezsi :(
    SATAI
    SATAI --- ---
    SUK: co ti říkají logy?

    Resp. zkusil jsi ho spustit z xtermu a kouknout na stderr? ;-)
    SUK
    SUK --- ---
    MARASAN: Zkusim, protoze zmineny gnome-terminal mi bohuzel vubec nenastartuje :D
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    CHOROBA: aha, tak staci napsat v konzoli 'reset' a je opraveno
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    SUK: zkus Alacritty a poreferuj:

    GitHub - jwilm/alacritty: A cross-platform, GPU-accelerated terminal emulator
    https://github.com/jwilm/alacritty
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    hele, netusi nekdo proc mi pri kazdy copy&pate v consoli mate-terminal hodi pred a za ~ ????
    jakoze
    zkopiruju kokot a vysledek paste je 0~kokot~1
    SATAI
    SATAI --- ---
    SUK: na rozdíl od spousty xtermu a spol třebas umí renderovat písmo, že to není úplně ke zblití.
    SUK
    SUK --- ---
    SATAI: Je pravda, ze ten jsem nejakou dobu pouzival v praci fungoval k me spokojenosti. Tak ho vyzkousim a budu doufat, ze bude fungovat lepe, nez zbyle xtermy :)
    SATAI
    SATAI --- ---
    SUK: ja na i3 pouzivam gnome-terminal (a pod nim tmuxinator). Defaultne mam bambilion zkratek, ale je jednoduche je ponastavovat/povypinat dle libosti.
    SUK
    SUK --- ---
    Hola, doporuci mi nekdo nejaky xterm emulator? Dlouho jsem frcel na roxtermu - ale pada. Tak jsem se prekonal, zkusil jsem terminator - ale pada, mozna i casteji, nez roxterm.

    Moje pozadavky jsou jednoduche - nesmi padat, nesmi blokovat temer zadne klavesove zkratky (jedine, co naopak musi je ctrl+shift+c a ctrl+shift+v - tzn copy&paste) - takze to budto nastavitelne nebo vubec.
    A budu to pouzivat s i3wm - na i3wm se mi vzdy pri prvnim pouziti spustily okna terminalu jinde, nez na aktualni plose, coz mi taky dost vadi.

    Diky za rady ;)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Vypadá dobře.
    KDEnlive vs OpenShot Video Editor Comparison for Linux 2016 - 2017
    https://www.youtube.com/watch?v=l2V8RiqsrcA

    Kdenlive Tutorial 2017 - Free Video Editor For YouTube
    https://www.youtube.com/watch?v=oqThpkFyBHY

    Časem vyzkouším.
    SILVESTRAGON
    SILVESTRAGON --- ---
    SHINING_KATE: Připojuji se. Zkusil jsem všechno, co bylo v repozitáři, a Kdenlive mi přijde výrazně nejlepší.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    SHINING_KATE: já teda skončil u LightWorks ( lwks.com ) - hobby registrace je zadara, umí všechno jako profi verze, ale exportuje jenom do formátu YT (1280p) nebo Vimeo (1920p) a na 17.10 to zatím nejede, ale na 16.04 a 16.10 to mám odzkoušené v pohodě...
    SHINING_KATE
    SHINING_KATE --- ---
    GILHAD: Pokud ti nevadí KDE knihovny, mám skvělé zkušenosti ještě s Kdenlive.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    GILHAD: BTW
    LED žárovka také řádkuje. LED světla se používají, ale často s akumulátorem.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    DELVIT: Tak snad nějakou cestu najdu, ale hlavně to chci jako zápisník a dokud mě to nebude bavit aspň rok, nebo to neponese jiné významné bebefity, tak do toho nechci vrážet velké peníze za pořádné studium. Ještě otestuju různé lampičky co mám doma a prolítnu nějaká fotofóra, jestli se něco nepodaří třeba odrazem od prostěradla nebo jiným primitivním trikem. A v létě bude občas i slunce, které nebliká :)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    GILHAD: jasně, hlavně, aby tě to bavilo. To víš mě to blikání vadilo i u těch starých televizí a jsem rád, že CRT už jsou historií.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    DELVIT: Nojo, halogenka a kamerka běžící na podobné frekvenci ... je to už v originálu.

    Tyhle věci musím nějak poladit v realném světě (osvětlení, obsah, ..., tlustší propisku, nebo fixu ...) to bude ještě na dlouho, ale už i takhle mi to celkem stačí k tomu, abych mohl sdělovat zajímavé věci a kdo jde po obsahu se ho dobere. Zbytek už můžu doladit za pochodu. (Taky čtu dost webkomioxů, kde se léty autor docela vypracoval a vykreslil, tak doufám, že to dám taky)

    (ostatně TV svého času vysílala v podstatně horší kvalitě a sledoval ji celý národ :)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    GILHAD: Dobrý. S tím se dá pracovat.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    GILHAD: no vidíš dobré, jenom to pruhovaní je tam nepříjemné :).
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    DELVIT: ERGOSUM:
    Omluvte sníženou kvalitu autora, jde jen o technologické demo obsahující všechny vyjmenované prvky a zanedlouho ho smažu :)
    http://download.gilhad.cz/Test1.mp4
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam