• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    SUK
    SUK --- ---
    SATAI: Zkusil a rychlym googlenim jsem nalezl dve reseni, z nichz jedno bylo nesmysl (nastavit si nejaky konkretni locales - ktery navic mam) a druhy (nainstalovat balik vte misto vte-ng) nicemu nepomohlo. Takze ted mam alacriTTY a testuju.

    Zatim muzu rict, ze to funguje a mam problemy jen 3:
    - barvy jsou hnusne vyblity a spatne citelny nekdy (lze ovsem upravit v configu)
    - neumi Ctrl + click na link, aby me to preneslo rovnou do prohlizece
    - A jako neprijemny bonus k predchozimu - dvojklik na link ho nevybere celej ale bez "http://", takze s linkem je to tezsi :(
    SATAI
    SATAI --- ---
    SUK: co ti říkají logy?

    Resp. zkusil jsi ho spustit z xtermu a kouknout na stderr? ;-)
    SUK
    SUK --- ---
    MARASAN: Zkusim, protoze zmineny gnome-terminal mi bohuzel vubec nenastartuje :D
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    CHOROBA: aha, tak staci napsat v konzoli 'reset' a je opraveno
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    SUK: zkus Alacritty a poreferuj:

    GitHub - jwilm/alacritty: A cross-platform, GPU-accelerated terminal emulator
    https://github.com/jwilm/alacritty
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    hele, netusi nekdo proc mi pri kazdy copy&pate v consoli mate-terminal hodi pred a za ~ ????
    jakoze
    zkopiruju kokot a vysledek paste je 0~kokot~1
    SATAI
    SATAI --- ---
    SUK: na rozdíl od spousty xtermu a spol třebas umí renderovat písmo, že to není úplně ke zblití.
    SUK
    SUK --- ---
    SATAI: Je pravda, ze ten jsem nejakou dobu pouzival v praci fungoval k me spokojenosti. Tak ho vyzkousim a budu doufat, ze bude fungovat lepe, nez zbyle xtermy :)
    SATAI
    SATAI --- ---
    SUK: ja na i3 pouzivam gnome-terminal (a pod nim tmuxinator). Defaultne mam bambilion zkratek, ale je jednoduche je ponastavovat/povypinat dle libosti.
    SUK
    SUK --- ---
    Hola, doporuci mi nekdo nejaky xterm emulator? Dlouho jsem frcel na roxtermu - ale pada. Tak jsem se prekonal, zkusil jsem terminator - ale pada, mozna i casteji, nez roxterm.

    Moje pozadavky jsou jednoduche - nesmi padat, nesmi blokovat temer zadne klavesove zkratky (jedine, co naopak musi je ctrl+shift+c a ctrl+shift+v - tzn copy&paste) - takze to budto nastavitelne nebo vubec.
    A budu to pouzivat s i3wm - na i3wm se mi vzdy pri prvnim pouziti spustily okna terminalu jinde, nez na aktualni plose, coz mi taky dost vadi.

    Diky za rady ;)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Vypadá dobře.
    KDEnlive vs OpenShot Video Editor Comparison for Linux 2016 - 2017
    https://www.youtube.com/watch?v=l2V8RiqsrcA

    Kdenlive Tutorial 2017 - Free Video Editor For YouTube
    https://www.youtube.com/watch?v=oqThpkFyBHY

    Časem vyzkouším.
    SILVESTRAGON
    SILVESTRAGON --- ---
    SHINING_KATE: Připojuji se. Zkusil jsem všechno, co bylo v repozitáři, a Kdenlive mi přijde výrazně nejlepší.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    SHINING_KATE: já teda skončil u LightWorks ( lwks.com ) - hobby registrace je zadara, umí všechno jako profi verze, ale exportuje jenom do formátu YT (1280p) nebo Vimeo (1920p) a na 17.10 to zatím nejede, ale na 16.04 a 16.10 to mám odzkoušené v pohodě...
    SHINING_KATE
    SHINING_KATE --- ---
    GILHAD: Pokud ti nevadí KDE knihovny, mám skvělé zkušenosti ještě s Kdenlive.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    GILHAD: BTW
    LED žárovka také řádkuje. LED světla se používají, ale často s akumulátorem.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    DELVIT: Tak snad nějakou cestu najdu, ale hlavně to chci jako zápisník a dokud mě to nebude bavit aspň rok, nebo to neponese jiné významné bebefity, tak do toho nechci vrážet velké peníze za pořádné studium. Ještě otestuju různé lampičky co mám doma a prolítnu nějaká fotofóra, jestli se něco nepodaří třeba odrazem od prostěradla nebo jiným primitivním trikem. A v létě bude občas i slunce, které nebliká :)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    GILHAD: jasně, hlavně, aby tě to bavilo. To víš mě to blikání vadilo i u těch starých televizí a jsem rád, že CRT už jsou historií.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    DELVIT: Nojo, halogenka a kamerka běžící na podobné frekvenci ... je to už v originálu.

    Tyhle věci musím nějak poladit v realném světě (osvětlení, obsah, ..., tlustší propisku, nebo fixu ...) to bude ještě na dlouho, ale už i takhle mi to celkem stačí k tomu, abych mohl sdělovat zajímavé věci a kdo jde po obsahu se ho dobere. Zbytek už můžu doladit za pochodu. (Taky čtu dost webkomioxů, kde se léty autor docela vypracoval a vykreslil, tak doufám, že to dám taky)

    (ostatně TV svého času vysílala v podstatně horší kvalitě a sledoval ji celý národ :)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    GILHAD: Dobrý. S tím se dá pracovat.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    GILHAD: no vidíš dobré, jenom to pruhovaní je tam nepříjemné :).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam