• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    ABE
    ABE --- ---
    Nenahradily v 10 iptables za nftables ?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    a podivej se elsi mas povolenej forwardnig , coz asi proxmox ma
    sudo sysctl -w net.ipv4.ip_forward=1
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    sudo iptables -t nat -A POSTROUTING -o eth0 -j MASQUERADE
    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    Ahoj, rozjel jsem si proxmox na debianu 10 buster, vytvořil jsem virtuál a nedaří se mi jej připojit k netu. Virtalizace dostává IP z dhcp server, v proxmoxu jsem vytvořil bridge a dal mu statickou adresu z rozsahu lokálního (stejný rozsah jako dhcp server).

    na virtuálu se mi vitvořil inteface, kterýmu jsem dal také pevnou IPku (protože z dhcp si nelízal) a jako výchozí bránu mu nastavil stejnou jako ma dhcp rozsah.

    Jediný kam se dopingám je ten bridge ale tím to končí. Poradíte pls jak by to teda mělo správně fungovat? Mám přidat nějakou statickou routu na ten bridge nebo na tu virtualizaci?

    díky'
    E2E4
    E2E4 --- ---
    RAINBOF: plus freexian dela updaty - neoficiální extended LTS (ale dela ho ten samý člověk co dosud dělal oficiální extended LTS)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    MCKIDNEY: na Q35? ten je v novejch distrech (qemu 4+) imho uz by default
    jdu zkusit fedoru 30 server (centos ma nejake problemy uz po instalaci)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    KLEINZACH: Predpokladam ze jsi zmenil chipset v QEMU? Me bezi grafika na 99% load. jak pri mem loadu tak pri burnu. F29 a F30
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    KLEINZACH: u tohodle si osobne myslim, ze bude spis problem v tom, ze NECO nedoda dostatecne rychle data do grafiky, proto ztracis vykon. a to neco asi bude ICH9 virtualni chipset, grafika - passthrough, ramka - qemu si ukousne, procak - da se rict passthrough.
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    CHOROBA: jj - mam problem ze pri pci passthrough ztracim tretinu vykonu na gpu a uz se v tom placam druhej mesic. qemu argumenty jsem uz skoro vyloucil, zbejvaj jeste experimenty typu message signalling. devel verze (z gitu cca pred mesicem) qemu to dela taky, vyloucil jsem i guest os (win8, win10 se chovaji cca stejne). takze ted sem chtel vyloucit host os
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    SPIKE411: Oki, tak prosím slušně, ať to tady má nějakou úroveň. Kouknu se na staší posty, chtěl někdo něco na titulní stranu nebo ma homepage?
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    DELVIT: Pardon, s tím jsem začal já.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    KLEINZACH: slušně, ano? Jinak rozdám ovoce na uklidněnou.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    jo ty myslis na domaci smatlani a gameseni.:) tak to nevim, sem mel na tom svym premalovanym ubuntu njaky edge repo, ale to uplne nebylo ono, tgze sem si testovaci qemu vybuildil ze zdrojaku
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    KLEINZACH: Neříkals. Stejně jako že zkoušíš live systém. Wi-Fi taky nebejvá jedinej způsob připojení.

    A spíš než to kompilovat bych se nejdřív podíval do RPM Fusion, pokud to z licenčních důvodů (nějaký Broadcom?) nemůže být ve Fedora repo.

    Ty ovladače, který chceš kompilovat, jsi tam taky musel nějak stáhnout / dostat.
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    CHOROBA: dle uvahy 'redhat vyviji qemu, mohlo by tam byt odladenejsi nez jinde'. mam momentalne majaro a potrebuju vyzkouset neco jinyho, jestli je moje buga manjaro specificka nebo je to nezavisly na distru. proxmox sem jenom zahlid na netu, mozna zkusim

    SPIKE411: rikam, ze (kurva) nemam pristup k tomu repu. musim nejdriv zkompilovat ovladace. na tom live cd jsem balicek zatim nenasel.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    KLEINZACH: Tak si neinstaluj Fedora Workstation s desktopem že jo.
    A že tam není make - tak si ho doinstaluj. Nebo co je to kurva za problém, napsat jeden příkaz, v základním repository samozřejmě je.

    Ale určitě budou vhodnější / minimalističtější distribuce třeba na deployment. Záleží, co potřebuješ.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    KLEINZACH: proc redhat? nechces radsi Proxmox? je to na debianu teda, ale je to supr...
    Proxmox - powerful open-source server solutions
    https://www.proxmox.com/en/

    bmw ja teda u sebe jedu virt-mana na linux mintu


    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    zdar, co mam zvolit od redhatu za distro, kdyz chci primarne virtualizaci? rhel/centos?

    vcera sem zkusil fedoru 30 ale to je plny kancelarskejch kramu s prisernym gui, kde je treba gcc ale nelogicky chybi make (abych si zkompiloval ovladace na wifi, gpu atp)
    VESNACH
    VESNACH --- ---
    no...ja si hrozne zvyknul na vimium v chromu na notasu, uz bez toho v podstate nedovedu fungovat a dost se mi to preneslo i na desktop.
    KAERO
    KAERO --- ---
    ja osobne kam muzu, nastrcim vim, ale nastaveni siti delam jednou za dlouhou dobu a to klavesovou zkratku nepotrebuju. kdyz to pouzivam casto -> klavesnice/vim. pouzivam hodne malo - muze byt mys.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam