• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    RAGNAROK:
    "Logrotate runs the postrotate script each time it rotates a log specified in a configuration block. You usually want to use this script to restart an application after the log rotation so that the app can switch to a new log."
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Ahoj prosim jaky ma zde duvod postrotate script v nasledujicim?
    /var/log/messages {
    rotate 5
    weekly
    postrotate
    /usr/bin/killall -HUP syslogd
    endscript
    }

    Proc je v crontabu "cd /"?:
    25 6 * * * root test -x /usr/sbin/anacron || ( cd / && run-parts --report /etc/cron.daily )

    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    GIOMIKY: taky nechapu, transmission je super
    SILVESTRAGON
    SILVESTRAGON --- ---
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    sudo apt-get install transmission-gtk ?

    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    MARASAN: Děkuji, vyzkouším.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    DANIELSOFT: Bojím se, že v mainstreamových eshopech to stejně nebude k dostání, stejně jako u Dellu :-/ Ale hlavní je, že budou ovladače...
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    Lenovo hodlá plně podporovat Linux, nabídne Red Hat i Ubuntu - Root.cz
    https://www.root.cz/clanky/lenovo-hodla-plne-podporovat-linux-nabidne-red-hat-i-ubuntu/
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    CHEVALIER: vyrobis si vlastni balicek .deb, kterej bude mit zavislosti na knihovnach tvoji verze systemu. Problem je, pokud uTorrent vylozene potrebuje fetury z nove verze; kazdopadne je to vetsinou uplne easy a muzes si tak treba nainstalovat novou verzi z unstable, viz napr
    How to build a Debian/Ubuntu package from source? - Stack Overflow
    https://stackoverflow.com/questions/130894/how-to-build-a-debian-ubuntu-package-from-source#308961
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    PUNKREASS: lol,
    no, to mozna funkuje pro build minor verze, ale 100% ne pro major verzi.
    nezbejva nez to buildnout, nebo pockat
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    CHEVALIER: casto taky zabere si proste udelat symlink libssl.so.1.0.0 -> libssl.so.1.1.1 Zpetna kompatibilita by mela bejt zarucena.
    LUDO
    LUDO --- ---
    CHEVALIER: co tak prejst na qBittorrent?
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    DANIELSOFT: děkuji

    MARASAN: Prosím mohl bys to trochu více rozvést? Děkuji.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    CHEVALIER: zkompilovat si novej balicek uTorrentu pro aktualni Ubuntu
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    CHEVALIER: 1) sehnat libssl.so.1.0.0, klidně jen jako soubor někde
    2) volat LD_PRELOAD=/cesta/k/libssl.so.1.0.0 cesta/binarka_utorrentu
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    Mám UBUNTU 20.04. Kvuli uTorrentu potřebuji nainstalovat libssl.so.1.0.0, která není v repozitáři. V systému je nainstalovaná libssl.so.1.1.1, kterou uTorrent neveme (

    utserver -settingspath /opt/utorrent-server-alpha-v3_3/
    utserver: error while loading shared libraries: libssl.so.1.0.0: cannot open shared object file: No such file or directory

    )

    .

    Prosím poraďte.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    SUK: lazy neboli -l
    SUK
    SUK --- ---
    USB disk a (re)mount. USB je v tomhle pomerne nespolehlive a obcas se stane, ze "spadne". Nicmene, v ten okamzik se dozvim akorat "I/O error" a nic vic. Musim vsechno otevrene pozavirat, udelat umount a nasledne mount.

    Existuje nejaka forma "mount - o remount,force /x/y/z"? S tim ze to zavre otevreny handly a cely to remountne?
    ROBINSON
    ROBINSON --- ---
    Ahoj, mám Ubuntu 18.04.3 LTS a mám problém se zprovozněním starší tiskárny Lexmark x2450. Automaticky mě to vyhledalo ovladač Generic Text-Only Printer. Když dám něco tisknout, tak se to na tiskárnu ani neodešle..když sem namátkou zkusil z databáze vybrat jinej ovladač, tak se to jakoby odeslalo ( zůstalo to ve frontě), ale k tisku nedošlo.. jsem totalní amater a takřka až doted mám zkušenosti jenom s windows.. díky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam