• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    KAERO
    KAERO --- ---
    MARASAN: ja mam z bionic-updates a problemy jsem nezaznamenal. ale je pravda ze video z youtube taham maximalne jednou za mesic. momentalne v ubuntu zastaraly neni a funguje.

    VYHULENY_UFO: nojo, jenze timhle si delas bordel ve filesystemu. to uz radeji takove veci davam do /opt, tam mi to prijde prehlednejsi.
    ale nez to priserne "sudo curl" je rozhodne lepsi ten "pip install -user", jak pise MCKIDNEY.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    KAERO: dost casto se youtube-dl upgraduje, protoze po zmene YTB API nebo webu prestane fungovat. Balicky v debianu jsou beznadejne zastraraly, proto ja treba taham jednou za cas rucne.
    ABE
    ABE --- ---
    GIOMIKY: v mp3 to muzes dostat rovnou
    youtube-dl --extract-audio --audio-format mp3 "video URL"
    KAERO
    KAERO --- ---
    GIOMIKY: youtube je normalne v repozitarich (ubuntu), netreba instalovat pres pip
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    FATBOZZ: Jsem stara konzerva. Jiny formaty neumim. Mam k empetrojkam takovy zvlastni, citovy vztah.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    VYHULENY_UFO: ano, to nějakde nabízejí, ale ne všude. Tím xev a mapováním to jde vždy.
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    GIOMIKY: proc mp3, jsou uz mnohem lepší formáty a prehraje je kde co. Ogg, Opus
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    Vím, že je to asi blbost, ale občas když se teď přihlásím do XFCE desktopu (tak v polovině případů), tak se mi na chvíli objeví notifikace "sticky keys enabled". Jinak to nedělá nic a všechno funguje normálně. Jenže já jsem rejpal a chci vědět, co se děje, tak se tady ptám, kdyby náhodou někdo něco. Začalo to, když jsem se jednou přepnul na textovou konzoli (ctrl+alt+f1) abych zjistil, jak na ní vypadá roguelike hra Dungeon Crawl Stone Soup. Mezi tím jsem už několikrát rebootoval a aktualizoval OS, někdy se to objeví a někdy ne.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    To je bezva... jeste jsem si napsal v pythonu skripty na pripojeni pres api spotify, ktery vrati jmeno pisne a umelce, to se pakyhleda jako retezec na ytb a vraceny url se stahne ytbdl... ale to uz je asi moc prekombinovany... dalsim krokem je mp4 -> mp3

    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    GIOMIKY: Ano, pouzivam hodne v Termuxu. Hlavne diky tomu, ze termux podporuje Share jako input.
    Takze si tak do bashe poslu URL rovnou z Youtube aplikace pomoci share tlacitka.

    Intents and Hooks - Termux Wiki
    https://wiki.termux.com/wiki/Intents_and_Hooks
    youtube-dl -f 'best[height<=720][ext=mp4]' --merge-output-format mp4 --restrict-filenames -o '~/storage/download/%(title)s-%(id)s.%(ext)s' $1

    Pro pouziti s vice URL, si tam clovek muze pridat podminku.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Hezký balíček je youtube-dl
    BTW: pip3 install youtube-dl
    mob $ youtube-dl https://youtu.be/lYX01vIIuLU
    funguje i v termuxu
    #trik

    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    LOFEEK42: vyřešeno, změna na synology na thin provisioning, následně už disk vidím :)
    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    zdravím, potřeboval bych help s iscsi... na synology nas jsem vytvořil target, na debianu jsem si nainstaloval open-iscsi a až po login mám vše OK, pak ale ten disk nikde nevidím připojený, abych jej naformátoval. fdisk -l ani lsblk mi to neukazuje a v syslogu vidím poslední dva řádky takto

    Jul 24 12:58:27 exubn iscsid: Connection7:0 to [target: iqn.2000-01.com.synology:DiskStation.Target-exubn, portal: 192.168.0.135,3260] through [iface: default] is shutdown.
    Jul 24 12:58:27 exubn iscsid: Connection8:0 to [target: iqn.2000-01.com.synology:DiskStation.Target-exubn, portal: 192.168.0.135,3260] through [iface: default] is operational now

    poradíte pls, jak to teda připojit?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DELVIT: napriklad muj notebook mi v "biosu" nabizi moznost prohodit leve klavesy ctrl a fn.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    MARASAN: spusť si xev a podívej se jaký keycode ti ten pravý ctrl dává a pak musíš namapovat na tu akci kterou chceš. Debian tak neznám ale když použiješ xmodmap tak můžeš provést mapování.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    mam k laptopu pripojenou klavesnici a nefunguje mi na ni spravne pravy Ctrl - treba v browseru Ctrl + click na link => otevrit v nove zalozce otevre link primo v aktualni zalozce. Stejnetak nefunguje pravej Ctrl na laptopu.
    Je to Debian Buster, nedari se mi googlit reseni. Co s tim, nevite?
    KAERO
    KAERO --- ---
    DURDIN: pouzivam syncthing asi 2 roky, ale ani jsem netusil ze umi jednosmernou synchronizaci :)
    ale holt asi to bude nekde v nastaveni adresare na danem pcX.
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    používáte tady někdo syncthing? Chtěl jsem docílit toho, že synchronisuju fotky z mobilu (m), na ostaní stroje (pc1),(pc1),.., s tím, že data tečou jen jednou stranou a na mobil se nevrací, a rovněž se nic na cili nemaže i kdyz to smazu z mobilu. To mi funguje, ale zjistil jsem, že ne uplne jak bych chtěl. Synchronizace jde jen (m)->(pcN), ale už se neposílají data (pcM)<->(pcN), tj cílové stroje teď nemají vždy stejná data, protože pokud mám třeba pc1 vypnuté, data se nalijí jen na pc2, já je smažu z mobilu, ale jamile zapnu syncthing na pc1, už se tam z pc2 nic nenajile...
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    DANYSEK: Bingo, diky moc:
    [11487381.200618] Out of memory in UB 12866: OOM killed process 29110 ...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    GIOMIKY: oom ti tam nejaky z procesu nezabiji (dmesg)?
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    ... prosím, jak zjistím, proč mi náhodně padá firefox... crashujou taby, občas se sám zavře atp... nutno podotknout, že je to na debian 9, nepříliš aktualizovaný s uptime 120+ dnů... jinak šlape, jak hodinky (vps, bez swapu ... na to mám především podezření)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam