• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    PIP je rozhodne horsi repositar, nez vase distribuce. Porad lepsi nez rucni instalace pro BFU.

    Napriklad vyuziti v Termux je extremne prakticke a tam balicek neni. Workflow, kde si stahnes podcasty a vlogy predem vede ke zdravejsimu pristupu k datum a konzumaci obsahu.

    Formaty lze prevadet, ale cela pointa toho je download nenarocny na vykon a bez ztraty kvality. Takze je to na kazdem si rozhodnout.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    KAERO: dost casto se youtube-dl upgraduje, protoze po zmene YTB API nebo webu prestane fungovat. Balicky v debianu jsou beznadejne zastraraly, proto ja treba taham jednou za cas rucne.
    ABE
    ABE --- ---
    GIOMIKY: v mp3 to muzes dostat rovnou
    youtube-dl --extract-audio --audio-format mp3 "video URL"
    KAERO
    KAERO --- ---
    GIOMIKY: youtube je normalne v repozitarich (ubuntu), netreba instalovat pres pip
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    FATBOZZ: Jsem stara konzerva. Jiny formaty neumim. Mam k empetrojkam takovy zvlastni, citovy vztah.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    VYHULENY_UFO: ano, to nějakde nabízejí, ale ne všude. Tím xev a mapováním to jde vždy.
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    GIOMIKY: proc mp3, jsou uz mnohem lepší formáty a prehraje je kde co. Ogg, Opus
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    Vím, že je to asi blbost, ale občas když se teď přihlásím do XFCE desktopu (tak v polovině případů), tak se mi na chvíli objeví notifikace "sticky keys enabled". Jinak to nedělá nic a všechno funguje normálně. Jenže já jsem rejpal a chci vědět, co se děje, tak se tady ptám, kdyby náhodou někdo něco. Začalo to, když jsem se jednou přepnul na textovou konzoli (ctrl+alt+f1) abych zjistil, jak na ní vypadá roguelike hra Dungeon Crawl Stone Soup. Mezi tím jsem už několikrát rebootoval a aktualizoval OS, někdy se to objeví a někdy ne.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    To je bezva... jeste jsem si napsal v pythonu skripty na pripojeni pres api spotify, ktery vrati jmeno pisne a umelce, to se pakyhleda jako retezec na ytb a vraceny url se stahne ytbdl... ale to uz je asi moc prekombinovany... dalsim krokem je mp4 -> mp3

    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    GIOMIKY: Ano, pouzivam hodne v Termuxu. Hlavne diky tomu, ze termux podporuje Share jako input.
    Takze si tak do bashe poslu URL rovnou z Youtube aplikace pomoci share tlacitka.

    Intents and Hooks - Termux Wiki
    https://wiki.termux.com/wiki/Intents_and_Hooks
    youtube-dl -f 'best[height<=720][ext=mp4]' --merge-output-format mp4 --restrict-filenames -o '~/storage/download/%(title)s-%(id)s.%(ext)s' $1

    Pro pouziti s vice URL, si tam clovek muze pridat podminku.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Hezký balíček je youtube-dl
    BTW: pip3 install youtube-dl
    mob $ youtube-dl https://youtu.be/lYX01vIIuLU
    funguje i v termuxu
    #trik

    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    LOFEEK42: vyřešeno, změna na synology na thin provisioning, následně už disk vidím :)
    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    zdravím, potřeboval bych help s iscsi... na synology nas jsem vytvořil target, na debianu jsem si nainstaloval open-iscsi a až po login mám vše OK, pak ale ten disk nikde nevidím připojený, abych jej naformátoval. fdisk -l ani lsblk mi to neukazuje a v syslogu vidím poslední dva řádky takto

    Jul 24 12:58:27 exubn iscsid: Connection7:0 to [target: iqn.2000-01.com.synology:DiskStation.Target-exubn, portal: 192.168.0.135,3260] through [iface: default] is shutdown.
    Jul 24 12:58:27 exubn iscsid: Connection8:0 to [target: iqn.2000-01.com.synology:DiskStation.Target-exubn, portal: 192.168.0.135,3260] through [iface: default] is operational now

    poradíte pls, jak to teda připojit?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DELVIT: napriklad muj notebook mi v "biosu" nabizi moznost prohodit leve klavesy ctrl a fn.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    MARASAN: spusť si xev a podívej se jaký keycode ti ten pravý ctrl dává a pak musíš namapovat na tu akci kterou chceš. Debian tak neznám ale když použiješ xmodmap tak můžeš provést mapování.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    mam k laptopu pripojenou klavesnici a nefunguje mi na ni spravne pravy Ctrl - treba v browseru Ctrl + click na link => otevrit v nove zalozce otevre link primo v aktualni zalozce. Stejnetak nefunguje pravej Ctrl na laptopu.
    Je to Debian Buster, nedari se mi googlit reseni. Co s tim, nevite?
    KAERO
    KAERO --- ---
    DURDIN: pouzivam syncthing asi 2 roky, ale ani jsem netusil ze umi jednosmernou synchronizaci :)
    ale holt asi to bude nekde v nastaveni adresare na danem pcX.
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    používáte tady někdo syncthing? Chtěl jsem docílit toho, že synchronisuju fotky z mobilu (m), na ostaní stroje (pc1),(pc1),.., s tím, že data tečou jen jednou stranou a na mobil se nevrací, a rovněž se nic na cili nemaže i kdyz to smazu z mobilu. To mi funguje, ale zjistil jsem, že ne uplne jak bych chtěl. Synchronizace jde jen (m)->(pcN), ale už se neposílají data (pcM)<->(pcN), tj cílové stroje teď nemají vždy stejná data, protože pokud mám třeba pc1 vypnuté, data se nalijí jen na pc2, já je smažu z mobilu, ale jamile zapnu syncthing na pc1, už se tam z pc2 nic nenajile...
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    DANYSEK: Bingo, diky moc:
    [11487381.200618] Out of memory in UB 12866: OOM killed process 29110 ...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    GIOMIKY: oom ti tam nejaky z procesu nezabiji (dmesg)?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam