• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    GASPODA
    GASPODA --- ---
    DANIELSOFT: funguje to jen v ramci aplikace. ten problem ma nejspis co docineni z javou, tedy pokud je cilova aplikace pro vlozeni v jave.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    CERMINEK:
    Evolution je ok. Asi jedina moznost na EWS o ktere vim. Timeoutuje to casto. Pokud vyprsi heslo tak je to peknej oser resit s IT opicema.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    DANIELSOFT: i když možná to s těma upozorněníma byl můj problém: Zimbra se dá provozovat v prohlížeči, tak jsem ji takto provozoval a pak nemohla udělat popup, i když třeba "chtěla"
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    ZBYNEK: to bylo v letech 2008-2010, tak už si to moc nepamatuju, co blblo byly upozornění na schůzky/úkoly, zdálo se mi, že občas nevyskakují, ale to mohlo být dávno opraveno: klasická práce s maily bez problémů
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    DANIELSOFT: Zimbra vypadá zajímavě... Jak se s tím reálně pracovalo? Chybělo tomu něco?
    Na javu v době electronu už asi nemá smysl nadávat kvůli rychlosti ani kvůli paměťové nenažranosti ;-)


    CERMINEK: Evolution jsem hodnotil o kus níž...
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    MRDAC_BEDEN: tak buď býval pro Linux, nebo si to pletu.
    Jinak zajímavý může být ještě Evolution.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    v minulém zaměstnání jsme používali nějakou javovou věc jménem Zimbra, na linuxu

    jinak já sám jsem doma spokojený s Thunderbirdem
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ZBYNEK: office365 nastesti umi eas, takze ja jsem ok. co se tyce ms produktu, zacal jsem pouzivat kvuli homeoffice a firemnim poradam linuxovou verzi teamsu. to je taky vec. pusti to lokalni web server, klient je nejaky upraveny chromium (jj, vim o edge) a sezere to asi gigo ram, jen to zapnes.

    ale jako je to prdel, kam se ms posunul od devadesatych let, kdy vuci linuxu vedl bill gates temer jadernou valku. no a nakonec azure cloud tusim pohani linux a ms prispiva do kernelu, minimalne svy virtualizace hyperv ...
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    VYHULENY_UFO: EWS umí bezproblémově Hiri, ale ten je placenej... V akci za $60... A pro změnu neumí imap, holt zvláštní cílovka

    Kdyby byl eM Client na Linux, tak za něj hned zaplatím... Nebo rovou nativní Outlook ;-)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MRDAC_BEDEN: tak thunderbird je olckul, je pro nej tri prdele temat a hromada pluginu. ja mam v oblibe tbsync kvuli kalendarum.

    https://github.com/jobisoft/TbSync

    //jediny co je tedka problem, pristup k exchangi kalendarum pres ews (web service), pouzival se exchangecalendar ( https://github.com/ExchangeCalendar/exchangecalendar ), ale ten je kompatibilni jen do verze 59. jinak musis pouzit exchng activesync. jediny linux postovni klient, ktery umi ews, je tusim jenom evolution. nebo existuje davmail, postovni brana.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    MRDAC_BEDEN: Geary bohužel nemá kalendář, tak jen abys to nezkoušel zbytečně... Jinak je ale povedenej.
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    CERMINEK: ja mam jako notebook Mac a na nem emClient a jsem relativne spokojeny. Na linux neni.

    MARASAN: Geary se mi podle screenshotu libi, zitra vyzkousim a dam vedet

    RATTKIN: VYHULENY_UFO: Thunderbird mam na vsech pocitacich jako fallback, ktery sice perfektne funguje, ale nevyhuje mi, nelibi se mi.
    RATTKIN: Gmail web bohuzel neprichazi v uvahu, protoze mam dva google ucty, ktere aktivne pouzivam a historicky dva Imap ucty na ktere mi chodi take dulezita posta, proto hledam klasickeho klienta.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    MRDAC_BEDEN: už dlouho nemám Linux jako hlavní OS, ale používal jsem Operu, která byla zabita a pak eMClient, který podporoval i exchange...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    Gmail web má skvělé vyhledávání a klávesové zkratky.
    určitě je lepší než Thunderbird (který ale máme v práci povinně)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ZBYNEK: tyjo, asi mas recht. claws je dokonce aktualnejsi. no ale jak sem psal - vratil jsem se k Thunderbirdu, konkretne na techhle dvou mi chybelo poradny vyhledavani mailu.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    MARASAN: Neznám, díky za tip... Ale podle wiki to spíš vypadá, že Claws se 2005 forknul od Sylpheed.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ZBYNEK: sylpheed je remake a vylepseni claws
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    MRDAC_BEDEN: Co do ovládání se mi moc líbil Claws, ale nerozchodil jsem HTML emaily :-(
    Evolution byl taky fajn, ale pravidelně se mi "sekal" - na chvíli přestal reagovat a po cca půl minutě zase normálně fungoval dál.
    Thunderbird mi vůbec nesedne, navíc občas kurví kódování češtiny.


    Stydím se, teď jedu Outlook ve Virtual Boxu...
    SILVESTRAGON
    SILVESTRAGON --- ---
    MRDAC_BEDEN: jestli máš jen Google účty, tak docela ušel Nylas - jak funguje teď, bohynižel nevim: https://medium.com/@grinich/nylas-mail-is-now-free-8350d6a1044d
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    MRDAC_BEDEN: muzes zkusit geary a sylpheed, ja se pak vratil k Thunderbirdu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam