• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    THEODORT: Jo jo, dal jsem config a cache na LV a predal na SSD s mirrorem na SMR. Uvidime jak moc to pomuze
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    MCKIDNEY: hele jde to, staci so dat .config na SSD
    RIVA
    RIVA --- ---
    DELVIT: Tady v UK vsude vyprodano
    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    zdravím, řešil tu někdo reálně storage na debianu, kde si přes LVM a tgt službu vytvářím iscsi disky, které následně připojuju do windows strojů pro zálohy? Stává se mi taková věc, že mi ta iscsi chcípne a musím restartovat tgt službu aby se to zas chytlo. Dále se mi stává, že chcípnou zálohy windows serverů protože prej cíl má chybo I/O..... Ty zálohy maj 3-5TB a valím to přes 10Gb, disky jsou sas 8TB 7k v raidu 5
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    RIVA: co nějaký ESI? S nima jsem měl dobré zkušenosti - třeba https://www.esi-audio.com/products/juliaxte/
    RIVA
    RIVA --- ---
    Doporucite PCIe zvukovku ktera by byla 100% Linux (Ubuntu) kompatibilni a mela pin header na case audio I/O? Nemusi to byt zadne delo. Nejsem muzikant ani audiofil :) Jen me irituje ze mi dcera neustale prepojuje jediny 3.5mil jack vystup na USB audio zvukovce co mam. Na desce mam Creative Sound Core 3D chipset, kterej proste nefunguje a uz jsem nad tim zlomil hul.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Pouceni pro priste: Nedavejte home na SMR disk a pouzivat X jako Kde ci Gnome.

    Cache disku neni dostacujici pro data co se pouzivaji pro kazdodenni pouzivani. KDE kompenzuje pomoci RAM, ale i tak je to hrozne (A moje KDE bere 27GB RAM :)
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    RAGNAROK: Bohužel ne všechny aplikace to tam mají, tohle bylo okno aplikace pouštěné přes mono a tam se PID nevypisuje :-(
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    ZBYNEK:
    -p ti vylistuje i PID
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    Jak (v xfce) zjistím, která aplikace otevřela okno?
    "wmctrl -l" vypíše jenom seznam oken, ale nezjistím aplikaci :-(
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    HEINZZ: to je hezky ;-)
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    CHOROBA: ja mam teda na svejch strojich
    alias fuck='sudo $(history -p \!\!)'
    = )
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    Dá se v xfce nějak zakázat změna hodnoty slideru při scrollování kolečkem na myši? Všude nacházím jenom info, že to je problém GTK, ale nikde nevidím řešení :-(
    MIKESHCZ
    MIKESHCZ --- ---
    SUK: No jo, ale mě běží bash :)
    SUK
    SUK --- ---
    MIKESHCZ: to v prvni rade neni bash, je to Zsh :) kdyz nevis, co to bezi, muzes vzdycky zkusit
    echo $SHELL
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    MIKESHCZ: the fuck je nejlepsi naseptavac a corrector :-)

    MIKESHCZ
    MIKESHCZ --- ---
    YOHNOUS: Doporučuji zkusit na tom Manjaro. XFCE nebo bych zkusil i KDE pro desktop.
    MIKESHCZ
    MIKESHCZ --- ---
    Ahoj, hledám našeptávač do bash. Poradíte? Líbí se mi ten co je na instalačním iso arch linuxu, ale nemůžu najít co to je. Díky.
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    REFLEX: jj, aliasy v bashrc
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ZBYNEK: termius je fer a funkcni, cloud asi super kdyz jim veris, ale jak pises je to elektron, zere to ramku a procak a je to pomaly.( to mne na to m sere asi nejvic)
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    CHOROBA: terminus? neznal jsem, vypadá hezky... Týjo, terminál v electronu! Myslel jsem, že mám dost RAMky, ale jestli bude časem všechno v electronu, tak netuším kolik paměti budu potřebovat...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam