• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    ROBERT_MOST
    ROBERT_MOST --- ---
    Zrovna když se člověk někde už z nouze ptá, tak ho napadne něco, co ho předtim nikdy nenapadlo. Kliknul jsem vlevo pravym a dal odstranit panel a to samý nahoře:D Záhada vyřešena.
    ROBERT_MOST
    ROBERT_MOST --- ---
    MARASAN: ne, to jsem zkoušel, i rozlišení změnit

    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ROBERT_MOST: neni jen potreba roztahnout wallpaper ? Dolni bar vypada ok.
    ROBERT_MOST
    ROBERT_MOST --- ---
    Čau, mám Lubuntu a po updatu se mi udělal takovejhle okraj. V nastavení monitoru, plochy nic nejde změnit. Nevíte, co s tím, je to docela otravný. Díky.

    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    MCKIDNEY: Asi nejsem ta spragnu gui klik generace. Ucel sveti prostredky. Souhlas.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    GIOMIKY: Pokud v tom nevidis rozdil, tak nevidis svoje vlastni privilegium a tam je ten problem. Pokud muzes vsechno delat efektivne z terminalu, tak jsi v dobre pozici - nikoliv ze terminal je dobre reseni pro "vsecko",

    Linux je kouzlo vrstev a pokud renderujes svoje grafy v ASCII na CRT - tak ti to umozni.
    Proti gustu zadny disputat, ale pokud jsi v praci o hodinu dele kvuli neefektivite mutt ....
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    MARASAN: No tak nejak podobne.
    Jinak GUI je dobry. Ale vetsinou je to tak, ze koncept a prototyp natukam v jupyter notebooku (kam jsem si nainstaloval krome default Python kernelu i kernel pro C, PHP, Javu a Javascript).
    Na a potom kod poskladam do hotove programu s predpripravenych casti.
    A to se mi zase lepe upravuje v konzoli. Mam pocit, ze je to tak nejak presnejsi. A velky pismenka delaj taky svoje, v mym veku. ;]
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    GIOMIKY: ja si rad otevru okno s ssh na server a na serveru az pak tmux, proto mam toliko oken. Taky mam jeden lokalni terminal s tmux na picoviny na desktopu 1 a na druhym/dalsim desktopu mam lokalni terminal s tmux na praci.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    MCKIDNEY: Nevidim velky rozdil mezi 12-ti obrazovkami GNU screen a 12-ti otevrenymi okny v grafickem rozhrani.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    VYHULENY_UFO: To same, moderni pristup je rozdeleni workflow do samotnych a cistych prostredi. Vse ostatni je nostalgie. Pokud ti jde kodovani nejlepe v terminalu - proc ne, ale radeji prepnu do X pro management mailu a IM :)

    Plasma je otrava, ale aspon splnuje tohle. Chci Finder(tm) a Window Manager - dostanu to. Nekdo jiny chce komplexni plochu pro administrativu - Plasma mu to umozni. Ty light-weight Xka jsou orezane, takze mozna casem.

    Mit vse v jednom terminalu je sen mrtveho zeitgeist a ceka na Open-world RPG od CD Project :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    hosi, nic proti konzoli, taky jich ma asi pet otevrenych permanentne, ale na treti virtualni obrazovce. jako nic proti oldskulu pracovat v konzoli, ale na vt52 si radeji jen ponecham vzpominky...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    GIOMIKY: Ja to mam podobne, na hrani VFIO, na praci Remmina - xka jsou pro vse ostatni :)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    MCKIDNEY: Kazdy sveho stesti strujce. Osobne nejradeji Xka o vikendu vypinam uplne a pracuji v tty (konzoli). Mene rozptylovani, vice soustredeni.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    GIOMIKY: Haha pro tebe jsem az za dalsim kopcem, mam Plasmu :D
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    MCKIDNEY: Lesson learned after diz yrz:
    sudo apt-get remove gnome*
    sudo apt-get install fluxbox
    startx &
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    THEODORT: Jo jo, dal jsem config a cache na LV a predal na SSD s mirrorem na SMR. Uvidime jak moc to pomuze
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    RIVA: Tak to se buď zeptat, kdy bude nebo si to nechat poslat zpoza velké louže.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    LOFEEK42: no pamatuju ze mi takhle zlobily nektery sitovy karty(RTL chipset), kde jim po par miliardach paketu preskocilo a zpravidla to poznal prvni taky iscsi target, resp ten backup proces co to tam chtel nalit.. jinak nikdy zadny problem..
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    MCKIDNEY: hele jde to, staci so dat .config na SSD
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam