• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    ROBERT_MOST
    ROBERT_MOST --- ---
    MARASAN: ne, to jsem zkoušel, i rozlišení změnit

    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ROBERT_MOST: neni jen potreba roztahnout wallpaper ? Dolni bar vypada ok.
    ROBERT_MOST
    ROBERT_MOST --- ---
    Čau, mám Lubuntu a po updatu se mi udělal takovejhle okraj. V nastavení monitoru, plochy nic nejde změnit. Nevíte, co s tím, je to docela otravný. Díky.

    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    MCKIDNEY: Asi nejsem ta spragnu gui klik generace. Ucel sveti prostredky. Souhlas.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    GIOMIKY: Pokud v tom nevidis rozdil, tak nevidis svoje vlastni privilegium a tam je ten problem. Pokud muzes vsechno delat efektivne z terminalu, tak jsi v dobre pozici - nikoliv ze terminal je dobre reseni pro "vsecko",

    Linux je kouzlo vrstev a pokud renderujes svoje grafy v ASCII na CRT - tak ti to umozni.
    Proti gustu zadny disputat, ale pokud jsi v praci o hodinu dele kvuli neefektivite mutt ....
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    MARASAN: No tak nejak podobne.
    Jinak GUI je dobry. Ale vetsinou je to tak, ze koncept a prototyp natukam v jupyter notebooku (kam jsem si nainstaloval krome default Python kernelu i kernel pro C, PHP, Javu a Javascript).
    Na a potom kod poskladam do hotove programu s predpripravenych casti.
    A to se mi zase lepe upravuje v konzoli. Mam pocit, ze je to tak nejak presnejsi. A velky pismenka delaj taky svoje, v mym veku. ;]
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    GIOMIKY: ja si rad otevru okno s ssh na server a na serveru az pak tmux, proto mam toliko oken. Taky mam jeden lokalni terminal s tmux na picoviny na desktopu 1 a na druhym/dalsim desktopu mam lokalni terminal s tmux na praci.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    MCKIDNEY: Nevidim velky rozdil mezi 12-ti obrazovkami GNU screen a 12-ti otevrenymi okny v grafickem rozhrani.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    VYHULENY_UFO: To same, moderni pristup je rozdeleni workflow do samotnych a cistych prostredi. Vse ostatni je nostalgie. Pokud ti jde kodovani nejlepe v terminalu - proc ne, ale radeji prepnu do X pro management mailu a IM :)

    Plasma je otrava, ale aspon splnuje tohle. Chci Finder(tm) a Window Manager - dostanu to. Nekdo jiny chce komplexni plochu pro administrativu - Plasma mu to umozni. Ty light-weight Xka jsou orezane, takze mozna casem.

    Mit vse v jednom terminalu je sen mrtveho zeitgeist a ceka na Open-world RPG od CD Project :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    hosi, nic proti konzoli, taky jich ma asi pet otevrenych permanentne, ale na treti virtualni obrazovce. jako nic proti oldskulu pracovat v konzoli, ale na vt52 si radeji jen ponecham vzpominky...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    GIOMIKY: Ja to mam podobne, na hrani VFIO, na praci Remmina - xka jsou pro vse ostatni :)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    MCKIDNEY: Kazdy sveho stesti strujce. Osobne nejradeji Xka o vikendu vypinam uplne a pracuji v tty (konzoli). Mene rozptylovani, vice soustredeni.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    GIOMIKY: Haha pro tebe jsem az za dalsim kopcem, mam Plasmu :D
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    MCKIDNEY: Lesson learned after diz yrz:
    sudo apt-get remove gnome*
    sudo apt-get install fluxbox
    startx &
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    THEODORT: Jo jo, dal jsem config a cache na LV a predal na SSD s mirrorem na SMR. Uvidime jak moc to pomuze
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    RIVA: Tak to se buď zeptat, kdy bude nebo si to nechat poslat zpoza velké louže.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    LOFEEK42: no pamatuju ze mi takhle zlobily nektery sitovy karty(RTL chipset), kde jim po par miliardach paketu preskocilo a zpravidla to poznal prvni taky iscsi target, resp ten backup proces co to tam chtel nalit.. jinak nikdy zadny problem..
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    MCKIDNEY: hele jde to, staci so dat .config na SSD
    RIVA
    RIVA --- ---
    DELVIT: Tady v UK vsude vyprodano
    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    zdravím, řešil tu někdo reálně storage na debianu, kde si přes LVM a tgt službu vytvářím iscsi disky, které následně připojuju do windows strojů pro zálohy? Stává se mi taková věc, že mi ta iscsi chcípne a musím restartovat tgt službu aby se to zas chytlo. Dále se mi stává, že chcípnou zálohy windows serverů protože prej cíl má chybo I/O..... Ty zálohy maj 3-5TB a valím to přes 10Gb, disky jsou sas 8TB 7k v raidu 5
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam