• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    RAGNAROK: dyk si tam dej na konec include ne?
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    GIOMIKY: Připomněl's mi krásné shrnutí ohledně přesunu (nejen) browser cache do ram disku:
    https://medium.com/for-linux-users/easy-two-step-browser-speedup-with-ram-d55dbd760d5f
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    New way to manage SSH options in Ubuntu 20.04 - Linux Literacy
    https://linuxliteracy.com/new-way-to-manage-ssh-options-in-ubuntu-20-04/
    skoda ze to nejde na debianu
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    GIOMIKY: To plati nejenom pro VM,ja to pravidelne pouzivam pro zpracovani velkeho mnozstvi CSV a TXT souboru. Vsude kde prace s FS zacne pokulhavat - jako treba trideni 70k CSV souboru :D
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Tip:
    Pro zrychleni mensiho virtualniho stroje lze pouzit jeho presunuti do RAMDISKU.
    $ mkdir ramdisk
    $ chmod 777 ramdisk/
    $ sudo mount -t tmpfs -o size=4096m ramdisk ./ramdisk/
    $ cp -R ~/virtual/machine ramdisk
    Hotovo
    NYXEL
    NYXEL --- ---
    FATBOZZ: pokud se vejdes do 100 senzoru jakoze doma se vejdes tak zkus PRTG :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    FATBOZZ: Icinga dodava nagiosu docela friendly tvar.
    Pokud chces rychlo a snadno, muzes zkusit Monit.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    zabbix
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Ahoj. Rad bych monitoroval stroje v siti. Doporucite nejaky monitorovaci nastroj pro takove domaci monitorovani? Nejen ping, ale i ruzne loady atp. Idealne vice lokalit, win/lin stroje, asi bych to provozoval v dockeru na nasce.
    Nejake doporuceni ? Do nagiosu se hrnout nechci.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MCKIDNEY: Pri hang Intel e1000e to vyradi vsechny zarizeni slave a pak uz je to nespusti. `brtcl addif` to poresi. Pry je to celkem normalni,ale tyto hang vidim poprve u me integrovane sitovky.

    MCKIDNEY: RTFM: reseni je snadne:
    find "PATH" -type f -links 1 -exec ./obsolete_s.sh {} \;


    KILLER_BEE: Tohle jsem resil s UPC pres ten smokeping:
    SmokePing - About SmokePing
    https://oss.oetiker.ch/smokeping/
    Ale pro tebe mozna bude stacit:
    MTR - A Network Diagnostic Tool for Linux
    https://www.tecmint.com/mtr-a-network-diagnostic-tool-for-linux/

    Oboje si nastavis at pinga stavy po ceste - v mem pripade to byla jedna GW v UPC a po pul roce jsem to s nima poresil :D
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    JADE:
    muze mit treba vetsi cache.
    JADE
    JADE --- ---
    SUK: stejna velikost, stejny otacky.../root je na ssd furt stejne...slo o /home disk ...
    SUK
    SUK --- ---
    JADE: Tak to mozna bude docela dobrej duvod, proc je to svizny :)
    JADE
    JADE --- ---
    SUK: ne disk, jsem dal novej...
    SUK
    SUK --- ---
    JADE: a za 2 tydny si to zopakujes, jestlize ten disk ocividne neni v poradku :)
    JADE
    JADE --- ---
    tak jen abych dokoncil pribeh...novej, disk cista instalace xubu LTS...a musim rict, ze 2 vecery nastavovani sice, ale je to o dost sviznejsi nez bylo...preci jen za ty 3 nebo 4 myslim uz prechody na vyssi a vyssi LTS byly cejtit ... jinejma slovama i Linux se umi za leta pouzivani zpomalit a zasmradnout...takze nekdy novej start neni od veci...:S
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    KILLER_BEE: mně na desktopu padala wifina i připojení přes elektřinu, nakonec jsem natáhl ethernet a sviští to. to asi ve tvém případě nejde, jinak bys to udělal taky
    HELVETE
    HELVETE --- ---
    DANYSEK: já bych na takovouhle zálohu před snahou o obnovu ještě doporučil klikací Guymager. Je to snadný, dělá to formáty pro všechny forenzní softy a tak. A pak už si s tím můžu hrát třeba v X-ways nebo jiném speciálním softu.
    JADE
    JADE --- ---
    VYHULENY_UFO: dik, uz jsem tak nejak smirenej s cistou installaci na novej disk ! :S na komercni zachranu dat to nastesti neni, nebylo tam nic, co se neda asi stahnout/poridit znova...spis me jebe cela konfigurace systemu, ktera teda byla uz letita, sic zabehnuta a funkcni ! :S
    KILLER_BEE
    KILLER_BEE --- ---
    CHOROBA: Diky, mrknu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam