• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    CHOROBA:
    jsem to zkousel s includem ale pri restartu sshd to hlasilo chybu tak jsem ten include musel smazat.
    No mozna jsem tu masku include napsal spatne. Zkusim jeste nekdy otestovat. Na ubuntu mi to jede ok.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    RAGNAROK: dyk si tam dej na konec include ne?
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    GIOMIKY: Připomněl's mi krásné shrnutí ohledně přesunu (nejen) browser cache do ram disku:
    https://medium.com/for-linux-users/easy-two-step-browser-speedup-with-ram-d55dbd760d5f
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    New way to manage SSH options in Ubuntu 20.04 - Linux Literacy
    https://linuxliteracy.com/new-way-to-manage-ssh-options-in-ubuntu-20-04/
    skoda ze to nejde na debianu
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    GIOMIKY: To plati nejenom pro VM,ja to pravidelne pouzivam pro zpracovani velkeho mnozstvi CSV a TXT souboru. Vsude kde prace s FS zacne pokulhavat - jako treba trideni 70k CSV souboru :D
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Tip:
    Pro zrychleni mensiho virtualniho stroje lze pouzit jeho presunuti do RAMDISKU.
    $ mkdir ramdisk
    $ chmod 777 ramdisk/
    $ sudo mount -t tmpfs -o size=4096m ramdisk ./ramdisk/
    $ cp -R ~/virtual/machine ramdisk
    Hotovo
    NYXEL
    NYXEL --- ---
    FATBOZZ: pokud se vejdes do 100 senzoru jakoze doma se vejdes tak zkus PRTG :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    FATBOZZ: Icinga dodava nagiosu docela friendly tvar.
    Pokud chces rychlo a snadno, muzes zkusit Monit.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    zabbix
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Ahoj. Rad bych monitoroval stroje v siti. Doporucite nejaky monitorovaci nastroj pro takove domaci monitorovani? Nejen ping, ale i ruzne loady atp. Idealne vice lokalit, win/lin stroje, asi bych to provozoval v dockeru na nasce.
    Nejake doporuceni ? Do nagiosu se hrnout nechci.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MCKIDNEY: Pri hang Intel e1000e to vyradi vsechny zarizeni slave a pak uz je to nespusti. `brtcl addif` to poresi. Pry je to celkem normalni,ale tyto hang vidim poprve u me integrovane sitovky.

    MCKIDNEY: RTFM: reseni je snadne:
    find "PATH" -type f -links 1 -exec ./obsolete_s.sh {} \;


    KILLER_BEE: Tohle jsem resil s UPC pres ten smokeping:
    SmokePing - About SmokePing
    https://oss.oetiker.ch/smokeping/
    Ale pro tebe mozna bude stacit:
    MTR - A Network Diagnostic Tool for Linux
    https://www.tecmint.com/mtr-a-network-diagnostic-tool-for-linux/

    Oboje si nastavis at pinga stavy po ceste - v mem pripade to byla jedna GW v UPC a po pul roce jsem to s nima poresil :D
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    JADE:
    muze mit treba vetsi cache.
    JADE
    JADE --- ---
    SUK: stejna velikost, stejny otacky.../root je na ssd furt stejne...slo o /home disk ...
    SUK
    SUK --- ---
    JADE: Tak to mozna bude docela dobrej duvod, proc je to svizny :)
    JADE
    JADE --- ---
    SUK: ne disk, jsem dal novej...
    SUK
    SUK --- ---
    JADE: a za 2 tydny si to zopakujes, jestlize ten disk ocividne neni v poradku :)
    JADE
    JADE --- ---
    tak jen abych dokoncil pribeh...novej, disk cista instalace xubu LTS...a musim rict, ze 2 vecery nastavovani sice, ale je to o dost sviznejsi nez bylo...preci jen za ty 3 nebo 4 myslim uz prechody na vyssi a vyssi LTS byly cejtit ... jinejma slovama i Linux se umi za leta pouzivani zpomalit a zasmradnout...takze nekdy novej start neni od veci...:S
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    KILLER_BEE: mně na desktopu padala wifina i připojení přes elektřinu, nakonec jsem natáhl ethernet a sviští to. to asi ve tvém případě nejde, jinak bys to udělal taky
    HELVETE
    HELVETE --- ---
    DANYSEK: já bych na takovouhle zálohu před snahou o obnovu ještě doporučil klikací Guymager. Je to snadný, dělá to formáty pro všechny forenzní softy a tak. A pak už si s tím můžu hrát třeba v X-ways nebo jiném speciálním softu.
    JADE
    JADE --- ---
    VYHULENY_UFO: dik, uz jsem tak nejak smirenej s cistou installaci na novej disk ! :S na komercni zachranu dat to nastesti neni, nebylo tam nic, co se neda asi stahnout/poridit znova...spis me jebe cela konfigurace systemu, ktera teda byla uz letita, sic zabehnuta a funkcni ! :S
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam