• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    RATTKIN: Mounty patrej do /mnt. Kdyz budes chtit udelat zalohu home, tak tam nechces celej nas.
    zip home_backup.zip ~home/user
    by nebylo to prave
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CHOROBA: jo je to statický desktop, tak si to mountnu do ~/nas
    dík
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    to je proto, ze to ty programy neumi. nektery to umej, kdyz se jim doinstaluje support pro smb.
    vlc to treba umi ;)
    jinak je to lepsi mountnout. u statickyho kompu ( je furt v siti ) to mam mountnuty pres nfs do /home/user/music|video|data
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    mám nas (freenas) který má sdílení přes smb nebo nfs.

    smb sdílení vidím na ubuntu v programu "Files" tak jako ve windows v průzkumníku. Ale ostatní programy se tam nedostanou. To je asi proto, že to nemám mountované? Mohl bych to napsat do /etc/fstab, nebo je něco lepšího aby se mi to mountovalo při startu?

    kam to mám mountovat? napadl mě /mnt a nebo home, co je lepší? na nasu mám tam filmy a muziku a tak.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    MCKIDNEY: Tak uz vim...
    [README] Bintray repositories are down now · Issue #6726 · termux/termux-packages · GitHub
    https://github.com/termux/termux-packages/issues/6726
    Maji dole bintray repo... chce to termux-change-storage ... asi po update / upgrade to bude fungovat.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Nevim, na Adndroidu 11 mi proste nejde cd ~/storage/cokolib, permission denied. Aplikace pristup na fs ma. Asi jim napisu na discord.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    GIOMIKY:
    Prvne setup storage funguje v pohode - mozna jenom aktualizuj balicky pokud mas starou instalaci.

    setup-storage nastavi pristup k systemovym adresarum od Android 5/6 uz nemas pristup ke karte jinak nez pres SAF. Proto aplikace vzdy prijdou s Vyberte adresar a povolte mi pristup.

    Termux nastavi SD kartu tak, ze tam nahraje Termux data - to ale je pouze slozka Termuxu.

    Pouzivam kazdy den :) Hlavne v kombinaci s python, ffmpeg mas youtube-dl pro alba, podcasty a videa. I ten rsync je k nezaplaceni
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    MCKIDNEY: Hmm... na starsich droide fungoval prikaz termux-setup-storage. Na fs telefonu tim zapisovat slo. Na externi kartu jsem take myslim neco zapsal, ale nejsem si jisty. Mas mozna pravdu, ze to nejde. Na novejsich droidech nefunguje termux-setup-storage. Respektive nastavi se ve ~/storage adresare, ale neslo mi do nich cd (change directory) a psalo to permission denied.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MCKIDNEY: Repsektive pouzivam klice, protoze nejsem prasatko :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    GIOMIKY: To pouzivam ja s rsync. Hlavni nevyhoda (a jeho vyhoda) Termux je comman-line app. Nema pristup do API jako "Storage Access Framework" (Termux-API a root neni opravdove reseni.). Takze pokud mas SD, tak mas smulu.

    Nicmene to je bezpredmetne - protoze na smeru odkud kam nezalezi. Duvod proc delas radeji QR na pocitaci je absence kamery. Total commander v tomhle udelal vice prace nez Nearby Share od Google a je to velmi stabilni implementace WebDav mezi Android zarizenima s dobrym UI.
    BOAR
    BOAR --- ---
    GIOMIKY: ja jjsem o ftp nemluvil :-) ja jsem se bavil o airdroid
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    RATTKIN: Jo, nejdřív wokna, pak linux. Kdybys to dělal opačně, tak wokna změní bootloader a jenom bys musel přeinstalovat grub.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    BOAR: ftp je nekryprovany, mozna radeji
    1] instalace termuxu
    2] v termuxu na droidu: pkg install openssh-sshd nebo tak nejak zkus kdyztak pkg search open ssh || search sshd
    3] sshd v termuxu (otevre na portu 8022 tusim sshd server), kdyztak pkg install nmap a nmap localhost, at vidia na jakej port se pripojit
    4] paswd na termuxu pro zmenu hesla
    z linuxu:
    ssh -p 8022 pro test nebo
    sftp -P 8022 pro prenos souboru
    Kdyz budes mit na droidu sshd v termuxu,
    tak si muzes nastavit ssh klice a bez loginu syncnout cekej adresar rsyncem
    ;] good luck
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    RATTKIN: ja parim jenom pod linuxem na svym notebooku gamesy postaveny na idTech... Doom 2016 mi beha ve 4k na 60fps a Doom Eternal jen v nejakym 2k v 60fps, protoze 4k mi nezvladne gpu, ale tak nemuzu chtit od notebooku vsechno.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    VYHULENY_UFO: našel jsem články jako že to jde spustit, ale já chci svých 50 fps s plným rtx ve 4k
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    RATTKIN: steam + proton nic?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    už mě windows štve. zase se to podělalo. zkusím linux desktop (linux na serveru s bashem znám dobře)

    chci ale občas hrát hry jako cyberpunk nebo metro exodus s RTX a maximálním výkonem, takže windows dualboot je nejlepší možnost?

    našel jsem tenhle guide https://itsfoss.com/install-ubuntu-1404-dual-boot-mode-windows-8-81-uefi/
    říká, že mám instalovat jako první windows na půl disku a pak ubuntu?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    KDE Connect funguje jak hodiny. i SMS, soubory, ovladani, media.....
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    BOAR: na android jsou jednoduchy ftp serveru a muzes pak pouzit ftp klienta.
    BOAR
    BOAR --- ---
    MCKIDNEY: ten typo byl muj, jen jsem tak nejak nevedel, ze vlastne chces:

    nastavit easy sdileni souboru meiz linux a android. Je to tak ?
    pokud ano, tak kdysi jsem pouzival airdroid
    AirDroid | Delight Your Multi-Screen Life
    https://www.airdroid.com/en/
    Fungovalo to obracene - na mobilu si pustil airdroid, a na PC se pripojil na mobil. tusim ze zadarmo bylo fungovani v lokalni siti (zarizeni musely byti ve stejne siti), za penize si to povidalo pres jejich server.
    kdeconnect je taky varianta, ale jak nepouzivam DE, ale jen i3 (v podste terminator + ssh :-) ) tak mi nefacha prochazeni souboru. asi by to resil nejakej nautilus ci tak neco
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam