• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    SUK
    SUK --- ---
    RATTKIN: rozumny filemanagery maji moznost si pridat vlastni commandy do nabidky. Tam uz nic nebrani pustit "xclip" a nechat si cestu zkopirovat.
    MUXX
    MUXX --- ---
    RATTKIN: Gnome commander nebo double commander by ti nepomohl?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    jak nejlíp v ubuntu (gnome) pracovat se soubory na různých místech?
    typicky třeba mám nezpracované fotky někde a zpracované někde jinde a používám na to několik programů po sobě, dokola měním adresáře pro importování a exportování a je to otrava.

    na windows jsem kliknul na soubor pravým tlačítkem se shiftem a dal "copy as path", jde toto v gnome? nebo je něco ještě lepšího?
    SUK
    SUK --- ---
    RATTKIN: dialogy pro vyber souboru jsou ruzny, neni zadny "linuxovy" dialog (jako byl ve winforms) a tak zalezi na knihovne/frameworku. Par let zpatky se takhle zmenil dialog v gtk (myslim) vyrazne k horsimu a moznost jednoduche zameny jsem nenasel. Asi by se musel napsat nejaky wrapper a s pomoci ld_preload zamenit. Prilis prace za malo. Nestoji to za to, zvykni si :)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    podobně jako ve windows, dialog "Vybrat soubor" pro otevření nebo uložení souboru vypadá pokaždé jinak.
    Dá se s tím na ubuntu 21.04 (bez wayland) něco dělat?
    Chtěl bych mít všude dialog jako je vpravo, který má víc ikonek, ale má i třeba google disk

    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    CHOROBA: Ono toho bylo vice, jako QWERTZ ma zavinac blbe, ale QWERTY ho ma rozumne. Jde predevsim o chovani AltGr, nebo tady spis Option :)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    DEFILA: Nevim, funguje to. Tak to neresim.
    SATAI
    SATAI --- ---
    DEFILA: Zacinam litovat, ze mne blokuje, protoze tusim, co tam provadi a bavi mne to.
    DEFILA
    DEFILA --- ---
    GIOMIKY: je vazne nutne to pocitac pres | wc -l (nebo asi lepe pres grep -c); kdyz jde (mimojine) i tohle?
    #!/bin/sh
    setxkbmap -print | grep -q qwertz
    if [ $? -eq 0 ]; then
              setxkbmap cz
      else
              setxkbmap us
    fi
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Mam ve fluxboxu namapovane tohle:

    $ cat keys
    #!/bin/bash
    TEST=`setxkbmap -print | grep qwertz | wc -l`
    if [ $TEST -eq 0 ]; then
    setxkbmap cz
    else
    setxkbmap us
    fi
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    jo aha :D tak ja asi skipnul v devadesatkach tu diakritiku
    SATAI
    SATAI --- ---
    CHOROBA: Typicky chces mit moznost psat ruzne !@##$#%&*(( znaky i diakritiku.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ja sem to asi nikdy nepochopil...ale co to je ta programatorksa klavesnice?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Používám anglickou qwerty + UCW a nemám problém. UCW >> cokoliv na windows.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SUK: děkuji, vypadá super, ale mám tam nějaký problém https://github.com/michalkahle/czech-coder-xkb/issues/10
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    pouzivam ceskou qwertz a nemam problem s vetsinou znaku pomoci algr. linux qwertz >> windows qwertz

    ;-)
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    RATTKIN:
    pouzivam ceskou qwerty a nemam problem s vetsinou znaku pomoci algr. linux qwerty >> windows qwerty.
    SATAI
    SATAI --- ---
    RATTKIN: trochu jiný, ale mám velmi rád: VOK
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    existuje na linux něco jako česká programátorská klávesnice jak je na windows?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam