• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SUK: děkuji, vypadá super, ale mám tam nějaký problém https://github.com/michalkahle/czech-coder-xkb/issues/10
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    pouzivam ceskou qwertz a nemam problem s vetsinou znaku pomoci algr. linux qwertz >> windows qwertz

    ;-)
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    RATTKIN:
    pouzivam ceskou qwerty a nemam problem s vetsinou znaku pomoci algr. linux qwerty >> windows qwerty.
    SATAI
    SATAI --- ---
    RATTKIN: trochu jiný, ale mám velmi rád: VOK
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    existuje na linux něco jako česká programátorská klávesnice jak je na windows?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GIOMIKY: Ani na téhle nešťastné imitaci OS není problém rozbalit tgz.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    AXTHEB: Zipuju, kdyby to chtel nekdo rozpakovat na win2k ;p
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GIOMIKY: Škoda, tar je príma.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    dík všem za příspěvky k mountování, nějak si to rozmyslím
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    AXTHEB: Po tech letech uz zadny vhodny nastroje nechci,
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GIOMIKY: Když nepoužiješ nástroj na zálohy nevhodný, bude mít parametr na zálohování souborů na jednom souborovém systému.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    GIOMIKY: mounty patrej do /mnt, nekde taky do /media, jinde zas do /run/media, ja to tak mam, pac mam vse na nas a zbytek j e mi jedno.


    SUK: jo, zda se ze kdyz se vypne veskery support pro legacy a necha se jen efi, tak to funguje,
    SUK
    SUK --- ---
    MUXX:
    RATTKIN:

    Hele, neni tohle dneska s EFI uz davno prekonany problem? Mozna ze jen blbe kecam (jako minule s tim ssh/scp), ale mam pocit, ze jsem s dual bootem nemel zadny zasadni problem a ze to cele vlastne nejak zvladal primo "bios" (kterymu, co si tak pamatuju, jsem jen musel kdesi sdelit cestu k windowsimu efi bootloaderu)
    MUXX
    MUXX --- ---
    RATTKIN: ja to resim dvema disky a "multiboot" resim v vyberem disku ze kteryho se ma bootovat. mam tak separe systemy, muzu je jednoduse odstehovat do jinyho kompu a nemam strach, ze mi windows update poskodi boot.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    GIOMIKY: zip bck.zip /home/user
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    RATTKIN: Mounty patrej do /mnt. Kdyz budes chtit udelat zalohu home, tak tam nechces celej nas.
    zip home_backup.zip ~home/user
    by nebylo to prave
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CHOROBA: jo je to statický desktop, tak si to mountnu do ~/nas
    dík
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    to je proto, ze to ty programy neumi. nektery to umej, kdyz se jim doinstaluje support pro smb.
    vlc to treba umi ;)
    jinak je to lepsi mountnout. u statickyho kompu ( je furt v siti ) to mam mountnuty pres nfs do /home/user/music|video|data
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    mám nas (freenas) který má sdílení přes smb nebo nfs.

    smb sdílení vidím na ubuntu v programu "Files" tak jako ve windows v průzkumníku. Ale ostatní programy se tam nedostanou. To je asi proto, že to nemám mountované? Mohl bych to napsat do /etc/fstab, nebo je něco lepšího aby se mi to mountovalo při startu?

    kam to mám mountovat? napadl mě /mnt a nebo home, co je lepší? na nasu mám tam filmy a muziku a tak.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam