• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Nechci ipv6 vypnout, ale nakonfigurovat stroj, aby umel ipv4 i ipv6.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    CHOROBA: vypinat v roce 2023 ipv6 je ponekud hloupost... to je past, co te muze jednoho krasneho dne nepekne dobehnout.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    no ipv6 ma pak priioritu 0 ;)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    CHOROBA: ale on pise o priorizaci, ne o uplnym vypnuti... to je vcelku rozdil :)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    me funguje skvele tohle.
    sysctl -w net.ipv6.conf.all.disable_ipv6=1
    sysctl -w net.ipv6.conf.default.disable_ipv6=1
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Uzitecny radek, pokud chce uzivatel Linux stroje uprednostnovat ipv4 oproti prednosti ipv6 pri doazu do dns.
    | cat /etc/gai.conf | grep precedence | grep 100
    precedence ::ffff:0:0/96 100
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    DURDIN: Jo! funguje to prima :) Díky :)
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    GILHAD: No, polud maji designeri toho HW mozek, tak ten FTDI cip napaji z USB tak to zarizeni proste existuje jak zapojis kabel. Ale take mam par devboardu kde to tak neni :-(
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    DANIELSOFT: Pár jednodušších pokusů mi selhalo, že se to náhodně strefovalo do míst, kde už něco bylo, ale asi ne tak úplně a se správnými právy, nebo to už bylo "daleko" za začátkem vysílání a dál jsem to moc nehrotil, že možná časem, pokud někdo neporadí něco lepšího (protože tohle přece už muselo řešit spousta lidí přede mnou ...) ...
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    BTW: Koho zajima souboj mezi Wejlendem a X.
    ... yaft [ yet another frame buffer terminal ]
    https://github.com/uobikiemukot/yaft
    Jedna se o framebuffer terminal s podporou sixelu.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    (jestli tam přímo není ten soubor tak bohatě stačí test "-f" v bashi nebo perlu)
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    GILHAD: nejde napsat si nějaký skript, který bude čekat a pak pustí screen?

    bash, python, perl, případně by se možná hodil i expect v tcl
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    GILHAD: jo je: tio
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    Když se tu probírá screen - já si teď hraju s různýma pofidérnostma (např Motorola 6809 - 8bit), co komunikují po seriálu (přez CH340 - ttyUSB0) a tak to vždycky zapojím do počítače a spustím screen /dev/ttyUSB0 115200
    A ono to funguje, akorát mi tam chybí úvodní logo. Když spustím screen moc brzo, tak vypadne, že /dev/ttyUSB0 není (a když to vyndám, tak taky skončí a smaže obrazovku).

    Tak jestli není něco jiného, co by dokázalo čekat, jestli náhodou to /dev/ttyUSB0 nevznikne a číst ho jakmile je to možné a když zanikne, tak čekat, jestli se zase neobjeví.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    ZBYNEK: asi to tak udělám, aspoň se to v případě tátova laptopu bude updatovat automaticky a já jenom budu povyšovat zbytek systému
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    DANIELSOFT: Zkoušel jsem oboje, ale nakonec mám .tar.gz u uživatele v home, takže se updaty dělají samy
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    ZBYNEK: díky, máš to z PPA nebo z .tar.gz?
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    DANIELSOFT: Není problém snap odinstalovat a FF nainstalovat ručně, mám to takhle na 22.04 a vše v pohodě
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    VYHULENY_UFO: to chápu, však jsem ho také používal :). Stále je to užitečný nástroj, ale nevím jestli jenom pro důchodce :).
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DELVIT: protoze s nim tak nejak umim pracovat uz od devadesatek, kdy to byl celkem uzitecny nastroj...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam