• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    B3TL
    B3TL --- ---
    pak mi dejte vědět jestli se můžete v tom vlákně od perplexity ptát na ty odkazy pod odpovedí co nabízí .... když jsem vám to nasdílel...
    díky
    B3TL
    B3TL --- ---
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    HOWKING: Chyba.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    CHOROBA: Viz screenshot - už i odinstaloval :)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    HOWKING: uz sis nainstaloval Midnight Commander? :D
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    HOWKING: A jo, tam jsem ho přehlédl.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    SPIKE411: autoremove znám - viz screenshot :)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    SPIKE411: Nene. Já mám plochu vždy prázdnou, ale používám ja jako desktop (stůl), s čím zrovna dělám tak to tam je. A jakmile je to hotové, jde to na své místo.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    HOWKING:
    Ještě jsem zkoušel Fedoru, ale tam mě hned od začátku odradilo to, že nejde používat plocha.

    Jako že tam nemůžeš odkládat bordel?
    To je snad výchozí chování čistého GNOME. Podle internetů můžeš nainstalovat rozšíření Desktop Icons resp. Desktop Icons NG.
    Reddit - The heart of the internet
    https://www.reddit.com/r/Fedora/comments/107gr2b/is_it_possible_to_add_icons_on_the_desktop/
    Desktop Icons NG (DING) - GNOME Shell Extensions
    https://extensions.gnome.org/extension/2087/desktop-icons-ng-ding/

    U Debianu je základní chyba používat 'stable' na (multimedální/herní) desktop. Na desktop je IMO testing, stable je na server.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Taky by tě mohl zajímat autoremove:
    autoremove (apt-get(8))
    autoremove is used to remove packages that were automatically installed to satisfy dependencies for
    other packages and are now no longer needed as dependencies changed or the package(s) needing them
    were removed in the meantime.
    Ubuntu Manpage: apt - command-line interface
    https://manpages.ubuntu.com/manpages/xenial/man8/apt.8.html
    (první random odkaz googlu)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Ještě bojuju, jak je vidět i na to screenshotu s potřebou, aby se mi konkrétní apka otvírala do konkrétní plochy, ale jinak to vidím, že Ubuntu bude můj cíl. Ještě jsem zkoušel Fedoru, ale tam mě hned od začátku odradilo to, že nejde používat plocha. (asi jde, ale metody, co jsem našel se neukázaly funkční). Debian se mi líbil nejvíc, ale absence aktuálních ovládačů mě zradila nejen u grafiky, kde nefungoval raytracing, tak i u zvukovky, kde sice videa hrála dobře, ale ten můj voiceover tak zněl trhaně. Na Ubuntu je ten hlas normální lidský, kvalitní.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    AXTHEB: To je skvělé! Ď
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    HOWKING: man apt praví:
    Removing a package removes all packaged data, but leaves usually small (modified) user configuration files behind, in case the remove was an accident. Just issuing an
    installation request for the accidentally removed package will restore its function as before in that case. On the other hand you can get rid of these leftovers by calling purge
    even on already removed packages. Note that this does not affect any data or configuration stored in your home directory.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    AXTHEB: No už jsem je smazal a tak nejsem schopen říci jména. Jsou pryč. Ptám se později, než jsem ručně čistil, co se dalo :)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    AXTHEB: Ne. To je místo remove?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    "nějaké soubory", to ti asi nikdo nepomůže. Zkoušel si apt purge?
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    A kdo ví, kolik jsem jich nenašel, protože v jejich názvech jejich původce nefiguruje.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Předtim něco po mucommanderu. MC jsem taky něco našel.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Třeba teď jsem smazal asi sedm souborů, co zbyly po doublecommanderu. (nějaké složky, něco co neznám a konfigurace). Já chci po odinstalaci systém, jako by tam nikdy nebyly. Já vím, že při dnešních kapacitách a rychlostech disků, ale já mám rád až autistický pořádek.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam