• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYSčítání lidu 2011
    vsechny informace ohledne scitani lidu, ktere probehne v breznu roku 2011. http://www.czso.cz/sldb2011/redakce.nsf/i/home

    scitat se...

    74 hlasy od 74 respondentů

      Sečetl jsem se

      66 hlasy od 66 respondentů

        rozbalit záhlaví
        _BENNY
        _BENNY --- ---
        TAPINA: a kdyz to bude nedobrovolne, tak ty udaje holt budou zase vadne. ale kdyz to tak urednici chteji...
        TAPINA
        TAPINA --- ---
        Kdyby bylo sčítání lidu dobrovolné, tak by to asi byly hodně použitelné údaje, když by na určení celkového počtu osob určité národnosti odpověděla jen půlka lidí. Ještě bychom zjistili, že Vietnamci jsou většina a menšina jsme my.
        FANAE
        FANAE --- ---
        _BENNY: Rozhodne si musime trosku ozivit to psaci pismo preci! Neucili nas to na zakladkach snad zbytecne, ne? :)
        _BENNY
        _BENNY --- ---
        FANAE: davam dohromady akcni plan, muzes se kdyztak pripojit ;)

        1) vyplnit inkoustem a rozmazat (to samo)
        2) vyplnit to stejnou barvou jako je barva pozadi (nikdo mi nerekl ze bila se nepocita)
        3) psat necitelne (nc, psal jsem to ve stresu)
        4) vyplnit veci, ktere se daji splest nebo nepochopit spravne (jo vy jste mysleli bydliste ME matky, to jsem netusil)
        5) splest si radky a udelat v tom bordel (okres jako obec, cigan jako cernoch)
        6) formular polit necim skutecne hodne smradlavym
        7) uvest fiktivni nabozenstvi (treba to klingonstvi)
        8) u zvlast vypecenych veci typu registrovane partnerstvi uvest "nevim, nechapu, nerozumim otazce" (tak se mi nesmejte, mam nizke IQ)

        co dal? ;)
        FANAE
        FANAE --- ---
        _BENNY: A to ja jim to zas vyplnim, jeste si nejsem jista jestli takovy rodny cislo uplne bez chybky - ale jak tu padlo, to stejne maji. A veci jako pocet televizi a pocitacu v domacnosti? Ani nahodou. Nabozenstvi Jedi (nebo radsi sith? Ale Jedi cirkev doopravdy existuje.. Mozna si tu Sithskou jeste zalozim rychle:)))) a narodnost.... Hm, to bude orisek, ze by klingonska? Ne, radsi Andorianska! :)
        Jojo, uz se tesim :)
        (a jeste samozrejmne vyplnovat tou "spravne" barevnou propiskou:)
        _BENNY
        _BENNY --- ---
        JOPS: pokud vi vsechno, tim spis mu nemusim nic davat
        JOPS
        JOPS --- ---
        obavam se, ze tu jste vsichni malo paranoidni :)))

        co vsechno si myslite, ze o nas stat vi ? :)) vsechno podstatne. Jmeno, fotku, bydliste, pribuzenstvo, auto co vlastnite, dluhy kde mate, kolik berete, telefon, proste vsechno podstatne.

        Tenhle dotaznik je jenom o tom doplnit databazi :))

        zda jste verici, zda jste homosexual, zda mas televizi, ci vlastnis PC, kolik mrtvol schovanejch pod garazi atd... :)))
        GENERALLZ
        GENERALLZ --- ---
        IJACZEK: a proč by to měl stát vědět? proč by to měl násilím vynucovat?
        NICOLE
        NICOLE --- ---
        THOMASMORTA: taky jsem mela pocit, ze to je asi spis vtip, ale po letech na nyxu uz radeji nikoho neprecenuju :))))

        no, pokud se vliv katolicke cirkve na spolecnost da zjistit jen ze scitani, tak to asi zadny skutecny vliv neni a nevim, proc ho brat v potaz.

        Mne by opravdu zajimalo KONKRETNI vyuziti nejake te informace. K cemu se to pouziva a proc?
        THOMASMORTA
        THOMASMORTA --- ---
        _BENNY: Odeslat státu svůj politický názor a navíc ho osobně podepsat mi přijde jako podstatně zneužitelnější informace, než jsou ty, které o mě již stejně vědí... Tak nevím jestli je to ta pravá manifestace nesouhlasu se shromažďováním informací:-)
        THOMASMORTA
        THOMASMORTA --- ---
        NICOLE: No, divila by ses, jak jsou lidé drzí:-) A pokud se jedná o jakoukoliv organizaci, která funguje na principu vymytí mozku svým řadovým členům, tak, kteří mohou vše dělat v dobré víře, pak by se klidně mohli tito řadoví členové k tomu hlásit vřejně... Nejsmě ve starověkém Římě, nepředhazujeme členy nelegálních sekt lvům, naopak často hájíme jejich práva... Tak proč by se nepřihlásili:-) Ale to je vážně dost OT.
        Když se to vyplňovalo před deseti lety, tak tam byla jenom kolonka, k jaké víře se hlásíme... A psali jsme tam děsné blbosti:-) A asi nás nebylo málo, proto tam je teď kolonka "věřící, nehlásící se k žádné organizaci/církvi":-)
        Samozřejmě jsem zapoměl u předchozího příspěvku vyplnit smailíky:-)

        Jinak praktické politické důsledky, které by mohli plynout ze statistik ohledně vyznání: Pokud by se například ukázalo, že je u nás takové množství řekněme katolíků, tak by to mohlo vážně ovlivnit, jaké výzkumy by u nás byly povoleny, v extrémním případě by to mohlo mít vliv na zákaz potratů (dej Bože rozumu svým přisluhovačům, to by vedlo jenom k provádění nelegálních, a tedy nebezpečných potratů), zrušení registrovaného partnerství apod. Záměrně uvádím extrémní příklad - s největší pravděpodobností se dojde ke zjištění, že stav odpovídá tomu, co jsme předpokládali a nic se neděje (jinak by se již pravděpodobně projevilo), ale když už se dělají statistiky, proč to nezkontrolovat?:-)

        Obecně mě nepovinné údaje netrápí - kdo nechce o sobě něco takového dát vědět, ten to prostě nevyplní. Kdo to o sobě chce vykřičet do světa, ten už to pravděpodobně činí i bez úředního nařízení, tak nevím v čem je problém. Pro mě a za mě, ať tam mají třeba třicet stránek nepovinných údajů (tedy pokud budou na recyklovaném papíře:-D).

        A povinné údaje jsou vesměs věci, které by si mohli přečíst z mého daňového přiznání. Kromě délky dopravy do zaměstnání - ale to by zvládli s mapou taky odvodit...
        _BENNY
        _BENNY --- ---
        HONCKA: to me napadlo taky. myslim ze o tom ze se nema formular posplichat stinky sprayem s hovnovou prichuti tam nic nepisou.
        NICOLE
        NICOLE --- ---
        THOMASMORTA: :))))
        Pokud nekdo vyviji protistatni cinnost, tak to asi nepise do scitaciho formulare

        ale jinak viz
        NICOLE:
        THOMASMORTA
        THOMASMORTA --- ---
        NICOLE: Pokud Ti tu nějaká sekta vyvíjí protistátní činnost, tak to pravděpodobně nebude ona sama, která podnítí iniciativu... Každopádně jsem si pročetl formulář a mohu říct, že je tato diskuse celkem bezpředmětná, protože se jednak vyplňují pouze registrované organizace, jednak je tento údaj nepovinný. Z nějakého důvodu je nepovinný i údaj o národnosti, což nechápu, protože na občance ho po mě zatím vždy chtěli.
        _BENNY
        _BENNY --- ---
        KASUMI: stat je tu od toho, aby reguloval spolecenske vztahy a k tomu ptorebuje data

        coz je to co jsem uz rikal ;) stat nas chce regulovat, ale nevi na zaklade ceho. tak nam namiri zbran na spanek a rekne - rad bych udelal neco pro tvoje dobro, ale ty proste nespolupracujes. tak delej nebo to do tebe napalim :D

        mne to prijde zajimave a tesim se na vysledky

        je strasne moc super ze ti to prijde zajimavy a tesis se na to, ale co ja s tim? :) ja to kvuli tvym pocitum vyplnovat nebudu :)

        a ty benny mlc :)

        to Benny neumi ;D
        NICOLE
        NICOLE --- ---
        THOMASMORTA: Pokud jde o legalizaci - tak jakakoliv organizace, ktera o ni usiluje, si poda prislusnou zadost a splni zakonne podminky a pak ji dosahne, nevim, proc by iniciativa mela v tomhle vychazet od statu, navi c na zaklade nejakych statistik.
        Zrovna tak pokud chce stat zakrocit proti nekomu, tak na zaklade toho, co ten dotycny spacha, ne na zaklade toho, jestli "uz je jich hodne".
        THOMASMORTA
        THOMASMORTA --- ---
        TRISSIE: Hlavně si nedovedu představit, jak obyčejní pochůzkáři skládají hromadně prověrky k tak důvěrným datům:-)
        THOMASMORTA
        THOMASMORTA --- ---
        NICOLE: Například tím, že by mohl začít zvažovat, zda nelegalizovat (či nevyhostit) nějakou dosud nelegalizovanou církev.
        TRISSIE
        TRISSIE --- ---
        THOMASMORTA: na jednu stranu je to možná dobře, že to centralizovat nedokáže, asi bych neměla radost, kdyby policajt, co se mnou řeší blbé parkování, měl online přístup na moje daňové přiznání...
        THOMASMORTA
        THOMASMORTA --- ---
        NICOLE: Myslím, že je státu šumák, kolik lidí je ateistů, křesťanů apod, protože to jsou státem schválená vyznání... Ale už bude například zajímavé, kolik lidí se přihlásí k Scientologické církvy, která tu oficiálně není legální... Nebo třeba LaVayovi Satanistické církve... A jeden z požadavků legalizace je i množství vyznavačů.
        No a když už zjišťujeme minority, tak už to sečteme všechno, ne? :-)
        NICOLE
        NICOLE --- ---
        KASUMI: stat je tu od toho, aby reguloval spolecenske vztahy a k tomu ptorebuje data

        - vis neco konkretniho o tom, jak se data ziskana ze scitani pouzivaji regulaci spolecenskych vztahu?
        Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam