• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYSčítání lidu 2011
    vsechny informace ohledne scitani lidu, ktere probehne v breznu roku 2011. http://www.czso.cz/sldb2011/redakce.nsf/i/home

    scitat se...

    74 hlasy od 74 respondentů

      Sečetl jsem se

      66 hlasy od 66 respondentů

        rozbalit záhlaví
        NICOLE
        NICOLE --- ---
        VINCA: no a ty teda vis nejaky konkretni priklad toho, jak se ty data k necemu praktickemu vyuzivaji? k necemu, co by neslo zjistit a zaridit jednoduseji jinak?
        _BENNY
        _BENNY --- ---
        VINCA: ale chapej - to ze jsou to pro tebe uzitecny udaje neznamena, ze ja ty svoje automaticky vyklopim. to co kdo za neco povazuje pro me neni zadny argument. ja si nemyslim ze jsou to uzitecne udaje, ja si myslim ze jsou to udaje krajne zneuzitelne, bojim se o bezpecnost tech dat a bojim se co se na zaklade techto dat vymysli (vidim to na nastroj k odduvodneni proc je treba dalsi statni expanze). jeste nad tim zapremyslim, ale mozna nakonec radeji zaplatim tech 10k nez abych jim svoje udaje dal. reknemez ze je to proti memu presvedceni.
        VINCA
        VINCA --- ---
        _BENNY: budes. a pak stejne odevzdas ;) a co ti teda vadi? ze dalsi statni instituce bude vedet, jakyho si dosahla vzdelani? nebo bys opravdu rada zila ve svete bez udaju o poctu obyvatel, mire urbanizace/dezurbanizace, zivotni urovni atd? pro me jsou to proste uzitecny udaje, tvoje jmeno nebude zverejneny na zadnym seznamu. cetl/a sis vubec prislusnej zakon, jak budou udaje zpracovany a k cemu budou pouzity?
        _BENNY
        _BENNY --- ---
        VINCA: ale tech 10k ze me realne vytahnou az kdyz mi prokazou umysl. ja se jenom spletu. budu to odevzdavat treba na 10x.

        co vam sakra na scitani lidi vadi? nemela by vam vic vadit kontrola internetu, zakazovani anonymizeru, presumpce viny ve veci porusovani autorskyho zakona?

        jo, presne to mi taky vadi a resim to v odpovidajicich klubech. toto je klub o scitani lidu ;)
        VINCA
        VINCA --- ---
        _BENNY: ad 1) pokud budou udaje necitelny, tak ti je ten clovek, co ti osobne predal formular, osobne da novej k prepracovani
        ad 2) precti si pokyny k vyplneni – jen modra nebo cerna, promin
        ad 3) vzory pismenek tam mas jasne napsany. jestli nedokazes obkreslit par carek, tak naval 10k czk
        ad 4) s tim ti imho ochotne pomuze „scitaci komisar”
        ad 5) zase ti to vratej
        ad 6) zase ti to vratej
        ad 7) ha ha ha! no, aspon nakrmis tv nova a ve zpravach uvidime, ze v CR zije 7 klingonu. porad se smeju..
        ad 8) znova poradi komisar. navic nevim, jak to graficky vyjadris do krizkovaich kolonek

        nicmene v bojkotu preju hodne stesti a pevny nervy. :)

        ale hlavne sem se chtel zeptat, co vam sakra na scitani lidi vadi? nemela by vam vic vadit kontrola internetu, zakazovani anonymizeru, presumpce viny ve veci porusovani autorskyho zakona? prece jenom, rodny cislo je porad jenom cislo, ktery te identifikuje stejne jako email, telefonni cislo nebo fb profil – a verim, ze aspon jedno z toho vischni odpurci mate.. mne osobne to prijde jako uzitecna vec, z ciste statistickyho hlediska. ale mozna jsem tady jedinej, kdo mel ve skole rad zemepis.
        WOUK
        WOUK --- ---
        libi se mi 4) kalkata, rodne jmeno agnesë gonxhe bojaxhiu
        NYX
        NYX --- ---
        _BENNY: 6) je vyborny napad :)
        _BENNY
        _BENNY --- ---
        taky si totiz ze skoly pamatuju na argument "ale to by jine deti taky chtely a to nejde, takze to nemuzes delat ani ty" :-)
        _BENNY
        _BENNY --- ---
        TAPINA: pockej, jak TOLIK vadnych nebude? kolik? od jake miry uz to bude vadit? a pokud nejaka mira existuje, proc bych ji mel plnit zrovna ja? :)
        TAPINA
        TAPINA --- ---
        _BENNY: Ono jich zas tolik vadných nebude. Pamatuješ taky ze školy takové ty akce typu "pojďme, VŠICHNI uděláme to a to a bude sranda"? ;o)
        _BENNY
        _BENNY --- ---
        TAPINA: a kdyz to bude nedobrovolne, tak ty udaje holt budou zase vadne. ale kdyz to tak urednici chteji...
        _BENNY
        _BENNY --- ---
        FANAE: jj, vytahnu stary sesity z prvni tridy a zkombinuju to s tesnopisem :D
        TAPINA
        TAPINA --- ---
        Kdyby bylo sčítání lidu dobrovolné, tak by to asi byly hodně použitelné údaje, když by na určení celkového počtu osob určité národnosti odpověděla jen půlka lidí. Ještě bychom zjistili, že Vietnamci jsou většina a menšina jsme my.
        FANAE
        FANAE --- ---
        _BENNY: Rozhodne si musime trosku ozivit to psaci pismo preci! Neucili nas to na zakladkach snad zbytecne, ne? :)
        _BENNY
        _BENNY --- ---
        FANAE: davam dohromady akcni plan, muzes se kdyztak pripojit ;)

        1) vyplnit inkoustem a rozmazat (to samo)
        2) vyplnit to stejnou barvou jako je barva pozadi (nikdo mi nerekl ze bila se nepocita)
        3) psat necitelne (nc, psal jsem to ve stresu)
        4) vyplnit veci, ktere se daji splest nebo nepochopit spravne (jo vy jste mysleli bydliste ME matky, to jsem netusil)
        5) splest si radky a udelat v tom bordel (okres jako obec, cigan jako cernoch)
        6) formular polit necim skutecne hodne smradlavym
        7) uvest fiktivni nabozenstvi (treba to klingonstvi)
        8) u zvlast vypecenych veci typu registrovane partnerstvi uvest "nevim, nechapu, nerozumim otazce" (tak se mi nesmejte, mam nizke IQ)

        co dal? ;)
        FANAE
        FANAE --- ---
        _BENNY: A to ja jim to zas vyplnim, jeste si nejsem jista jestli takovy rodny cislo uplne bez chybky - ale jak tu padlo, to stejne maji. A veci jako pocet televizi a pocitacu v domacnosti? Ani nahodou. Nabozenstvi Jedi (nebo radsi sith? Ale Jedi cirkev doopravdy existuje.. Mozna si tu Sithskou jeste zalozim rychle:)))) a narodnost.... Hm, to bude orisek, ze by klingonska? Ne, radsi Andorianska! :)
        Jojo, uz se tesim :)
        (a jeste samozrejmne vyplnovat tou "spravne" barevnou propiskou:)
        _BENNY
        _BENNY --- ---
        JOPS: pokud vi vsechno, tim spis mu nemusim nic davat
        JOPS
        JOPS --- ---
        obavam se, ze tu jste vsichni malo paranoidni :)))

        co vsechno si myslite, ze o nas stat vi ? :)) vsechno podstatne. Jmeno, fotku, bydliste, pribuzenstvo, auto co vlastnite, dluhy kde mate, kolik berete, telefon, proste vsechno podstatne.

        Tenhle dotaznik je jenom o tom doplnit databazi :))

        zda jste verici, zda jste homosexual, zda mas televizi, ci vlastnis PC, kolik mrtvol schovanejch pod garazi atd... :)))
        GENERALLZ
        GENERALLZ --- ---
        IJACZEK: a proč by to měl stát vědět? proč by to měl násilím vynucovat?
        NICOLE
        NICOLE --- ---
        THOMASMORTA: taky jsem mela pocit, ze to je asi spis vtip, ale po letech na nyxu uz radeji nikoho neprecenuju :))))

        no, pokud se vliv katolicke cirkve na spolecnost da zjistit jen ze scitani, tak to asi zadny skutecny vliv neni a nevim, proc ho brat v potaz.

        Mne by opravdu zajimalo KONKRETNI vyuziti nejake te informace. K cemu se to pouziva a proc?
        THOMASMORTA
        THOMASMORTA --- ---
        _BENNY: Odeslat státu svůj politický názor a navíc ho osobně podepsat mi přijde jako podstatně zneužitelnější informace, než jsou ty, které o mě již stejně vědí... Tak nevím jestli je to ta pravá manifestace nesouhlasu se shromažďováním informací:-)
        THOMASMORTA
        THOMASMORTA --- ---
        NICOLE: No, divila by ses, jak jsou lidé drzí:-) A pokud se jedná o jakoukoliv organizaci, která funguje na principu vymytí mozku svým řadovým členům, tak, kteří mohou vše dělat v dobré víře, pak by se klidně mohli tito řadoví členové k tomu hlásit vřejně... Nejsmě ve starověkém Římě, nepředhazujeme členy nelegálních sekt lvům, naopak často hájíme jejich práva... Tak proč by se nepřihlásili:-) Ale to je vážně dost OT.
        Když se to vyplňovalo před deseti lety, tak tam byla jenom kolonka, k jaké víře se hlásíme... A psali jsme tam děsné blbosti:-) A asi nás nebylo málo, proto tam je teď kolonka "věřící, nehlásící se k žádné organizaci/církvi":-)
        Samozřejmě jsem zapoměl u předchozího příspěvku vyplnit smailíky:-)

        Jinak praktické politické důsledky, které by mohli plynout ze statistik ohledně vyznání: Pokud by se například ukázalo, že je u nás takové množství řekněme katolíků, tak by to mohlo vážně ovlivnit, jaké výzkumy by u nás byly povoleny, v extrémním případě by to mohlo mít vliv na zákaz potratů (dej Bože rozumu svým přisluhovačům, to by vedlo jenom k provádění nelegálních, a tedy nebezpečných potratů), zrušení registrovaného partnerství apod. Záměrně uvádím extrémní příklad - s největší pravděpodobností se dojde ke zjištění, že stav odpovídá tomu, co jsme předpokládali a nic se neděje (jinak by se již pravděpodobně projevilo), ale když už se dělají statistiky, proč to nezkontrolovat?:-)

        Obecně mě nepovinné údaje netrápí - kdo nechce o sobě něco takového dát vědět, ten to prostě nevyplní. Kdo to o sobě chce vykřičet do světa, ten už to pravděpodobně činí i bez úředního nařízení, tak nevím v čem je problém. Pro mě a za mě, ať tam mají třeba třicet stránek nepovinných údajů (tedy pokud budou na recyklovaném papíře:-D).

        A povinné údaje jsou vesměs věci, které by si mohli přečíst z mého daňového přiznání. Kromě délky dopravy do zaměstnání - ale to by zvládli s mapou taky odvodit...
        Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam