• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYSčítání lidu 2011
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    DUNAR_:

    co uz stat ma:
    jmeno
    prijmeni
    statni obcanstvi
    bydliste
    rodinny stav
    registrovane partnerstvi
    nejvyssi dokonce vzdelani
    obor vzdelani
    pocet zive narozenych deti celkem
    pocet zive narozenych deti v poslednim manzelstvi
    ekonomicka aktivita
    zamestnani

    ktere informace si muze stat snadno dohledat:
    matersky jazyk
    bydliste matky v dobe narozeni
    odvetvi ekonomicke cinnosti
    misto pracoviste nebo skoly
    postaveni v zamestnani

    do ceho statu NIC neni:
    dopravni prostredek
    doba trvani dojizdky do zamestnani nebo skoly
    frekvence dojizdky do mista pracoviste nebo skoly

    je to uz jasne? linky ti hledat nebudu, ty si najdi sam. chovas se jak stat, neco po nekom chces a ani poprosit nedovedes ;)
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    DUNAR_: znovu, jeste jednou pomaleji a na blbecka - STATY TY INFORMACE UZ MAJI!
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    DUNAR_: bohuzel, nedaji mi visa, musim zustat tady ;-)

    DUNAR_: a pak kdo je tady ten krikloun :D
    DIVA
    DIVA --- ---
    DUNAR_: nejde, máme na to totiž zákony.. (smutný vtip že)
    DIVA
    DIVA --- ---
    DUNAR_: však beny si stačí sám, a úředníky jako by shazovali ;) rozdíl je jen v měřítku, situace je proporční
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    DUNAR_: ano, jake prekvapeni, je to proste uplne jiny pripad, srovnavas hrusky s automobilem
    DIVA
    DIVA --- ---
    btw přemýšlela jsem nad tím eště, já tu desítku jednou za dekádu prostě oželím. za tu aspoň vím co si kupuju. podobnou cifru bestak státu sypu každý měsíc a nedostanu za to nic, ani to očesané právo na soukromí
    DIVA
    DIVA --- ---
    DUNAR_: zeptej se jestli k získání těchto dat sčítal svůj "lid" ;) jak už padlo, stejně jako on i stát takovéto info může získat bez navrhovaného opatření
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    DUNAR_: nemas zac
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    DUNAR_: na tvou hloupou otazku, ktera s tematem souvisi velmi, velmi vzdalene, jsem ti uz odpovedel. jestli mas neco k tematu, prosim. jestli se mi snazis dokazat, ze pracovnepravni vztah, kdy oba (zamestnavatel a zamestnanec, zadavatel a kontraktor ) svou dobrovolnou spolupraci ziskavaji, je srovnatelny s mafianskym vyhrozovanim statu, ze pokud mu nevyplnime nejake lejstro, tak nas okrade o penize, tak se zkus jeste jednou nad tim vsim v klidu zamyslet, a neboj se tomu dat vic casu.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    DUNAR_: tyto informace uz stat ma. vi kolik ma muzu a zen, vi kolik jim je a odkud jsou a jake maji dosazene vzdelani. tohle vsechno stat uz davno vi, jestli mu mam pomahat s vyplnovanim samozrejmosti, at mi za tu praci zaplati jako kazdy jiny kdo po mne neco chce ;-)
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    DUNAR_: ano, ridil jsem kolektiv. a nelustroval jsem zivoty kazdeho jedince. takze?
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    DUNAR_: precti si laskave celou uplynulou diskuzi, jako krikloun se zde prave projevujes ty, tohle bylo vysvetlovano nekolikrat horem spodem.

    * stat ty dulezite udaje ktere potrebuje uz ma
    * stat nepotrebuje vedet tolik informaci
    * stat nemuze udaje ktere ma v ruznych institucich zkompletovat jak by si kdejaky socialni inzenyr, protoze nase udaje chrani zakon o ochrane osobnich udaju
    * stat neni schopen zduvodnit jak presne budou data vyuzita a interpretovana pri vytvareni rozhodnuti a proc presne neni mozne to udelat jinak nez skrz plosne scitani celeho lidu
    * stat je ovsem schopen garantovat, ze statisticka data preda cizim nestatni institucim
    * politici tato data budou interpretovat jako zaminku pro zvysovani role statu ve spolecnosti, nikoliv k jeji snizovani - tato data budou pouzita k ucelum, ke kterym nedavam svoleni

    a hlavne

    * to ze si stat umanul ze by bylo super kdyby me planoval, ovladal, ridil a ja nevim co jeste neznamena, ze mu na to kyvnu. chtit tohle po mne nejaka fyzicka osoba, tak ji poslu tam kde slunce nesviti.

    uz jsi se vyvztekal a muzes normalne diskutovat?
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    DUNAR_: aa dalsi planovac ktery si mysli, ze jeho vule planovat zivot ostatnich ho nejak automaticky predurcuje k tomu, aby ho ostatni poslouchali :-)
    BONGI
    BONGI --- ---
    celkem dovedu pochopit potrebu podkladu pro statisticke studie a vysledky za ucelem socialni, dopravni i bytobe aj. politiky a strategie. Neni mi vsak jasne proc musi byt tenhle sber spojen s konkretnimi detailnimi udaji o poskytovateli - jmeno, rodne cislo atd. Jeste tak vek ci pohlavi, ale ostatni mi pripada spis jako vyhruzka mozneho dohledani a postihu v pripade nepravdivych udaju a nedej prirodo nevyplneni. Pro ucely, ktere ma scitani poskytnout jsem jaksi neprisel na ucel rodneho cisla jmena. Snad jedine ulehceni aut. zpracovani ( pocet, vek, pohlavi z jednoho udaje).
    GENERALLZ
    GENERALLZ --- ---
    Každý, kdo si jen trochu váží své, byť stále se zmenšující, svobody, ten bude sčítání lidu bojkotovat. Nejsme ovce aby nás někdo sčítal. Nejsme majetkem státu.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    ELLTY: proc bych to mel prejmenovavat? patrim mezi odpurce scitani, priznivcum jejich nazor neberu. ale neco mi rika, ze to s tema priznivcema bude podobne jako s militantnima nekurakama - jsou netolerantni. diskuzi vnimaji jako prostredek pro prosazeni sve vule. pokud diskuze neskonci tim, ze druha strana rekne "ok, mas pravdu, jdu se secist / koncim s kourenim", je vyhodnocena jako marna az skodliva.
    NICOLE
    NICOLE --- ---
    ELLTY: myslim, ze k tomu pristupujes zbytecne emotivne? V cem je podle tebe scitani uzitecne?
    ELLTY
    ELLTY --- ---
    _BENNY: sorry, po par pivech me to skutecne trochu podrazdilo..
    Kazdopadne, jak jsem rekla, tohle nema smysl. Tak trochu totiz mluvime kazdej o necem jinym a ocekavame od toho jiny vysledek. Jenom proto, ze se na to divam z vice uhlu, jsem automaticky hozena do pytle "vy, co po me chcete informace". To ale nerikej me, jestli se ti to nelibi, tak s tim neco delej. Jmeno tyhle diskuze je neutralni, prejmenuj to na " kaslu na scitani lidu", udelas tim lidem jenom laskavost. Preju vesele poplacavani.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    Kdyz uz chces ty velky srovnavani a gesta, tak se chovas jak Amerika s tim svym vyvozem demokracie. Hej, vy hloupi tupci na vychode, my inteligenti to vime lepe!

    no presne. akorat ze tohle se tyka vas zastancu scitani. "my jsme se soudruzsky rozhodli ze by bylo fajn kdybys pro nas povinne udelal tohle a tamto, takze hobluj a neremcej, my vime co je pro tebe dobre lepe nez ty sam, pac je nas vic a muzeme ti snaz rozbit drzku" :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam