• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYSčítání lidu 2011
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    DUNAR_: precti si laskave celou uplynulou diskuzi, jako krikloun se zde prave projevujes ty, tohle bylo vysvetlovano nekolikrat horem spodem.

    * stat ty dulezite udaje ktere potrebuje uz ma
    * stat nepotrebuje vedet tolik informaci
    * stat nemuze udaje ktere ma v ruznych institucich zkompletovat jak by si kdejaky socialni inzenyr, protoze nase udaje chrani zakon o ochrane osobnich udaju
    * stat neni schopen zduvodnit jak presne budou data vyuzita a interpretovana pri vytvareni rozhodnuti a proc presne neni mozne to udelat jinak nez skrz plosne scitani celeho lidu
    * stat je ovsem schopen garantovat, ze statisticka data preda cizim nestatni institucim
    * politici tato data budou interpretovat jako zaminku pro zvysovani role statu ve spolecnosti, nikoliv k jeji snizovani - tato data budou pouzita k ucelum, ke kterym nedavam svoleni

    a hlavne

    * to ze si stat umanul ze by bylo super kdyby me planoval, ovladal, ridil a ja nevim co jeste neznamena, ze mu na to kyvnu. chtit tohle po mne nejaka fyzicka osoba, tak ji poslu tam kde slunce nesviti.

    uz jsi se vyvztekal a muzes normalne diskutovat?
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    DUNAR_: aa dalsi planovac ktery si mysli, ze jeho vule planovat zivot ostatnich ho nejak automaticky predurcuje k tomu, aby ho ostatni poslouchali :-)
    BONGI
    BONGI --- ---
    celkem dovedu pochopit potrebu podkladu pro statisticke studie a vysledky za ucelem socialni, dopravni i bytobe aj. politiky a strategie. Neni mi vsak jasne proc musi byt tenhle sber spojen s konkretnimi detailnimi udaji o poskytovateli - jmeno, rodne cislo atd. Jeste tak vek ci pohlavi, ale ostatni mi pripada spis jako vyhruzka mozneho dohledani a postihu v pripade nepravdivych udaju a nedej prirodo nevyplneni. Pro ucely, ktere ma scitani poskytnout jsem jaksi neprisel na ucel rodneho cisla jmena. Snad jedine ulehceni aut. zpracovani ( pocet, vek, pohlavi z jednoho udaje).
    GENERALLZ
    GENERALLZ --- ---
    Každý, kdo si jen trochu váží své, byť stále se zmenšující, svobody, ten bude sčítání lidu bojkotovat. Nejsme ovce aby nás někdo sčítal. Nejsme majetkem státu.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    ELLTY: proc bych to mel prejmenovavat? patrim mezi odpurce scitani, priznivcum jejich nazor neberu. ale neco mi rika, ze to s tema priznivcema bude podobne jako s militantnima nekurakama - jsou netolerantni. diskuzi vnimaji jako prostredek pro prosazeni sve vule. pokud diskuze neskonci tim, ze druha strana rekne "ok, mas pravdu, jdu se secist / koncim s kourenim", je vyhodnocena jako marna az skodliva.
    NICOLE
    NICOLE --- ---
    ELLTY: myslim, ze k tomu pristupujes zbytecne emotivne? V cem je podle tebe scitani uzitecne?
    ELLTY
    ELLTY --- ---
    _BENNY: sorry, po par pivech me to skutecne trochu podrazdilo..
    Kazdopadne, jak jsem rekla, tohle nema smysl. Tak trochu totiz mluvime kazdej o necem jinym a ocekavame od toho jiny vysledek. Jenom proto, ze se na to divam z vice uhlu, jsem automaticky hozena do pytle "vy, co po me chcete informace". To ale nerikej me, jestli se ti to nelibi, tak s tim neco delej. Jmeno tyhle diskuze je neutralni, prejmenuj to na " kaslu na scitani lidu", udelas tim lidem jenom laskavost. Preju vesele poplacavani.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    Kdyz uz chces ty velky srovnavani a gesta, tak se chovas jak Amerika s tim svym vyvozem demokracie. Hej, vy hloupi tupci na vychode, my inteligenti to vime lepe!

    no presne. akorat ze tohle se tyka vas zastancu scitani. "my jsme se soudruzsky rozhodli ze by bylo fajn kdybys pro nas povinne udelal tohle a tamto, takze hobluj a neremcej, my vime co je pro tebe dobre lepe nez ty sam, pac je nas vic a muzeme ti snaz rozbit drzku" :-)
    FANAE
    FANAE --- ---
    _BENNY: Poprvy na Nyxu mi chybi davani vice palecku:( :)))
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    ELLTY: uklidni se ;)

    opravdu mas pocit, ze se muzes srovnavat s otrokama v Rime???

    ten primer se ti nelibil? zkusime jiny, tobe mozna blizsi. sametova revoluce, vzboureni studentu proti establishmentu. ten rezim taky velice dobre vedel co je pro koho dobre a ti studenti si toho proste nevazili, parchanti. vid?

    Kdybys tu pravdu zpochybnoval, smysluplnymi argumenty, tak jsem jedine rad

    omg, muj smysluplny argument je, ze do mych osobnich udaju nikomu nic neni. co je na tom tak nepochopitelneho?

    ty a Franta s Pepou neovlivnujes svym jednanim 10 mil. lidi a nevyjednavas s lidma, co ovlivnuji mnohonasobne tolik obyvatel, nemas tu zodpovednost

    no to je skutecne argument

    .jedno gesto za druhym, srovnavat scitani lidu s otrokama a genocidou?!

    primer opet nepochopen. pochop, jakykoliv zasah do tveho soukromi se da odduvodnit blahem cele spolecnosti! vlastne si nedovedu predstavit socialne inzenyrsky zasah do spolecnosti, ktery by se nedal pred tupym davem odduvodnit (viz onen hitler).

    Co me na tyhle diskuzi fakt stve, je to, ze nikdo z vaseho "protitabora" neni schopen pripustit, ze pro urcity lidi to muze byt dobre. To, ze to neni dobry pro me, nutne neznamena, ze to neni dobry pro nekoho jinyho. A co neni dobry pro me, neni dobry pro nikoho??? Ale no tak!

    ale ja nikomu nebranim v tom aby se scital. jen si na sebe napraskejte informaci jak je libo, vyveste si to verejne na facebook, urednikum dovolte prolustrovat cely vas byt, ja s tim nemam vubec zadny problem. ale proc bych v tom mel participovat ja? to ze se nekdo rozhodl ze by bylo fajn kdybych na sebe vyzradil duverne informace prece neznamena, ze ja se tomu podvolim. proste si me z toho seznamu scitanych vyskrtnete a je to ne?
    ELLTY
    ELLTY --- ---
    _BENNY:
    opravdu mas pocit, ze se muzes srovnavat s otrokama v Rime???
    jedinec-spolecnost...kdo je vic? vis to? muze jedinec existovat bez spolecnosti? muze spolecnost existovat bez jedince?
    Kdybys tu pravdu zpochybnoval, smysluplnymi argumenty, tak jsem jedine rada. Ale z tech vsech prispevku tady mam spise pocit, ze to tady jenom zesmesnujete a spolecne se placate po zadech.
    ty a Franta s Pepou neovlivnujes svym jednanim 10 mil. lidi a nevyjednavas s lidma, co ovlivnuji mnohonasobne tolik obyvatel, nemas tu zodpovednost...krom toho, sorry, ale ti lide opravdu nejdou specialne po tobe:-D
    Radsi Venusi;)

    Promin, ale tohle asi nema smysl..jedno gesto za druhym, srovnavat scitani lidu s otrokama a genocidou?!? ( Maximalne si muzem rict, ze jedine vynechane scitani od roku 1880 bylo prave za Protektoratu) Co me na tyhle diskuzi fakt stve, je to, ze nikdo z vaseho "protitabora" neni schopen pripustit, ze pro urcity lidi to muze byt dobre. To, ze to neni dobry pro me, nutne neznamena, ze to neni dobry pro nekoho jinyho. A co neni dobry pro me, neni dobry pro nikoho??? Ale no tak! Kdyz uz chces ty velky srovnavani a gesta, tak se chovas jak Amerika s tim svym vyvozem demokracie. Hej, vy hloupi tupci na vychode, my inteligenti to vime lepe!
    NICOLE
    NICOLE --- ---
    FANAE: jo, poslala bych je tam vsechny :))
    FANAE
    FANAE --- ---
    _BENNY: Jak to sleduju, tak Mars je uz skoro jediny vychodisko.. :)
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    ELLTY: myslim, ze uz ted ma o tobe spoustu informaci spousta lidi, u kterych nechces, aby je meli.

    a tedy proc jim poskytovat informaci jeste vic, ze :)

    e odsuzovat ji, bez ohledu na to, jak moc silnou osobnosti se citis (protoze rekneme si to na rovinu, nikdo z nas ve skutecnosti ryze individualni neni, zkusenosti v podstate sdilime, stejne jako komunikacni vzorce atd. atd. viz. Durkheim a sebevrazdy), to neni jenom o sobeckosti (rikej tomu jak chces), to je o omezenosti.

    nikoliv, to neni o omezenosti. to bys mohla vytykat otrokum ve starem rime, ze byli omezeni, kdyz nerespektovali usporadani spolecnosti a nesouhlasili s nemennosti sveho socialniho statutu. tak to proste neni.

    navic, jak jsem uz psal, kolektiv anebo dav prokazuje ve svem chovani nizsi inteligenci nez sam jedinec. tedy nevidim duvod proc se podrizovat kolektivnimu rozhodnuti z nejakeho pochybneho principu, ze kolektivni rozhodnuti je nejake lepsi. na to ostatne dojely stare Atheny, kdyz si lidi zacali demokracii predstavovat tak, ze mohou hlasovat o kazde prkotine.

    Myslet si, ze to, co si myslim ja, je ta "pravda pravd", to ..to je prece k smichu:)

    ale to je prece naopak - ja zpochybnuju pravdu kolektivu. navic, jestli se maji zidi vyvrazdit (primer, taky to bylo kolektivni rozhodnuti nejvyssich papalasu, odsouhlasene tupym davem) nebo nemaji, to je otazka nejake pravdy nebo lzi?

    Nenutim tebe ani nikoho jinyho zmenit nazor, ale zpusob, jakym ten nazor prezentujes, to neni uplne diskuze, ktera by k necemu byla

    ale chapej, chtela bys ty snad diskutovat o tom jestli ja mam narok vlezt ti kdykoliv se mi zachce do tveho domu a kontrolovat jestli tam nahodou nevaris drogy? ty bys byla ochotna uznat, ze na tomto mem pozadavku je cosi legitimniho (ostatne, dohodnul jsem se na tom s Frantou a Pepou) a ustoupila bys mi? mno, mozna ano. mozna by sis o tom rada promluvila, probrala tento napad ze vsech moznych uhlu, promyslela benefity ktere tim pristi generace ziskaji... ale ja nikoliv. tohle je pro me vec principu.

    a za dalsi, ja tu prece nikoho nepresvedcuju aby se nescital. to ja jsem zde v opozici vuci vetsinovemu nazoru, ze scitani je cool, pac z toho lezou zajimava cisilka a za normalnich okolnosti se k takovym datum nemame sanci dostat, protoze bychom byli vlaceni po soudech a nakonec bychom platili milionove pokuty.

    No a ve vysledku, nez-li rvat a delat mala gesta, mozna by bylo nejlepsi emigrovat:)

    jo, a pokud nechces globalni vladu, tak se odstehuj na Mars ;-)
    ELLTY
    ELLTY --- ---
    _BENNY: ja ale nerikam, ze "ja nechci" neni dulezite, ja jenom rikam, ze to neberu jako argument. K tem informacim - myslim, ze uz ted ma o tobe spoustu informaci spousta lidi, u kterych nechces, aby je meli.

    O co mi jde ale predevsim. Nechci tu hodnotit, ktery postoj je spravny, stejne jako tu nehodlam resit, co bych udelala v hypoteticke situaci s neofasisty. O co mi jde? O to, ze zadna situace neni cerna nebo bila. To, ze se ti nelibi nazory vestinove spolecnosti, to tak holt je a bude, zijeme v demokracii (mozna je to dobre, mozna ne). Ale odsuzovat ji, bez ohledu na to, jak moc silnou osobnosti se citis (protoze rekneme si to na rovinu, nikdo z nas ve skutecnosti ryze individualni neni, zkusenosti v podstate sdilime, stejne jako komunikacni vzorce atd. atd. viz. Durkheim a sebevrazdy), to neni jenom o sobeckosti (rikej tomu jak chces), to je o omezenosti. Myslet si, ze to, co si myslim ja, je ta "pravda pravd", to ..to je prece k smichu:)...Nenutim tebe ani nikoho jinyho zmenit nazor, ale zpusob, jakym ten nazor prezentujes, to neni uplne diskuze, ktera by k necemu byla. Protoze za tim vsim, co uz tady bylo receno stoji daleko vetsi mechanismy, souvislosti, atd. nez jenom prosté "ja". Muzes tu donekonecna vykladat o tom, jak nejsi levicak a podobne, nicmene ja se obavam, ze pravicak nutne neznamena "sobec a omezenec" ( tohle si neber osobne, rozhodne se te tu nesnazim napadat). Za dalsi, timhle gestem svuj problem se silnym statem stejne nevyresis. (btw. osobne radsi silnejsi stat nez EU) No a ve vysledku, nez-li rvat a delat mala gesta, mozna by bylo nejlepsi emigrovat:) (Sama nad tim obcas uvazuju:))
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    Jak nás jiní klamou statistikou a my se necháme. Blog - Ondřej Palkovský (blog.iDNES.cz)
    http://palkovsky.blog.idnes.cz/c/160662/Jak-nas-jini-klamou-statistikou-a-my-se-nechame.html
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    VINCA: argumentace ad hominem je docela nuda
    VINCA
    VINCA --- ---
    STANISLAV_GROSS: dobre haji Ceskou budoucnost nasich bilejch deti! zvlast jeho ostatni clanky sou dobrej potrat, doporucuju prostudovat.

    (hlavne aby to tu nezaclo bejt multikulti v ty diskuzi :) 88 minusu prosim, nebo aspon 18)
    STANISLAV_GROSS
    STANISLAV_GROSS --- ---
    Skoda, ze i obcane nemohou zavest scitani. Napr. scitani ztrat, me by treba zajimalo, o kolik stat prisel za Tosovskeho uradovani v CNB, v dobe, kdy se rozprodal temer cely zlaty poklad CR.
    STANISLAV_GROSS
    STANISLAV_GROSS --- ---
    Veřejně tímto prohlašuji, že i pod sankcí se tohoto sčítání účastnit nebudu. V případě vyměření pokuty správním orgánem zřejmě skončím až u Ústavního soudu České republiky. Pokud to někdo vidí stejně, jsem připraven se ujmout na své náklady i hromadných žalob na stát – napište mi na mail. Stát totiž patří nám, ne my jemu.

    Hra s ohněm, aneb když při „sčítání lidu“ nejde o sčítání lidu. Blog - František Matějka (blog.iDNES.cz)
    http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c/145586/Hra-s-ohnem-aneb-kdyz-pri-scitani-lidu-nejde-o-scitani-lidu.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam