• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYSčítání lidu 2011
    ATOMOUSEK
    ATOMOUSEK --- ---
    NASA: Jeste dotaz: Vzhledem k tomu, ze jsou tam zmineni minimalne dva lide z teto diskuse, je mozne nejakym zpusobem tuto aktivitu podporit, nebo to je jen shoda okolnosti?
    ATOMOUSEK
    ATOMOUSEK --- ---
    NASA: Nektere pasaze jsou opravdu zabavne. Moc pekne napsano.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    Studentka z Brna podala kvůli sčítání lidu ústavní stížnost - ČeskéNoviny.cz
    http://www.ceskenoviny.cz/domov/zpravy/studentka-z-brna-podala-kvuli-scitani-lidu-ustavni-stiznost/613797
    NASA
    NASA --- ---
    POZITRON: no vidis, ja se minuly tyden na infolinku nedovolal, tak jsem volal lidem na mobily a aspon jsem si pokecal...
    (ne ze by mi teda moc poradili :-))
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    TILIO: fajn, diky
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    NASA: haha, velmi vtipne. dotaz jsem myslela vazne, protoze 1) nemam cas jit stat na postu hodinovou frontu a jeste treba zbytecne a 2) bych se vubec nedivila, kdybych v pripade, ze se na to vykaslu, musela tech 10 000 opradu zaplatit 3) na tu jejich uzasnou infolinku jsem volala minulej tejden a slecna na druhy strane dratu nevedela vubec nic
    NASA
    NASA --- ---
    POZITRON: veber si nejaky kontakt a zavolej jim, oni jsou radi, kdyz jim clovek vola v nejaky normalni cas :-))
    Kontakty | ČSÚ
    http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/kontakty
    treba regionalni zmocnenci nebo tak nekdo by to mohl vedet :-))
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    prijde nejaky oznameni, ze si mam dojit na postu, nebo tam muzu jit sama od sebe? komisarka neprisla pred 2 tydny ve smluvenou dobu a od ty doby se nikdo neozval, ani ve schrance nic nebylo.
    NASA
    NASA --- ---
    K Ústavnímu soudu míří stížnost proti sčítání lidu - Advokátní kancelář JUDr. Klára Samková, Ph.D.
    http://www.lawyers.cz/czech/vyznamne-pripady/k-ustavnimu-soudu-miri-stiznost-proti-scitani-lidu.html
    RLSO
    RLSO --- ---
    ... a na uzemi CR samozrejme nemam trvaly ani prechodny pobyt
    RLSO
    RLSO --- ---
    http://www.scitani.cz/cz/info_o_scitani/data/z296_09_sldb2011.pdf
    ‎296/2009 Sb. ZÁKON ze dne 22. července 2009 o sčítání lidu, domů a bytů v roce 2011:

    § 5 (1) Sčítání podléhá
    a) každá fyzická osoba, která má v rozhodný okamžik trvalý pobyt nebo povolený přechodný pobyt na území České republiky,
    b) každá další fyzická osoba, která je na území České republiky v rozhodný okamžik přítomna, a nemá zde trvalý nebo povolený přechodný pobyt,
    c) každý dům, i neobydlený,
    d) každý byt, i neobydlený.

    § 4 (2) Rozhodným okamžikem pro zjišťování údajů podle tohoto zákona je půlnoc z pátku 25. března na sobotu 26. března 2011.

    § 26 (4) Fyzická osoba, která podle § 5 podléhá sčítání, se jako povinná osoba dopustí přestupku tím, že
    a) neodevzdá nebo nezašle vyplněný sčítací formulář podle § 7 odst. 1 písm. b), nebo
    b) poskytne údaje v rozporu s § 7 odst. 7

    § 26 (8) Za přestupek podle odstavce 1, 2, 3, 4 nebo 5 lze uložit pokutu do 10 000 Kč a za přestupek podle odstavce 6 nebo 7 pokutu do 100 000 Kč.

    Podla § 5 odstavec 1 pismeno b sa ako slovak na akomkolvek velvyslanectve nemusim scitania zucastnit - chapem to spravne? :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    _BENNY: o nějakém sčítání jsi přece nevěděl.., já to mám jednodušší exotikou pobytu (SČ), rodiče josu na dovči, možná ani nemámj klíče od adresy trv. bydl., ...
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    PALEONTOLOG: jj, ja ten clanek znam a vlastne z nej vychazim taky (ackoliv pan Matejka zjevne taky nepatri mezi uplne normalni lidi:). takze bych byl nemile prekvapeny z toho kdyz bych byl pokutovan i za to jsem si ty formulare aktivne nesehnal sam.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    _BENNY: potřeboval jsem najít Matějkův text, tady máš teda fajnovější sortu ;-)
    Sčítání lidu se nezúčastním. Videa ČSÚ a argumenty pro a proti. Blog - František Matějka (blog.iDNES.cz)
    http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c/179160/Scitani-lidu-se-nezucastnim-Videa-CSU-a-argumenty-pro-a-proti.html
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    PALEONTOLOG: ten orgo-net je mimochodem silena stranka ;-)
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    PAULMUADDIB: nepřevzetí může být dle ČSÚ platným důkazem pro vymáhání pokuty

    toto by me docela zajimalo. zrovna na toto totiz sazim ja :-)
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    SARMING: Tak znova a do nekonečna - postup pro začátečníky - formuláře převezmu a podepíšu převzetí (nepřevzetí může být dle ČSÚ platným důkazem pro vymáhání pokuty) a převezmu návratovou obálku. Následně je spálím, roztrhám, sežvýkám a podobně. Tvrdím, že jsem je hodil v návratové obálce do schránky a co se s nimi dělo dál, nemohu ovlivnit. Pokutu nemůžu dostat - je to jejich bordel, že to ztratili a není možné "dokázat" že jsem to neodeslal - to potvrzuje (i když dost potichu) i ČSÚ.

    Postup pro "pokročilé" - převezmu, podepíšu, nepíšu křížem červenou tužkou "nasrat" a pošlu na ČSÚ. I když tam mají vyplněný můj identifikátor a jméno, nemůžou mi dát pokutu, protože nemůžoun použít ten zesměšněný sčítací formulář jako důkaz u soudu - museli by ho "odanonymnit", tj. přiznat, že ho mohou přiřadit konkrétnímu člověku, což by naprosto zničilo jakoukoliv důvěryhodnost řečí o anonymitě, nemůžou ho ukázat soudci, protože tam mohou být moje osobní a citlivá data, a vůbec ho nemůžou k soudu ani donést, protože ho mohou použít jen "pro statistické účely", což vymáhání pokuty není.

    Zvolený postup nechám na vkusu každého soudruha, nicméně ani v jednom případě nedostaneš pokutu.
    QWIFF
    QWIFF --- ---
    Vyřešeno, unbook.

    Sklad.Obrazku.cz

    Přijde mi hloupé o tom polemizovat, jsou dvě možnosti, pro každého bude jedna správná, ostatní je jak s chytrou Horákyní - ani pěšky ani na kole.
    SARMING
    SARMING --- ---
    Doprdele, dnes u mě zvonili a já neotvírala, ale jsem si na 100% jistá, že správkyně domu (stará strašně angažovaná baba) ty lejstra bude mít... a já se nechci sčítat! Hele, když jí to odmítnu podepsat, tak mě může napráskat, co? To je pak taky průšvih?

    A vůbec máte někdo zkušenost s nesčítáním se z minula? Nebo jste všichni mlaďoši jak já a minule to za vás vyplňovala mamka, páč jste končili základku?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam