• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  _BENNYSčítání lidu 2011
  PAULMUADDIB
  PAULMUADDIB --- ---
  CROSS: "Že by census přece jenom k něčemu byl?" Jasně - výsledkem budou super podrobné statistiky. Ale k čemu se využijí? Buď k centrálnímu plánování, což dopadně špatně, nebo k možnostem duševní onanie různých sociologů a jiné věrbeže, což je zase drahá sranda, a nebo ke špiclování lidí, což je úplná hrůza.

  Stát postupuje podle hesla "Je třeba něco udělat, toto je "něco", proto je potřeba udělat toto. Milionkrát levnější způsob registry+výběrovka by totiž:

  1. Ne tak dobře obhájil existenci statistického "úřadu"
  2. Nepřinesl mocenským strukturám další evidenci potenciálních "neposlušných" (i když nás, ty dvě stovky kovaných liberálů v ČR, znají z toho, co na sebe vykecáme na blogu a facebooku :-)
  3. Nestál tolik peněz, takže by se v něm neschovalo tolik všimného pro kamarády.... a vo tom to je
  CROSS
  CROSS --- ---
  ad _BENNY: k tomu (že se taky Mach konečně vyjádřil...) dvě poznámky:
  1. I Švýcarsko, země na hony vzdálená socialismu a centrálnímu plánování, praktikovalo doposud tradiční způsob sčítání. Nezrušili census, přešli na progresivní metodiku. Že by jim census přece jenom k něčemu byl? Hmm.
  2. Ani Mach se nepouští do napadání podstaty censu, ale poukazuje (IMHO zcela zprávně) na tragický způsob, jakým se v ČR provádí, a ještě mnohem tragičtější kampaň, která to provází.

  No to jen tak k zamyšlení mezi těmi všemi filipikami o socialismu a ovcích.
  _BENNY
  _BENNY --- ---
  Ve Švýcarsku plošné sčítání lidu zrušili | - mach.blog.ihned.cz
  http://mach.blog.ihned.cz/c1-51396330-ve-svycarsku-plosne-scitani-lidu-zrusili
  ZAPPO
  ZAPPO --- ---
  Já jsem si nakonec řekl, že tím že se mě týká jen sčítání osob a ne bytů, tak že to online vyplním.
  Bydlím nicméně v pronajatém domě, takže kolonka "číslo bytu" zůstala nevyplněná. Formulář se odmítl uložit, tak jsem se na to vysral.
  Taková prkotina...
  MTO
  MTO --- ---
  Český statistický úřad - Sčítání dobytka 2011 | Big Brother Awards CR
  http://slidilove.cz/content/nominace/cesky-statisticky-urad-scitani-dobytka-2011
  PAULMUADDIB
  PAULMUADDIB --- ---
  Jako Tomia moc nemusím, ale tady dobrý: http://okamura.blog.idnes.cz/c/184268/Scitani-lidu-Miliardy-v-trapu.html

  "I bez sčítání víme, že aut přibývá, školek je málo, málo je i hospiců a míst pro přestárlé. Na tuhle triviální věc se stačilo zeptat prvního normálního občana na ulici. Odpověď by statistici dostali zadarmo. Za dvě a půl miliardy by pak možná nějaká ta školka a hospic přibyly."
  PALEONTOLOG
  PALEONTOLOG --- ---
  NICOLE: jo vlastně jsem se nezmínil o tom, že mi chtěla dát formulář pro majitele bytu, o němž jsem věděl že je někdo jiný než ten papírový, a že mu ho dám, ale nic nepodepíšu; nepodepíšu...
  PALEONTOLOG
  PALEONTOLOG --- ---
  NICOLE: je "nadělat" a nadělat; bytem v ústí nad labem mi byl chtěn doručit formulář... jářku pravím komisařce, že tam nejsem přihlášen, v rozhodnou dobu tam už stejně nebudu protože se stěhuju a vlastně mám bydliště úplně jinde a že s tím stejně nesouhlasím.. jen je mi paní mladé komisařky líto, protože poměrně rychle a bez okolků vyklopila, že to dělat nechce a le má to příkazem a že si jako samoživitelka nemůže dovolit vzdorovat a že s tím taky nesouhlasí a že na ten formulář teda serem.. že hezkej den :)
  prostě o lidský faktor se opřít dá, to je nakonec jediná účinná věc proti systému, přijde mi :)
  NICOLE
  NICOLE --- ---
  PALEONTOLOG: no, jak už podotkl Cross, proti tomu, že po tobě úřady chtějí něco podepsat, opravdu asi nenaděláš nic.
  A jak praví Švejk-"přece se nebudu hádat kvůli svýmu vlastnímu podpisu. Tím bych si rozhodně neposloužil"
  PAULMUADDIB
  PAULMUADDIB --- ---
  _BENNY: Dík, je to tam. Tak za měsíc bych tam hodil "pokutu jsem dostal, ale odvolal jsem se", "pokutu jsem nedostal" :-)
  _BENNY
  _BENNY --- ---
  PAULMUADDIB: prava mas ;-)
  PAULMUADDIB
  PAULMUADDIB --- ---
  Co upgradovat anketu: sečetl jsem se protože jsem chtěl, cečetl jsem se, protože jsem se bál pokuty, nesečetl jsem se, protože jsem nemohl, nesečetl jsem se, protože jsem nechtěl.
  PALEONTOLOG
  PALEONTOLOG --- ---
  NICOLE: ty seš dobrá... nic nenaděláš.. :D
  CROSS
  CROSS --- ---
  ad NICOLE: jen bych doplnil - pokud to "s kdecim" neznamena s ustavou, pak je tu ustavni soud. (At uz si myslim o tom zde uz asi osmkrat linkovanem podani cokoli, ma asi vetsi sance, nez soudit se e statem, ze me nuti neco podepsat.) ;-]
  NICOLE
  NICOLE --- ---
  FURYAN: stát je ten, kdo vydává zákony a určuje, co je právo. Stát může uzákonit kdeco a může to být v rozporu s kdečím a stejně je to pro tebe závazné. S tím zkrátka nic nenaděláš.
  ATOMOUSEK
  ATOMOUSEK --- ---
  FURYAN: Vse, co tu vedeme, je akademicka diskuse. Akademicka prestane byt, az si tu budeme sdelovat, jak s nami stat nalozil :o)
  FURYAN
  FURYAN --- ---
  A ma stat skutecne pravo prikazat nekomu, aby svym podpisem cokoli podepisoval? Me se to zda jako jasny rozpor se zakladni svobodou.

  V kazdem pripade je pro mne pouze akademicka diskuze, protoze jsem nepodepsal :)
  NYX
  NYX --- ---
  FURYAN: zakon rika, ze to mas podepsat :)

  (3) Fyzická osoba nebo zástupce právnické osoby přejímající sčítací formuláře sdělí sčítacímu komisaři předpokládaný způsob předání vyplněných sčítacích formulářů Úřadu a potvrdí svým podpisem na doručovací listině převzetí sčítacích formulářů a způsob jejich předání Úřadu.
  CROSS
  CROSS --- ---
  FURYAN: trestni oznameni presne za co? Ze chtel, aby ses pri prevzeti podepsal? Podavas bezne trestni oznameni na postu, ze ti nevydala doporuceny dopis, kdyz se odmitl podepsat? :-]

  Mne to prijde fer - zasilka se vydava proti podpisu, neni podpis, neni zasilka.

  Solidni odboj proti tyranii Ceske posty, musim rict. :-]
  Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam