• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  _BENNYSčítání lidu 2011
  GENERALLZ
  GENERALLZ --- ---
  _BENNY: předpokládám, že do toho má patřit i studium neproduktivních oborů jako je např. genderová sociologie nebo environmentální studie.
  _BENNY
  _BENNY --- ---
  _BENNY
  _BENNY --- ---
  První výsledky sčítání: Češi vidí budoucnost ve vzdělání :: Domácí :: ČT24
  http://www.ct24.cz/domaci/127202-prvni-vysledky-scitani-cesi-vidi-budoucnost-ve-vzdelani/
  ATOMOUSEK
  ATOMOUSEK --- ---
  CROSS: Pouze ten zpusob.
  CROSS
  CROSS --- ---
  ATOMOUSEK: no vsak - kde je tam straseni a kde chybi pravomoc? Vzdyt je to jenom konstatovani... Resp. jestli narazis na zpusob, jakym o tom idnes pise, pak nemam namitek, ale to neni problem CSU.
  ATOMOUSEK
  ATOMOUSEK --- ---
  CROSS: Mluvim o tom, jak je to napsano: Nekompromisní chce být Český statistický úřad k lidem, kteří ...
  CROSS
  CROSS --- ---
  ATOMOUSEK: jakou pravomoc, jaky straseni (btw jak chces ted "strasit" nekoho, kdo uz davno vedome vyjadril svuj postoj neuposlechnutim zakona a nejakou demonstrativni akci)? CSU proste postoupi na mistni urady pripady, u kterych to uzna za vhodny... k tomu pravomoc rozhodne ma a udelat to musi, jinak by byl vsem pro srandu. :-]

  Ja bych z toho clanku zduraznil spis "Pro nás přestupková řízení nejsou klíčovou záležitostí. Tím už žádné údaje nezískáme. My jsme sčítání dělali proto, abychom získali maximální množství kvalitních údajů," vysvětlil Drápal.
  ATOMOUSEK
  ATOMOUSEK --- ---
  _BENNY: Nekompromisní chce být Český statistický úřad k lidem, kteří při doručování tiskopisů byli na sčítací komisaře vulgární a ještě před jejich očima formuláře roztrhali.

  Ze by mel Statisticky urad nejakou takovou pravomoc? Nerekl bych :o)
  To je zase saskarna a straseni lidi.

  A zde navod:
  Ze stovek podnětů se k obecním a městským úřadům dostane maximálně pár desítek. Statistici totiž chtějí vyřadit veškeré situace, u kterých porušení zákona není jednoznačné. Tedy například, když člověk přesvědčoval komisaře, že vyplňování údajů odporuje jeho politickému nebo filozofickému smýšlení.
  :o)
  _BENNY
  _BENNY --- ---
  _BENNY
  _BENNY --- ---
  Sčítání lidí nerozumím, četli statistici vzkaz přes celý formulář - iDNES.cz
  http://zpravy.idnes.cz/scitani-lidi-nerozumim-cetli-statistici-vzkaz-pres-cely-formular-1cn-/domaci.asp?c=A110527_174539_domaci_hv
  MTO
  MTO --- ---
  se to siri jak mor :-]

  Vylepšené praktiky ŠtB - sčítanie obyvateľov, domov a bytov 2011 | háčky a udice
  http://afinabul.blog.cz/1105/vylepsene-praktiky-stb-scitanie-obyvatelov-domov-a-bytov-2011
  _BENNY
  _BENNY --- ---
  VYHULENY_UFO: Úřad tak dává domácnostem ještě jednu možnost, jak splnit povinnost odevzdat vyplněné formuláře k letošnímu sčítání lidu. Pokud domácnost formuláře ztratila či byly nějakým způsobem znehodnoceny, komisař jim předá nové formuláře a požádá je o jejich vyplnění a odevzdání.

  tentokrat uz za tu praci budu chtit prachy na ruku
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  Statistici vyrazí do terénu pro neodevzdané sčítací formuláře – Novinky.cz
  http://www.novinky.cz/domaci/233676-statistici-vyrazi-do-terenu-pro-neodevzdane-scitaci-formulare.html

  Komisaři ČSÚ se při návštěvě, která nebude předem ohlášená, prokáží služebním průkazem sčítacího komisaře, svým občanským průkazem a písemným pověřením ČSÚ.

  Úřad tak dává domácnostem ještě jednu možnost, jak splnit povinnost odevzdat vyplněné formuláře k letošnímu sčítání lidu. Pokud domácnost formuláře ztratila či byly nějakým způsobem znehodnoceny, komisař jim předá nové formuláře a požádá je o jejich vyplnění a odevzdání. To lze učinit buď předáním přímo sčítacímu komisaři při jeho návštěvě nebo elektronicky na internetové adrese www.scitani.cz, případně bezplatně poštou v obálce s předtištěnou adresou P.O.Box ČSÚ, která bude domácnosti na vyžádání předána spolu s formuláři.
  CZUPA
  CZUPA --- ---
  Tady v podstate OT, ale pro nekoho mozna zajimave srovnani:

  Dneska jsem se ucastnil scitani lidu v Kanade. Scitaji se domacnosti/osoby, takze je jedno jaky jste obcan. Co obsahuje dotaznik:
  - jmeno
  - stav (svobodny, zenaty,...)
  - jakymi jazyky doma mluvite
  - jake jazyky umite
  - jaky je vas vztah k osobe c. 1 na dotazniku
  - jestli souhlasite se zverejnenim vasich dat za 150 let :)

  Vyplnil jsem to, protoze je mi to burt. Ale vzhledem k tomu, ze Kanada je dost etatisticka, zajimalo me, jestli je to povinne. A je to celkem sila:
  The Statistics Act requires that each household is required to complete the census form it receives; they are mandatory. Specified within the Statistics Act are fines of up to $500 and/or a jail term of up to three months.
  CROSS
  CROSS --- ---
  PAULMUADDIB: zdroj?
  ATOMOUSEK
  ATOMOUSEK --- ---
  PAULMUADDIB: Taky si to myslim.
  PAULMUADDIB
  PAULMUADDIB --- ---
  ATOMOUSEK: Kecají, vrátilo se jim méně než dvě třetiny. Kamuflují to.
  _BENNY
  _BENNY --- ---
  ATOMOUSEK: tak v tom pripade u me doma narazi. formular jsem prece uz jednou a dokonce zdarma bez naroku na financni odmenu za vykonavani prace kterou maji vykonavat urednici a ne ja radne odeslal postou (ktera jej patrne ztratila, ale to uz neni muj problem :). pokud bude nekdo chtit abych to vyplnil znovu, budu od nej zadat proplaceni sveho casu, ktery je velmi drahy :)
  ATOMOUSEK
  ATOMOUSEK --- ---
  Sčítací komisaři se v 2. půli května vydají do domácností, jež převzaly formulář sčítání lidu, ale neodevzdaly jej. Statistikům se vrátilo 16,8 mil. vyplněných dotazníků, 180 tis. jim jich ale chybí. (MFD/A7)
  ATOMOUSEK
  ATOMOUSEK --- ---
  PAULMUADDIB: Kdo vi...
  Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam