• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  _BENNYSčítání lidu 2011
  ATOMOUSEK
  ATOMOUSEK --- ---
  FURYAN: Uvidime, kolik procent z nas jsou eskymaci s doktoratem a podobne. Pak muzeme mluvit o "hroznem pomeru". Ale to se nejspis nedozvime.

  Jinak, to 1% jim nemuze verit snad nikdo. Kdyby rekli, ze 3%, pricemz by byli uplne vsichni pro a vsem lidem to pripadalo potrebne, byl bych ochoten tomu verit. Ale kdyz mi statisticky urad tvrdi, ze sber dat provedl s 1% chybou, muzu se mu maximalne chlamat do oci.
  To snad ani komunisti netvrdili, ze 99% lidi volilo stranu, ne?
  FURYAN
  FURYAN --- ---
  Opravdu jen jedno procento? :( Pffffff, takze tupe stado neni 80:20 ale 99:1, to je tedy hroznej pomer :(
  CROSS
  CROSS --- ---
  NICOLE: ty informace - MV ma zakladni informace o jednotlivci, nikoli o domacnosti, takze ciste technicky vzato ti jednotlivci opravdu nevypadnou, ale stejny typ informaci o nich CSU neziska.

  To jsme zpet u debaty o potrebnosti udaju nad ramec registru obyvatel.
  NICOLE
  NICOLE --- ---
  GENERALLZ: počet nesečtených lidí nepřesáhne jedno procento. Tito lidé ale ze sčítání lidí, které je nejrozsáhlejší akcí desetiletí, nevypadnou. V případech chybějícího formuláře si statistici vypomůžou informacemi od ministerstva vnitra, které spravuje evidenci obyvatel.

  MV ty informace má a statistici k nim mají přístup, ale to sčítání bylo opravdu nezbytné
  GENERALLZ
  GENERALLZ --- ---
  Pokutu za bojkot sčítání dostane jen zlomek provinilců
  | "Hrubým odhadem se podnět pro úřady bude týkat 400 až 600 lidí. V každém kraji se najde vždy minimálně jeden případ porušení zákona," řekl iDNES.cz místopředseda Českého statistického úřadu Stanislav Drápal.
  CZSHADOW
  CZSHADOW --- ---
  Komisařka Sčítání lidu: Řvou na mě, že mi dají do držky za pokutu | Zprávy | ParlamentniListy.cz – politika ze všech stran
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/201686.aspx
  _BENNY
  _BENNY --- ---
  _BENNY
  _BENNY --- ---
  THOMASMORTA
  THOMASMORTA --- ---
  GENERALLZ: Neexistují neproduktivní obory - existují jen neproduktivní vědci:-) Ale přiznávám, že různá * studia dělají mnohé proto, aby se zdiskreditovala:-)
  GENERALLZ
  GENERALLZ --- ---
  _BENNY: předpokládám, že do toho má patřit i studium neproduktivních oborů jako je např. genderová sociologie nebo environmentální studie.
  _BENNY
  _BENNY --- ---
  _BENNY
  _BENNY --- ---
  První výsledky sčítání: Češi vidí budoucnost ve vzdělání :: Domácí :: ČT24
  http://www.ct24.cz/domaci/127202-prvni-vysledky-scitani-cesi-vidi-budoucnost-ve-vzdelani/
  ATOMOUSEK
  ATOMOUSEK --- ---
  CROSS: Pouze ten zpusob.
  CROSS
  CROSS --- ---
  ATOMOUSEK: no vsak - kde je tam straseni a kde chybi pravomoc? Vzdyt je to jenom konstatovani... Resp. jestli narazis na zpusob, jakym o tom idnes pise, pak nemam namitek, ale to neni problem CSU.
  ATOMOUSEK
  ATOMOUSEK --- ---
  CROSS: Mluvim o tom, jak je to napsano: Nekompromisní chce být Český statistický úřad k lidem, kteří ...
  CROSS
  CROSS --- ---
  ATOMOUSEK: jakou pravomoc, jaky straseni (btw jak chces ted "strasit" nekoho, kdo uz davno vedome vyjadril svuj postoj neuposlechnutim zakona a nejakou demonstrativni akci)? CSU proste postoupi na mistni urady pripady, u kterych to uzna za vhodny... k tomu pravomoc rozhodne ma a udelat to musi, jinak by byl vsem pro srandu. :-]

  Ja bych z toho clanku zduraznil spis "Pro nás přestupková řízení nejsou klíčovou záležitostí. Tím už žádné údaje nezískáme. My jsme sčítání dělali proto, abychom získali maximální množství kvalitních údajů," vysvětlil Drápal.
  ATOMOUSEK
  ATOMOUSEK --- ---
  _BENNY: Nekompromisní chce být Český statistický úřad k lidem, kteří při doručování tiskopisů byli na sčítací komisaře vulgární a ještě před jejich očima formuláře roztrhali.

  Ze by mel Statisticky urad nejakou takovou pravomoc? Nerekl bych :o)
  To je zase saskarna a straseni lidi.

  A zde navod:
  Ze stovek podnětů se k obecním a městským úřadům dostane maximálně pár desítek. Statistici totiž chtějí vyřadit veškeré situace, u kterých porušení zákona není jednoznačné. Tedy například, když člověk přesvědčoval komisaře, že vyplňování údajů odporuje jeho politickému nebo filozofickému smýšlení.
  :o)
  _BENNY
  _BENNY --- ---
  _BENNY
  _BENNY --- ---
  Sčítání lidí nerozumím, četli statistici vzkaz přes celý formulář - iDNES.cz
  http://zpravy.idnes.cz/scitani-lidi-nerozumim-cetli-statistici-vzkaz-pres-cely-formular-1cn-/domaci.asp?c=A110527_174539_domaci_hv
  Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam