• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYSčítání lidu 2011
    MATHEW_ER
    MATHEW_ER --- ---
    DEVIAN: dozvedel by ses to az v okamziku, kdy ti exekutor zablokuje ucet kvuli te pokute+nakladum na rizeni. To, ze si nevybiras postu, je jaksi tvuj problem.
    DEVIAN
    DEVIAN --- ---
    MTO: Zajímalo by mne, jestli jsem mezi těmi 260 taky. Jen tak se to asi nedozvím, protože:

    Na "trvalém bydlišti" přes sedm let nebydlím.
    Od té doby jsem se stěhoval asi 7 :)
    Pošta mi chodí k rodičům, kteří bydlí za Prahou.
    Já bydlím v Praze, což není nikde oficiálně zaznamenané (až na moji nájemní smlouvu).

    Fakt by mne zajímalo, jak se to dozvím. :)
    MTO
    MTO --- ---
    GENERALLZ: cece ja mam takovy pocit, ze na me nejak zapomeli. tech 260 mi prijde nejak malo. kocourkov hadr :-D
    GENERALLZ
    GENERALLZ --- ---
    MTO: tak, vida! už se těším na obálku a na jednání s kolektivisty na úřadě.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    CROSS: CSU by mel ohledne slozeni odpiracu udelat nejakou statistiku :-)
    CROSS
    CROSS --- ---
    _BENNY: asocialní zbohatlíci v satelitech jsou vděčný cíl, což o to ;-]
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    CROSS: hlavne nasrat jen ty, se kterymi bude mit soucit co nejmene jinych lidi :-)
    CROSS
    CROSS --- ---
    Sociální cítění ČSÚ je fakt dojemný ;-]
    MTO
    MTO --- ---
    Pokuta za nesečtení hrozí 260 lidem. Důchodci a marodi mají pardon | Týden.cz
    http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/pokuta-za-nesecteni-hrozi-260-lidem-duchodci-a-marodi-maji-pardon_212712.html
    NASA
    NASA --- ---
    _BENNY: proc? ted budou se budou soudit, ne? a taky by mohly pomalu zacit byt videt ty uspechy zalozene na vysedcich, ne? :-))
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    dalsi scitani bude asi az za dalsich 10 let, tak abych to tady asi zamachloval... :)
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    FANAE
    FANAE --- ---
    _BENNY: No - jsem na ně docela zvědavá, jestli to na nás budou zkoušet nebo ne:)
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    ceka teda nekdo na pokutu? :)
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    Roumenův Rouming - bezpecnost scitani obyvatel
    http://kecy.roumen.cz/roumingShow.php?file=bezpecnost_scitani_obyvatel.gif
    ATOMOUSEK
    ATOMOUSEK --- ---
    CROSS: Jednoznacne o dojmy. Podporene teda tim, ze se zabyvam trizenim rozsahlych datasetu. Ale s klasickou statistikou (tedy naukou o statu) nemam nic moc spolecneho.
    CROSS
    CROSS --- ---
    ATOMOUSEK:
    ad 1) Taky bych se do toho nepouštěl, v každém případě argumentace tím, že někdo někde něco zfalšoval, ergo falšují všichni, mi nepřijde moc silná. Nemusí jít o klima, stačí se podívat na řecké makroekonomické údaje, známá kauza. O českém sčítání ale neříká nic.
    ad 2) No, ono to tak nějak plyne z povahy toho, co je census.
    ad 3) Nás ve škole učili, že jedním ze specifik censu je právě to, že se nejedná o šetření výběrové, ale vyčerpávající. Takže ne "asi". Jsou to zcela odlišné postupy. Z praktických důvodů (lidský i technický faktor) je téměř nemožné dosáhnout 100% návratnosti, ale není důvod očekávat nějaké výrazné výpadky. Takže v zásadě to, že tím získáme údaje o celé resp. téměř celé populaci naopak očekávají úplně všichni (kdo vědí, co a k čemu je census, ale soudě podle debat tady se tahle skupina možná omezuje na Drápala :-]).

    Tvoje averze k 99% je něčím podložená, nebo se jedná jen o dojmy?

    ATOMOUSEK
    ATOMOUSEK --- ---
    CROSS:
    ad1) Neni to tak, ze nekdo nekde pouzil nejakou tendencni interpretaci dat. Ale je to jine tema a ja to tu nechci zasvinit :o)

    ad2) Je to krajne nepravdepodobne. A jestli tvrdis (nekdy drive), ze takove hodnoty vykazujeme stabilne a vykazuje je cela Evropa, pak to nelze oznacit ani za "povedenou odchylku", ale za lez. (Ale ja si nemyslim, ze ta cisla nakonec budu takova, uvidime, co z toho nakonec vypadne.)

    ad3) Census asi primarne nema byt vyberove setreni. Nikdo snad ale neceka, ze tim statisticky urad ziska pres 90% kvalitnich udaju, ne?

    Ale tech 99%... to je proste statisticky vtip. To je, jako kdyz nekdo rekne, ze nekam prijde na 99%. Alespon tak to vnimam. (A moc jsem se o tom rozkecal.)
    CROSS
    CROSS --- ---
    trochu mi to pripomnelo sebevrazedne komando ze Zivota Briana ;-]
    NICOLE
    NICOLE --- ---
    FURYAN: s takovou toho mnoho nevybojuješ :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam