• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WERTWatch Movies! - Apple TV, Boxee, Plex, Xbmc
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    VEEHELL: HDMI-CEC nejspis.
    VEEHELL
    VEEHELL --- ---
    RATTKIN: pouzivam RPI2 a ovladam to pres RAPPO (klavesnice a mys pres BT), kamosovi na Samsung TV to ovlada pres ten samsung ovladac (nevim jak , ale facha mu to aniz by cokoliv resil).
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    rasplex: jak malý raspberry stačí? umí to všechny video a audio kodeky? jak to ovládáte?
    VEEHELL
    VEEHELL --- ---
    po poslednim updejtu Plex serveru prestaly (uplne i v pripade ze neni vyzadovano bezpecne spojeni) fungovat Rasplex klienti. Tady je dyztak prebalenej obraz s aktualizovanejma certifikatama https://github.com/RasPlex/RasPlex/releases/tag/1.8.0b , ted jsem to preliznul a uz to zas jede.
    KERB
    KERB --- ---
    KERB:

    já používám:
    dvtv
    xtv
    mall tv
    tv seznam

    napada vas neco dalsiho, co by za to stalo?
    KERB
    KERB --- ---
    cau, nevite o nejakym seznamu ceskych apple tv aplikaci? nebo jake ceske aplikace pouzivate vy?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    VFISA: Promin, NVidia Shield TV - asi nejlepsi Android alternativa k Apple TV.

    Android TV a nasledne Google TV ma mnoho problemu a Shield to kombinuje s AI capable chipem co zvladne upscalovat dobre 4K.

    Nicmene uz neni skladem a potrebuji neco stabilniho k projektoru a zesiku. Minimalni pozadavky jsou Miracast, ApplePlay, Plex Client a dalkovy ovladac.

    Co ma alza ted skaldem jsou bud nejake divne OEM nebo fakt slabe android TV krabicky.
    VFISA
    VFISA --- ---
    MCKIDNEY: iPad?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Mate nekdo alternativy k NVidia Shield? Uz neni skoro nikde skladem a ty slabe verze v Alze jsou pro me skoda.

    Pripadne zkusenosti s LibreELEC na x86 Atom?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    RUDOLF: No krome nativni podpory Geforce Now - je to prakticky stejne.
    Nicmene to nebyla pointa - Apple TV i Android TV jsou platformy nezavisle na pouze castingu a maji HW s rezervou na nove veci. Napriklad Shield dostal AI assisted upscaling na 4K a 8K.

    Chromcast sticky vetsinou nezvladaji poradne ani ten miracast, natoz opustene platformy jako Android TV.

    Takze Chromcast vs Apple TV jsou proste jine kategorie. Pro steam bych radeji resil KVM ci HDMI over Wireless - ale to uz je zase jina trida.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    MCKIDNEY: shield TV je lepší na příjem signálu z mého PC s nvidia grafikou po Wi-Fi? Než steamlink appka v Apple TV nebo android TV?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Neda se to srovnavat, kdyby jsme resili treb NVidia Shield TV versus Apple Tv tak to mozna my smysl resit.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    AppleTV s tim novym remote.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    RUDOLF: samo, můj ekosystém krome herního kompu je apple
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    zdar, mám jít do apple tv nebo chromecast s google tv?

    Na ceně mi nutně nezáleží.. už teď mám nějakou předchozí generaci chromecastu zapíchnutou do projektoru připevněným ke trámu.. výhoda chromecast je, že může být zavešený z usb konektoru, apple tv bych na trám asi musel přimontovat a asi bude potřebovat napájení.. ale zkousnu to.

    ale chybí mi..

    - critterion channel appka není odemknutá pro ios v ČR, takže musím chrome z noťasu přeposlat stream do chromecastu.. Google TV a Apple TV appku mají v ČR, takže bych konečně mohl criteron používat bez noťasu - ale nemám to potvrzeny nikým, kdo to odebírá v ČR.

    - chci připojit bluetooth sluchátka, bylo by geniální, kdyby šlo připojit dvoje a mohli jsme koukat společně každý podle svých hlasitostních preferencí - přítelkyně má citlivé uši, já je mám odrovnaný z noisovejch koncertů. Je to možný?

    - staemlink, počítám že po ethernetu dostanu data to routeru a tv je odchytne po wifi, ale vždycky mě mrdali artefakty z postráceným paketů, tak je varianta že skoním u full wired řešením - a pak by dával smysl apple tv, kterej už má etherenet a nemusím ho dokupovat ke google tv

    - iritujeme mě sync mezi telefonem a chromecastem, přeladit hlasitost, pauza a play - občas to po té wifi je na minutu - takže oceňuji ovladače u obou a doufám že tyhle trable odpadnou.

    - nepotřebuji 4k content, ale je možný že časem koupím 4k projektor.

    Víc mě nenapadá. Máte někdo s nějakým z bodů nahoře zkušenost?
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    MUXX: Říkal jsem si ze tam toho moc není :)
    MUXX
    MUXX --- ---
    ADAMIRA: Tam je stejne akorat tak Ted Lasso a mozna dva filmy. To zkouknes rychleji nez najdes jiny reseni.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    MUXX: pochopil jsi ho správně, tahaní kabelu z laptopu do tv jsem se právě chtěl vyhnout, ale asi nevyhnu

    každopádně dík
    MUXX
    MUXX --- ---
    ADAMIRA: Pripoj si ten laptop k televizi pres hdmi a divej se v prohlizeci https://tv.apple.com/
    Ale nejsem si jistej, ze jsem pochopil ten tvuj problem spravne...
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    Zdravím, mám dotaz.

    K telefonu jsem dostal na rok apple tv zdarma, což je supr, nicméně mě trošku trápí jak se na to koukat.

    Nejsem typ co by se koukal na filmy/seriály na mobilu.

    Moje LG smart TV je evidentně moc stará na appku apple, zkoušel jsem demo té apple air (či jak se to jmenuje) aplikace, propojí se s telefonem ale pouze načítá (předpokládám že v placené verzi to bude stejné vzhledem k tomu že demo je omezeno časem a ne jinak), zkoušel jsem i další aplikace na streamování co byli na play store v televizi, všude to samé, stále se načítá (zkoušel jsem vše restartovat/aktualizovat/odpojit a připojit - TV/iphone/router). Netflix appka mi na TV funguje naprosto bez problémů, stejně jako třeba youtube (mobil>TV).

    Pak se to nabízí laptop, na laptopu na filmy/seriály koukám, ale na chatě, bud si stahuju do počítače nebo do appky netflix a můžu sledovat offline. Apple windows appku nenabízí.

    K dotazu, existuje nějaký řešení který by mi tenhle problém vyřešilo (ideálně bez nákupu čehokoliv nebo s minimální investicí /zas tak po tom koukání na apple tv netoužím/)?

    Předpokládám že ne ale byl bych naštvanej kdybych se nezeptal :)

    dík
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam