• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IJACZEKOtcovský cit... když dva... býti rodičem, bezpečný domov a hračky, kočárek, autosedačka a v neposlední řadě miminko ...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    TORUVIEL: Pavlovi je 15m a to, že spaní bez Krá-krá nebo Zajíce je problém, víme minimálně od 10m, spíš dýl...
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    TRISSIE: Dcerka (14m) má teda spacího medvěda, s tím blbne před spaním v postýlce, než usne. A když bychom jí ho v tu chvíli vzali, tak bude plakat samozřejmě. Ale jinak kdyby se ztratil, tak to nevadí, asi ještě není tak stará, aby si uvědomovala, že jí chybí.
    CROSS
    CROSS --- ---
    Můj syn (10 m.) si taky žádnou hračku vysloveně neoblíbil (něco ve stylu, co shání Hawks, vozíme teda na kočárku, protože se to tam dalo dobře přidělat a malej to nemůže zahodit). Žena pořád plánuje, jak bude mít malej svého oblíbeného plyšáka, ale zatim to tak nevypadá. Kromě malýho hadrovýho medvídka, kterýho dostal v bundlu s pyžámkem od známejch — s tim spí, tj. bouchá v noci do postýlky a ráno (v pět) mává na znamení, že dál se spát už nebude.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    TORUVIEL: podle všeho individi.
    U nás vidím tu fixaci jen na "spací hračky", které dostává do postýlky odmalinka. Prostě paní Krá-krá a pan Zajíc (minimálně jeden z nich) v postýlce být musí, jinak neusne. A tahá je s sebou, kdykoli může, jako jistotu.
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    TRISSIE: To nevím, dítě si ještě nic neoblíbilo. Celkově se mi tak zdá, že dceru hračky nebaví. Je nějaký věk, kdy se to třeba zlomí?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    TORUVIEL: no ale většinou brzo zjistíš, že ta daná věc je prostě nej :-)
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    INUSHKA: Tak nemusí to být zrovna mazlící dečka (může to být plyšák, něco jiného), ta dítětem oblíbená věc. To dopředu bohužel nepoznáš. A kupovat vše dvakrát pro jistotu asi nebudem :-)
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    Ha, zapisuju za uši, mazlíčka kupovat raději rovnou ve dvou kusech, do zásoby.
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    TRISSIE:
    no prave proto shanim


    TRISSIE:
    ptal, maji v katalogu. ale uz nechodi jako zbozi
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    HAWKS: hele, a tady: http://www.detskydum.cz/detail/taf-toys-muchlacek-543201/#zbozi_543201 ses ptal, jestli by ji náhodou neměli skladem?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    HAWKS: hm, tak to neporadím, měla jsem tip na pár e-shopů, ale jak říkáš, nemají :-(
    jiného mazlíčka by dítě nezkouslo?

    ale chápu, že je to těžké, já taky zoufale sháněla mazlíčka krávu, protože bez kravíšy se u nás nespí, ale naštěstí jsem pak na ni narazila na jednom eshopu, tak teď máme pro všechny případy jednu náhradní.
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    taf toys, skladem uz to nikde nemaji :(
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    HAWKS: od jaké je to značky, nevíš?
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    nutne shanim jeden exemplar tohoto zivocicha, nemate nekdo prebytky ?

    HAWKS
    HAWKS --- ---
    SANTAL:
    to je hezke :)
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    HAWKS: Jsme přirozeně bilingvní rodina. Naše děti ve dvou říkaj leda "mama" a "nene", což jsou koneckonců ta nejpodstatnější slova - a pak ještě "gaga" jako pták :-)
    Jako to u bilingvních bývá, začnou mluvit poměrně pozdě, po 2,5r - a do cca 5r míchaj jazyky. Není to žádná chyba.

    Ale víte, jak mě neskutečně potěšilo, když jsem jim včera četla na dobrou noc, tedy vlastně překládala z češtiny - a starší (5r měl minulý měsíc) si řekl o básničku, co tam byla. Já mu říkám: to je česky, to vám nepřeložím hezky - a on na to že to nic, ať čtu česky, on to bráškovi (2r, ještě nemluví) přeloží - a doopravdy, bez jediného čechizmu tu básničku přetlumočil?

    Druhý měsíc se učí navíc anglicky, takže teď u psaní tohoto textu jsem jim dávala nějaký jogurt, a starší mi hezky poděkoval anglicky :-)
    A anglicky je docela motivovaný se učit, neb to byl doteď náš "tajný jazyk" před dětma... ;)
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    RENFRI:
    dik
    RENFRI
    RENFRI --- ---
    HAWKS: Rozebiralo se to spis tady [ KLUB POKROČILÝCH RODIČŮ aneb co všechno vydržíme - našim dětem vstup přísně zakázán ] a pak jeste na par mistech... No, ono to takove zvlastni je.. :-)
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    rozebiralo se tu nekdy montessori ? Zena dnes byla na nejake ukazkove hodine v one skolce..no kdyz mi to popisovala, tak mi to prislo takove zvlastni..mate nekdo zkusenosti ?
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    ILLUZE: skoro hrozný, řeklo by se. Já jsem, když už nevyspalost přesahuje meze, sice jakoby pořád funkční, ale strašně protivná. Vrazila bych si facku, ale únava je svině.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam