• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISTRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    YouTube - TEDxPrague - Tomáš Hajzler - Konečně v penzi. Už můžu dělat, co mě baví.
    http://www.youtube.com/watch?v=CaEA91_dl7Q&p=0FA8E5F4FDE580A0


    tento typek se zabyva svobodou v praci; rada lidi ho ma za inspirativniho
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    CONTINUITY: ale přece jen to zkusím:

    Je to o tom, jak si vytvářet svobodnej život.

    Součástí toho je pochopení, jak funguje nesvoboda.
    ....a hledání lepších řešení ve všech oblastech života.
    Spousta těch informací a myšlenek pro lidi v tomhle klubu nebude vůbec nových, ale je toho hodně, takže něco třeba ano, a pěkně shrnuté všecko v jednom zdroji. Inspirující.
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    CONTINUITY: nebudu se tentokrát pokoušet nic shrnovat ;-D, koho zajímá, určitě půjde obsah najít na netu, jen prostě hodně doporučuju :)) nejlepší asi v nejbližším knihkupectví zalistovat sám ;-)
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    Čtu luxusní knížku, fakt nečekaný objev v obchodním centru Anděl ;-D (kam normálně ani nelezu, byla mi zima, velká ;)


    Tom Hodkingson: Jak být volný

    Autor knih Líný rodič a Jak být líný

    Líný rodič je taky fajn, myslím že to tady nebo ve starým Organnicu už proběhlo, ale tohle je ještě větší mazec ;)
    Vždycky je to tak osvěžující, narazit na někoho, kdo přemýšlí takhle, vidí ty samý zjevný věci, a troufá si je i říct.
    Odhaluje a moc pěkně vysvětluje, se spoustou faktů, jak funguje systém. A ukazuje, jak na to například může reagovat příčetnej člověk, kterej chce žít opravdovej život (samozřejmě jeho přístup je jedna z možných voleb a rozhodně se s ním neztotožňuju na sto procent, ale spoustu věcí vystihuje IMHO fakt moc pěkně :)

    Roztomilý je, že tak totálně anarchistická a protisystémová kniha se zjevně výborně prodává, a proto ji systém svou mašinérií naprosto podporuje ;-DD (mají jí velikou hromadu u novinek hned za vchodem do Luxoru Anděl ;-D)
    JARAX
    JARAX --- ---
    jojo, ja to pochopil... Dokážu se přes ten název transcendovat :) A taky si píšu, protože to třídí myšlenky. Navíc mi vyhovuje, že to mohu zveřejňovat, protože sem trochu exhibo. FB, blogy, atd. takže to ani neni technicky složitý. Nejsou žádný technický překážky, jen my sami...
    PIZI
    PIZI --- ---
    JARAX: Finta je v tom, ze to je jen tema jak o tom premyslet. Ted me napada ze by to slo take pojmout jako rady sam sobe, kdybych zil znova. Nemas premyslet nad tim co by chtel syn slyset, ale nad tim co bys mu chtel rict. Veci ktere pomohly tobe. Posluchac bude vzdycky jinde. Pokud se ale dotknes obecnych lidskych temat muze si z toho neco vzit i kdyz si to nejdrive musi prelozit z tveho sveta do sveho.
    JARAX
    JARAX --- ---
    ale jinak super :)
    JARAX
    JARAX --- ---
    PIZI: "rady pro meho nenarozeneho syna" :) asi jsem pochopil, co myslíš, ale nějak mi k tomu nejde ten název. Ve mně evokuje projekci, že já budu ten, kdo radí.. To chce velkou odvahu a nebo neznalost. Mám už jednoho, a zatím radí on mně... a až bude větší nebude moc rady poslouchat, a možná až bude tam kde já, tak si to přečte a řekne ty vole, fotr, dobrý! Nebo taky ne, protože bude třeba homosexuál, šachista, nebo fotbalista a jeho rámec bude úplně jinde :)
    (vybrané skupiny nebrat osobně, je to příklad)
    LOOK
    LOOK --- ---
    YMLADRIS: nevim, vis to ty? :)
    jinak 'toto nejsem ja' neni cesta, ale teorie jak to asi funguje v dobe vyvinu ja/ega. cesta je neco vedomeho pro co se clovek rozhoduje, tohle ne.
    PIZI
    PIZI --- ---
    YMLADRIS: Jestli to dotahnu, tak chci dat k dispozici video i audio nekde zdarma. (A pak uz jezdit jen z besedy na besedu :-)).
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    PIZI: to zni bezva, tak pak dej urcite vedet!
    PIZI
    PIZI --- ---
    Aby nedoslo k mylce, neziju tou Hajzlerovou prednaskou, ale svou potencialni prednaskou, kterou chystam.
    PIZI
    PIZI --- ---
    YMLADRIS: Zhruba by ji mel vystihovat nazev "Na co jsem behem sveho zivota prisel".

    Inspirovana tou jednou co jsem tu daval. Tomas Hajzler - Ctyri lekce od zivota.

    Uz nekolik tydnu ji intenzivne promyslim a snazim se realizovat muj davny sen, v nejake forme ucit.

    Doporucuji neco takoveho zkusit. Uz samotne zrizeni textoveho souboru s nazvem "na co jsem prisel", do ktereho hazu zatim jen tak strucne veticky spise jako osnovu, nebo napady o cem mluvit, je zajimave. Clovek si ta sva "zivotni moudra" tak nejak utridi, znovu objevi, zkontroluje, najde zdroje...

    Taky by mohl byt inspiraci web, ktery se jmenuje nejak jako rady pro meho nenarozeneho syna. Samotny web ani tak ne, ale ten nazev jako princip nad cim premyslet.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    PIZI: ;-D

    a jakou zijes prednaskou?
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    LOOK: Cesta "toto nejsem ja" mi vzdycky byla podezrela, takze ja jdu cestou "i tohleto jsem taky ja". Hadej kam to usti ;)
    PIZI
    PIZI --- ---
    WANAH: Nezapominame. :-) Ten muj proces, mám nepohodlí, zkoumám jaká tužba je za ním hodnotím "užitečnost" tužby, často odhalí, že tužba není moje, ale byla implantována zvenčí.

    Já tuhle schopnost mám docela silnou možná díky tomu, že jsem odmalička byl takový ten outsider stranou kolektivu a uvědomoval jsem si některé odlišnosti a tím pádem viděl že některá pravidla které ostatní berou jako samozřejmá pro mě tak samozřejmá nejsou.
    LOOK
    LOOK --- ---
    YMLADRIS: na druhou stranu, ego/ja se behem vyvoje utvari retezcem poznani 'toto nejsem ja'. teoreticka 100%ni uspesnost v akceptaci vseho vyusti v zanik ega/ja ,)
    PIZI
    PIZI --- ---
    YMLADRIS: Kopnu ti sem debatu s Julii po mem prispevku na ktery reagujes. Myslim ze se pobavis. :-)


    [14:22] JA: mam pocit ze jak ted ziju prednaskou a furt to vsude vidim a vnimam, tak jsem ted na nyxu jednak smirlivejsi, ale zaroven i vice poucovaci. A nejen na nyxu.

    [14:22] Julia: super super :o)

    [14:22] JA: sirlivejsi super je, poucovaci je nebezpecne rozlisit kdo je pripraven a necpat to tem kteri nehledaji.

    WANAH
    WANAH --- ---
    YMLADRIS: To je fajn přístup. Jedno ale vázne a to že na lidech je často nábal (civilizace,hlouposti atp.) natolik veliký že otevřít se sami nezvládnou už v téhle časti musíš malinko "manipulovat".

    Nicméně faktem je že není lepšího argumentu než vlastní příklad.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    PIZI: ad rozsirovani spektra veci ktere akceptujes: presne a to je muj duvod proc do tebe (ci jinych otevrenych) ryju kdyz se mi zda ze neco neakceptujes ;)

    [ metapoznamka k dlouhodobejsi dynamice ]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam