• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISTRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
    KUATO
    KUATO --- ---
    YMLADRIS: pokud se dobre pamatuju, tak hlavni problem mel s vedenim. dominantni zena/y, tak trochu fanaticky co rady manipulovaly s lidma pod nima.

    _BENNY: no, to jsem prave rict nechtel, i kdyz to tak mozna vyznelo. spise vyuzit/vytvorit podminky, ve kterych se partneri doplnuji, spolupracuji a postupne se tak nejak lip prorustaji, tim jak spolu travi vic casu, pomahaji si..
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    LOOK: takze "otevrene uzivani ostatnich jako nastroju k dosazeni svych cilu" je uz lepsi definici dominance? :)
    LOOK
    LOOK --- ---
    _BENNY: manipulace je to pokud jde o ovlivnovani skryte. oproti tomu dominance a submisivita je zjevna, obe strany "vedi na cem jsou".
    F0N
    F0N --- ---
    _BENNY: ja vnimam dominanciu prave tak, ze sa nenecham napriek vonkajsim vplyvom manipulovat a verim sebe. Ja nemozem poznat aky mam vplyv na ostatnych ludi, to si rozhoduje predsa kazdy sam co ma na neho vplyv alebo nie a pride mi to trochu arogantne mysliet si ze ja mozem ovplyvnovat slobodu niekoho ineho, len tym, ze si myslim, ze mam na to dosah.

    A k tej alfe, nie hierarchia v svorke je pevne dana, a kazdy vlk ma svoju presnu ulohu. Na co som v poslednej dobe prisiel a potvrdzuje sa mi to je, ze je velky rozdiel medzi prejavmi agresie a dominancie (nejak sa mi to zlievalo - hovorim o psoch).
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    F0N: to mas vlastne pravdu. ale je vlastne mozne byt dominantni a zaroven nikym nemanipulovat / neovlivnovat jej? vystacil by si alfa se svou dominanci sam?
    F0N
    F0N --- ---
    _BENNY: Ja mam odpozorovanu dominanciu hlavne u psov, u ludi ma to zas az tak nezaujima, ale myslim ze to co si popisal nie je dominancia ale manipulacia. Dominancia je nieco akoze mas nejaky nazor, postavis sa nanho ako na podstavec a ostatni donho kopu pokial nespadnes. Ak spadnes hned alebo preberies nazor druheho je to submisivita - vyhovuje ti nekonfliktnost. Napriklad u vlkov maju omegy velmi dolezitu ulohu aby nedoslo pri prebijani medzi alfami a betami ku zraneniu tak funguju nieco ako hromozvod. Dominantny jedinec je vacsinou prirodzeny vodca. (teraz nemyslim vodca typu Hitler alebo Stalin) skor vodca typu Stefanik, Bata.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    YMLADRIS: uzivani ostatnich jako nastroju k dosazeni svych cilu, to povazuju za dominanci ;) a takovy ja veru nejsem. jenze nejsem ani submisivni. kdo se mnou bude chtit manipulovat, velice tezce se spali.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    _BENNY: klidne navrhni jiny slabsi slovo

    urcovani smeru, direktni zpusobovani, aktivita ve smyslu zpusobovani neceho na zaklade nejakeho cile

    proste ze ti nevadi (jako vadi asi pizimu), ze tim, ze neco delas, ovlivnis okoli a bude to pak dle tveho mustru
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    YMLADRIS: ja jsem treba opresivniho otce z ktereho sel strach mel. a zarekl jsem se, ze takovy jako on nikdy nebudu. jenze to mi nedalo vubec zadnou praci, ja proste takovy jako je on nikdy nebyl.

    ja treba knizeci rady udilim rad :) ale copak predavani svych znalosti je znakem dominance? dominance se casto projevuje jako touha po moci, po ovladani, po manipulovani s druhymi ke svemu prospechu... a ne jako kladny vztah k informacim.
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    Conti, díky za tu knížku Sex at dawn, pustil jsem se do čtení a zatím spokojenost.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    _BENNY: Jo neco takovyho cekam, a pak mne bude zajimat historie: zda mel strasne opresivniho otce a zarekl se ze on sam nikdy nebude nikoho nikam tlacit, nebo jak se mu to stalo. Vzdyt to je SUPER, kdyz nekdo kdo o necem vim jak na to, te trochu dokope (predstav si ze mas syna a ucis ho aby neco delal, neceho se odvazil atd...)
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    YMLADRIS: dovolim si odpovedet za PIZIho :) co treba pravidlo "nedelej druhym to, co nechces aby delali oni tobe"?
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    PIZI: pokud se uzkostlive vyhybas formulaci Delej toto, neni to dominance. Dominanci chapu jako urcovani smeru, direktni zpusobovani, aktivita ve smyslu zpusobovani neceho na zaklade nejakeho cile atd. Nemusi to zrovna byt ze bicujes otrokyni :)

    Proc se tomu uzkostlive vyhybas?
    PIZI
    PIZI --- ---
    YMLADRIS: Jo, ale to má být dominance? Pro mě kdykoliv trousím moudra je hlavní vždy upozornit, že si z toho má každý vzít co sám uzná za vhodné a úzkostlivě se vyhýbám formulacím typu dělejte to takto. Snažím se to vždy spíše: já to dělám takhle.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    YMLADRIS: chapu kam svou otazkou smerujes :) ale moje odpoved je takova polovicni, jako je polovicni i cely muj pristup k veci :) byt sefem jsem si uz vyzkousel, neni to to co by me bavilo, neustale jit nekomu po krku nebo ho chvalit a byt vecne ve strehu. zaroven me nebavi byt klasickym zamestnancem-otrokem. takze mym snem je nakonec zustat nezavislym, radit tomu kdo bude chtit radit, ucit se od toho od koho se ucit pujde, mit moznost se kdykoliv zafixovat i kdykoliv odejit (coz uz vzhledem k me odpovednosti a sklonum k rigidite neni tak samo sebou, ale kalkuluju s tim :D). tedy, vyhovuje mi byt presne mezi.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    YMLADRIS: ja treba mam hrozny strach necemu/nekomu duverovat a polozit se do toho a nechat se tim ovladnout, ale o to vetsi raus to haze.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    PIZI:
    _BENNY: jak uz jsem psala, udajne 10 % lidi to ma hozeny skutecne tak, ze nejvic jim dava rovnovazny stav.

    Nicmene spousta lidi je v jadru nejaka, ale zivotni zkusenosti to prekryji s tim, ze "nema vyznam se unavovat". Takze Benny kdyz bys mel dle tebe idealni firmu, chodil mezi juniory a trousil moudra a oni by si to oddane zapisovali a nasledovali te a zhmotnovali nejakou tvou world-domination vizi, ... fakt ti to nic nerika? (Nebo "jo to by byl raus, ale je to moc narocny, bojovat ...")

    Pizi, kdyz bys mel skolu, vypravel bys studentum o zivote a svete, a oni by ti naslouchali a zarizovali se dle toho a davali te za vzor moudrosti.... hazelo by ti to profit? (Nebo "jo ale ja bych byl uzkostny z toho ze jsem zodpovedny za zmeny v jejich zivotech tak radsi ne")

    _BENNY
    _BENNY --- ---
    YMLADRIS: tak mirna oprava, spis interaguji s lidmi se kterymi mam co nejvice spolecneho ( = kteri mi jsou co nejvice podobni, nikoliv odlisni), ale jsem si vedom toho, ze me nekde na jakesi spodni mentalni urovni pritahuje to, co je odlisne. asi nejaky motor ktery se stara o to, aby moje geneticka vybava nezdegenerovala :) napriklad jsem nikdy neumel zpivat, proto se mi libi holky, ktere zpivat umeji.

    jinak se k tomu stavim stejne jako PIZI. mne proste neuspokojuje ani tahat ani byt tazen. potom ale, z pohledu vetsinoveho cloveka, nemam zadny duvod jakykoliv vztah navazovat, ze ano? :)
    PIZI
    PIZI --- ---
    YMLADRIS: Mě se třeba nechce o nikoho starat a říkat mu co má dělat a zároveň ani nechci aby se o mě někdo staral a říkal mi co mám dělat.
    Já jsem nízkoenergetický a tak nemám energii ani na to někým hýbat ani na to abych se sám hýbal.
    PIZI
    PIZI --- ---
    Tento článek Steve Pavliny se mi kdysi líbil jako intro do pro mě neznámé oblasti submisivity a dominance.

    Domination-Submission and Personal Growth
    http://www.stevepavlina.com/blog/2010/01/domination-submission-and-personal-growth/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam