• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISTRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    JUNIPETRUS: samozrejme. proto je vhodne, aby fotr celou vyplatu neprochlastal, pravidelne investoval, svuj majetek s rodinou rozmnozoval a jednou snad jeho deti budou moct ten kravin koupit. tobe to pripadne jako zlodejina, zatimco se na to jinde dlouhe generace drely.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    _BENNY: se sakra domluvte 3mesice nebo 6mesicu?

    Ale ja si myslim, ze by mel mit usporu nekolik miliounu pro pripad, ze se na trhu objevi nejaky levny podnik, kravin nebo mlekarna.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    YMLADRIS: Nejmenujes se nahodou Drapkova nebo Kalouskova?
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    INK_FLO: mit rezervu 3 mesicni platy pro pripad pruseru je vec, kterou se od tech financne gramotnych dozvis jako prvni ;) pro cloveka financne negramotneho je neco takoveho unreal, ale o tom to prave je.

    "ja jsem slusny clovek, ja nekradu ani netuneluju, kde bych na to vzal?" - no treba si odpustil ty startky a skopek, najednou se pred clovekem objevi nove moznosti :)
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    YMLADRIS: "Financni gramotnost je jak mit finance v poradku. Napriklad mit rezervu na pul roku zivota."

    občas fakt pobavíš :-))
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    _BENNY: Tak vis co, pred sto lety Marx a Lenin valili, ze vyrobni prostredky nalezi tem, kdo s nimi pracuji, a je treba je uchvatit a pracovat s nimi rozumnejsi a delit zisk spravedliveji. To uz je ale zastaraly. Ted to neni "dejte mi kus pole, dejte nam fabriku, dejte mi vlastni okrsek na roznasku tiskovin a ja to pojmu lip", dneska je to "nehodlam neco provadet lepe, o tom se nebavme, proste nejsem spokojeny takze zaridte VY abych byl spokojenejsi".

    Je to takovy to extrapunitivni mysleni

    - znicil jsem si zdravi fetem, urizli jste mi nohu, invalidni duchod mi nestaci, musim zebrat... muzete za to vy, ze jste mi umoznili fetovat
    - vybral jsem si rentiersky obor studia, ted nemam uplatneni, muzete za to vy, ze jste zrusili na skolach smerny cisla a nedonutili jste mne studovat neco potrebnyho
    - dluzim milion, exekutor mi sebral vsechno, muzete za to vy, ze jste mi nezabranili vytloukat pujcky dalsima
    - x mesicu na pracaku jsem se flakal, ted mne vyhazujou z bytu, musel jsem vzit otresnou praci, muzete za to vy, proc mi to nikdo nerekl kdyz jsem byl na pracaku?
    - (moje oblibena): jsem prece cikan, ukol cikanu vzdy byl brat si od gadzu, nechapu co na tom nechapes, to je nase kultura!

    spolecny refren nejlepe: za komunistu by se to nestalo!! problem je v nespravedlivem rezimu!!! :)

    Potiz je, ze ano, jsou i lidi, kteri se maji hmotne fakt spatne, ale nejsou bohorovni, jsou spis naopak strasne neasertivni, neumi se prosadit, kazdemu vyhovi, nic si za praci nevezmou, nechteji delat potize atd. Tem bych z te zvysene DPH zaplatila nejakej koucing typu jak si naostrit lokty. Nenapada mne ale mechanismus jak to vytridit ...

    CRANK
    CRANK --- ---
    _BENNY: Dravci.;)
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    Babišův byznys po vstupu do politiky jen vzkvétá. Kupuje další podniky - iDNES.cz
    http://ekonomika.idnes.cz/babisovo-imperium-se-po-vstupu-do-politiky-zvetsuje-pc7-/ekonomika.aspx?c=A120506_232239_ekonomika_brm

    Proc to ten clovek dela??
    Je toto uspesny clovek nebo predator spolecnosti?
    Jak je prospesny spolecnosti?
    EVA_
    EVA_ --- ---
    GAISAKA: V Koreji dost zavedli tuhle samostatnost po roce 1997 jako východisko z krize. Ekonomický růst se stabilizoval. Mají ale obrovské množství OSVČ, největší v JV Asii a to prý to je jedna z věcí, která doslova trhá společnost. Tím, že se zrušil pracovní poměr na dobu neurčitou, jsou muži vystaveni nesmírnému tlaku, pokud nebudou mít práci, nenaplní svou mužskou roli - úplně se bortí rodinné struktury. Nevědí, co s tím. Do 97. roku byly rozvody vyjímkou. Dneska jsou čísla alarmující. Stejně jako je alarmující počet singles, nebo rozdělených rodin.
    GAISAKA
    GAISAKA --- ---
    JUNIPETRUS:
    _BENNY:
    No tady máte imho pravdu oba, tak by mě zajímalo, jak se s tím vypořádáte,)

    Právěže být odcizen od výsledku své práce, Benny, bylo originálně myšleno v kontextu průmyslové revoluce,jako že dělník nevidí ten ingot jako dřív kovář podkovu,ne že nevidíš peníze, co za tu práci dostaneš. tím je frustrovanej, Stejně jako ty seš frustrovanej administrativníma zbytečnostma své práce, která by mohla jít líp, kdyby každej okrsek roznosu tisku jak to popisoval atominator dělal někdo "na svoje", sám si obkecal klíče, sám si všechno kontroloval, včetně občasných ztrát a zisků.
    Bohužel, alienace dneska není jen od výsledků práce, ale jaksi celková od reality. Tedy někde. To je výtka radikálních demokratických pravičáků - a asi oprávněná - že sociální stát doplácí právě na alienaci od "přirozeného prostředí" - některý lidi neví, kde se berou hodnoty (v ekon. smyslu) tedy nejsou finančně gramotní, nerozumí systému, době..
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    JUNIPETRUS: vykoristovani je stav mysli ;)
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    _BENNY: ja bych cekal, kdyz si tak dobre uceny, ze budes schopny odpoved na otazku, kterou ti nekdo polozi a ne na neco jineho.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    JUNIPETRUS:
    GAISAKA: necitim se byt ani vykoristovan zamestnavatelem ani odcizen od vysledku sve prace. mozna se tak nekdo citi, ale /a/ driv se na tohle rikalo "mel ses lip ucit" a /b/ ja bych na to dnes rekl "kdyz uz ses dobre neucil, tak aspon nezavid tem, kteri se misto zabijeni casu v mladi venovali sve budoucnosti".
    GAISAKA
    GAISAKA --- ---
    GAISAKA: Respektive odcizení jako český překlad, sem to zkontroloval a zjistil že google má radši tu českou variantu. Případně anglicky alienation.

    Marx's theory of alienation - Wikipedia, the free encyclopedia
    http://en.wikipedia.org/wiki/Marx%27s_theory_of_alienation
    GAISAKA
    GAISAKA --- ---
    JUNIPETRUS: Ono se ukazuje, že Marx měl pravdu, a nebezpečí není až tak v tom vykořisťování, jako v následné alienaci.
    Ti kdož neví o co běží, hned googlujte, bude jasněji.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    _BENNY: mam. Co je to vykoristovani?
    Existuje nekde v nasi spolecnosti v nejake forme nebo ne?
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    YMLADRIS: presne tak, je treba prestat verit ve vymluvy, ze neni mozny spravedlivejsi spolecnsky system
    LOOK
    LOOK --- ---
    Simpsons - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=DX1iplQQJTo


    The Simpsons opening sequence - Wikipedia, the free encyclopedia
    http://en.wikipedia.org/wiki/The_Simpsons_opening_sequence#Banksy
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    JUNIPETRUS: nemas tam neco pro zmenu k veci?
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    _BENNY: povazujes managery zkrachovalych bank a podniku za schopne nebo schopne?

    Ty nejsi hrdy na svoje schopnosti?

    Co podle tebe znamena pojem vykoristovani?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam