• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISTRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
    Restartováno :)
    O cestách, technikách, prostředcích, projektech, hnutích, myšlenkách velkých i malých, co pomáhají člověku osvobozovat se a naplňovat svůj potenciál, a skupinám, místům, ekosystémům, uzdravovat se z nemoci civilizace.
    Společným jmenovatelem témat je uzdravení, obnovení rovnováhy, návrat k přirozenosti, nalézání cesty, která je v souladu se životem.

    Ráda bych, aby klub byl o sdílení informací, nápadů a zdrojů - spíše než o diskusích a rozebírání, jestli je nějaké téma dobré-špatné, reálné-nereálné, apod ;) (na tento druh vyžití tu máme klubů dostatek :)

    organnic.blogspot.com (Conti)
    rozbalit záhlaví
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    INK_FLO: Je to pravda ? :)
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    vidím, že se tu jede opravdová věda, tak můžeme přitvrdit

    Chi Energy Amazing Footage - YouTube
    https://www.youtube.com/watch?v=3F3ovb2kZ9Q
    BNT
    BNT --- ---
    moc pěknej dokument o vodě zde:
    Tajný projekt: PAMĚŤ VODY! - YouTube
    https://www.youtube.com/watch?v=9GbMvBh7Hl8&feature=plcp


    a ještě jeden zde:
    VODA - výborný dokument (ANOMÁLIE, KTERÁ UMOŽNILA ŽIVOT!) - YouTube
    https://www.youtube.com/watch?v=zypdBkzh8hA&feature=plcp


    ...moc doporučuju, oba dva.
    SLAPPY
    SLAPPY --- ---
    KUKIDE: je to ale jedna z tech jemnejsich nuanci, vic zalezi jestli si das housku se salamem
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    GORG: kdyz nechame stranou vylozene zlodejiny a blaboly jako jsou treba http://www.mojeflaska.cz/ a nebo http://www.osud.cz/diamantova-voda-dobre-zabalena-manipulace
    tak napriklad Masaru Emoto asi mluvi o tom, o cem pises
    http://www.youtube.com/watch?v=WuQ1-rkAUD0
    ja bych tomu uveril, kdyby mu pri tom slove "laska" vzdycky vzniknul stejny tvar. takhle mi to prijde, ze se snazi tomu verit, tak si tam najdou to, co chteji a tim nerikam, ze by tam nejaka slaba interakce se zvukem nemohla byt. neco jako horoskopy, protoze od te doby, co jsou novorozenata oddelena od podnebnich podminek na ne zima ve formativnim obdobi nema takovy vliv. a s tim souvisi i to, co psal SLAPPY: , ze nejaky zarikavani a obrazky svym efektem na vodu hrave prekona magnet pod stolem, stejne jako efekt data narozeni dnes zazdi to, jake ma clovek rodice :)

    tanhle experiment muze provest kazdy, ale zacal bych treba ruznyma frekvencema sinusovych nebo pilovych signalu a ten efekt na mrznuti vlocky by to chtelo nejak systematicky promerit a zdokumentovat. protoze vlocka je takovy pribeh zachyceny v case stejne jako clovek, tak by z toho mohlo neco zajimaveho vypadnout .. a nebo taky nemuselo, protoze aby to bylo vypovidajici tak by musely byt temer shodne stavy teploty, tlaku a vlhkosti. model podnebi je nelinearni system, ktery se vyznacuje citlivou zavislosti na pocatecnich podminkach a kvuli tomu se neda predvidat pocasi dlouho dopredu a ja si myslim, ze kvuli tomu nebudou nikdy zadne dve vlocky uplne stejne i kdybych je zarikaval sebevic. proste ten samy efekt v jinem meritku.
    kdyby to nekoho zajimalo, tak s tim pocasim byl prvni kazisuk pan Lorenz
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Lorenz%C5%AFv_atraktor
    a tady je pekny clanek o tom, kam se to jeho badani vyvinulo
    http://www.ksr.tul.cz/fraktaly/uvod.html
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    SLAPPY: :-O takže záleží kde nechávám vodu odstát? kruciš
    SLAPPY
    SLAPPY --- ---
    JAZZZ: Kofein v Guarane je vazanej na jakychsi trislovinach, cimz se uvolnuje postupne. Dale obsahuje pokud vim theobromin, kterej tu zrychlenost hodi vic dopohody.

    Co se tyce pameti vody, tak na tom neni nic esoterickyho. h2O je polarizovana molekula, ktera reaguje na sebemensi zmenu mag. pole. Kdyz nejakou dobu stoji v nadobe, molekuly se zacnou shlukovat podle aktualnich podminek, proto treba lze pod mikroskopem videt rozdil ve strukture ledovejch krystalku pokud vodu nechate zmrznout za ruznych podminek. Coz uz je slozitejs pochopitelny je, ze podobne reaguje na ruzny zvukovy vibrace.. Jinak diky tem polarizovanejm molekulam fungujou napriklad mikrovlnky, pokud v necem neni zadna voda, mikrovlnka to neohreje. Da se udelat hezkej pokus: trete chvili plastovy pravitko igelitovym sackem (aby se nabilo statickou elektrinou), pustte z kohoutku curek vody (max asi 2 mm sirokej) a priblizte k nemu nabity pravitko, aniz byste ho namocili. Curek vody vyrazne zmeni smer podle elmag pole pravitka :)
    GORG
    GORG --- ---
    JAZZZ: Urcit si dat pozor na novy BS :) Homeopaticka pohotovost je fajn ,) ale tady se mozna opravdu muze vylevat vanicka i s ucinnou latkou, viz. kvantova mechanika, muze mit voda nejen pamet ale vedomi. Tedy je pak obtizne to merit. Viz. http://en.wikipedia.org/wiki/Wheeler's_delayed_choice_experiment , ktery naznacuje, ze pozorovatel snad meni i minulost.

    Tim nechci rict, ze proto je pravda cokoliv, co se nepodarilo vedecky prokazat :) Ale pamet vody mi jako nemozna neprijde. Poustel jsem si pak jeste related video James Randi o homeopatii a jeho jistota, ze to nemuze fungovat, mu mozna bubilinu reality otaci v tom smeru vse okolo. A je dobre, ze se bije za racionalni mysleni. Aspon je sranda. Osobne uz se snazim si o nicem radeji nic moc nemyslet :-) Trosku vypinat tu vybicovanou racionalitu..
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    GORG: souhlasim, ze chemie ma jeste velky kus cesty pred sebou a u cile bude az nekdy v dobe, kdy splyne s fyzikou a biologii ;) zas tam v tom ucinku bude urcite nekde schovana souvislost s meritkem dane struktury.

    s tou homeopatii a diamantovou vodou bych byl ale opatrny. rikam to porad - lidi, kteri dokazali setrast mainstream bullshit si musi davat extra pozor, aby na jeho misto neprijali nejaky jiny bullshit.

    tady to panove pekne vtipne shrnuli :)
    Homeopatická pohotovost (CZ titulky) - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=2GWDCtcwiBU&feature=related
    GORG
    GORG --- ---
    YMLADRIS: Asi nas ten prechod fakt ceka. Treba jak se lisi synteticky vitamin od prirodniho? ,) Nebo homeopatie a pamet vody, jak jsem onehda koukal na jakysi rusky dokument o ruskem vyzkumu pameti vody, kde pry h2o molekuly utvari jakesi clustery, tvary a ukladaji si taky do sebe vedomi lidi okolo. Tezka kava pro zapadni vedu, ale v Rusku resp. sovetskem svazu se tam tehdy akademicky svet pry vydaval svou cestou.
    GORG
    GORG --- ---
    INK_FLO: Nedavno jsem se docela zajimal o l-theanin ucinna latka v caji, ktera ma pry synergicky efekt s kofeinem v caji. To pry odlisuje caj od kafe, protoze synergicky ma umoznovat lepsi koncentraci, energii ale i zaroven uklidneni. L-theanin sam o sobe ma mit relaxacni ucinky.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    INK_FLO: a ja tyhlety rozdily mezi latkami, ktere maji shodnou molekulu, beru jako indicii, ze chemie jeste ceka na svuj prechod z newtonovske etapy do einsteinovske (nebo tak neco); ze struktura te latky je vyznamna vec, ale neni to jediny aspekt, ktery na zive organismy pusobi. Tein neni to same co kofein, prece. (Nevim ale zda jsou nejake pokusy/studie, ktere to na lidech potvrzuji.) Ohledne chapani zivych systemu jsme zatim ve stredoveku
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    JAZZZ: jj, taky jsem došel k deziluzi, kdy jsem zjistil, že je jedno jestli piju maté, guaranu, zelený čaj nebo kafe, protože hlavní účinná látka ve všem je identická :-)....respektive jedno to stejně není, protože to, co moduluje dost výrazně ten samotnej účinek jsou další látky obsažené v jednotlivých bylinách
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    SLAPPY: to je zajimavy clanek :
    Později bylo objeveno, že je guaranin chemicky identický s kofeinem.
    ja si myslel, ze je to neco jineho, protoze vsude cloveku cpou, ze je v necem guarana A kofein.
    SLAPPY
    SLAPPY --- ---
    INK_FLO: Nechce se mi to tu vypisovat :) Mrkni na Enpsyro-Paulioie napojna(ucinky). Zajimavy je, ze tam pisou, ze neni vhodna k dlouhodobymu uzivani a pak tam nasleduje vycet pozitivnich vlivu pri dlouhodobym uzivani :) Chce to fakt pravidelne a maly davky na hranici citelnosti.

    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    INK_FLO: Jsem dával kůru 2-3 polévkové lžíce denně. To se potom nedá přehlédnout:) Ale je fakt že jsem v tý době jedl jen zeleninu, ořechy apod, skoro žádný sacharidy, takže jsem byl slaboučkej a tenhle boost jsem potřeboval. Ale jednorázovka na otestování by mohla být zajímavá i pro tebe. Teď dávám necelou čajovou dva dny za sebou a pak většinou den pauza.
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    PIZI: to neni jen o kofeinu nebo jinych drogach. sdilena iluze se stava ve spolecnosti realitou. a nase spolecnost je na iluzich postavena. predevsim na te, ze nase penize jsou v bance a kdyz si pro ne prijdem, tak je taky vsichni dostanem.

    pro me je to autor, ktery dokazal napsat predehru k Orwellovu 1984 a povedlo se mu to uz v roce 1953 :) tak jeste posledni citat k tematu a pak uz s tim dam pokoj :)

    Nebylo divu, že Babsonovi nevadilo, že kolem slídí poli­cie. Nebylo divu, že je vládnoucí síly nechaly volně vstou­pit. Nebyla tady žádná politická vězení, žádné pracovní skupiny nebo koncentrační tábory... nebylo jich třeba.
    Mučírny a vyhlazovací tábory byly potřebné, až když selhalo přesvědčování. A zde přesvědčování fungovalo per­fektně. Policejní stát – vláda teroru – přicházel ke slovu ve chvíli, kdy byl totalitní aparát na pokraji zhroucení. Dřívější totalitní společnosti byly nedokonalé. Vládnoucím silám se nikdy nepodařilo proniknout do všech sfér života. Ale technologie komunikace byly stále dokonalejší. i Před očima se mu uskutečňoval první opravdu úspěš­ný totalitní stát: neškodný a banální. Poslední stádium – hrozné, ale naprosto logické – nastane, až bude všem nově narozeným chlapcům dobrovolně a s radostí dáváno jméno John Edward.

    „Chcete tím říci, že jste vytvořili plán s cílem přetvořit lidi podle Yancyho vzoru?“ zeptal se Taverner.
    „Nemohu přesně říci, co je konečným cílem toho všeho. Pracoval jsem jako scénárista reklam pro společnost ústní hygieny. Mocnosti na Callisto si mne najaly a nastínily mi, co chtějí, abych dělal. O účelu celého projektu se mohu jen dohadovat.“
    „Mocnostmi myslíte vládnoucí radu?“
    Sipling se ostře zasmál. . .
    „Myslím obchodní syndikáty, které vlastní tento měsíc, jak tu stojí a leží. Neměli bychom tomu ovšem říkat měsíc. Je to planeta.“ Hořce se ušklíbl. „Zdejší, mocnosti očividně sestavily velký program, který vyvrcholí absorbcí jejich obchodních konkurentů na Ganymedu – až se tohle podaří, budou mít všechny Jupiterovy měsíce pevně v rukou.“

    „To máte zatracenou pravdu. A aby mohli začít vál­ku, musejí srovnat obyvatelstvo do jedné řady. Pravda je taková, že lidé tady nemají co získat. Válka by skoncova­la se všemi malými podnikateli – a tím by se soustředila moc mezi menší počet lidí – kterých je i teď dost málo. Aby donutili osm milionů lidí tady na Callisto podporovat válku, potřebují tupou, poslušnou veřejnost. A oni ji brzy budou mít. Až tahle Yancyho kampaň skončí, lidé tady na Callistu budou souhlasit s čímkoliv.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    PIZI: nebo bychom mohli zformulovat story o Vychodoindicke spolecnosti, ktera brity tezce navykla na caj, spustila tim narodu imperialni choutky a sama se stala prvni korporaci...
    PIZI
    PIZI --- ---
    Mě se líbí zamyšlení nad tím co kofein dělá se společností. účinky na jedince jsou známé, ale tady bych se spíše zamyslel nad společností. Jestliže je vnímání mnoha členů společnosti posunuto směrem ke kofeinovým stavům, asi se to projevuje.
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    pro ty, co nemaj radi sci-fi, jsem vytrhnul jen odstavec, pro porovnani s nasi medialni realitou.

    Rostlo v něm podivné podezření. Na některá témata ano. Na méně důležité záležitosti měl Yancy přesná pra­vidla, vymezené hranice, odvozené z bohatého zásobníku lidových moudrostí. Ale hlavní filozofické a politické otáz­ky, to bylo něco jiného.
    Taverner vytáhl jednu z mnohá kazet označených slo­vem ‚Válka‘ a zběžně si ji přehrál.
    „...jsem proti válce,“ slabikoval Yancy hněvivě. „Něco o ní vím. Zažil jsem si své.“
    Následovala montáž bitevních výjevů: válka mezi Jupi­terem a Marsem, ve které se Yancy vyznamenal statečnos­tí, starostlivostí o kamarády, nenávistí k nepříteli, úžasnou paletou pravých vlastností.
    „Ale,“ pokračoval Yancy pevným hlasem, „cítím, že naše planeta musí být silná. Nesmíme se pokorně vzdá­vat... slabost vyvolává agresi a útočnost nepřítele. Slabos­tí bychom podporovali válku. Musíme se obrnit a ochránit ty, které milujeme. Celým svým srdcem a duší jsem proti zbytečné válce, ale říkám znovu to, co jsem opakoval už mnohokrát předtím, člověk muší vykročit a bojovat spra­vedlivou válku. Nesmí couvat před vlastní zodpovědností. Válka je strašná věc. Někdy ale musíme...“
    Když Taverner vracel kazetu na místo, uvažoval, co vlastně k čertu ten Yancy řekl. Jaký byl jeho pohled na válku. Zabíral asi sto jednotlivých kazet s páskou. Yancy byl neustále připraven řečnit na taková důležitá a velkole­pá témata, jako byla Válka, Planeta, Bůh, Daně. Ale říkal vůbec něco?
    Tavernerovi přeběhl mráz po zádech. Na specifické – a primitivní – záležitosti měl Yancy jednoznačné názory: psi jsou lepší než kočky, grapefruit je bez špetky cukru příliš hořký, je lepší vstávat ráno brzy, příliš mnoho pití škodí. Ale co se týkalo velkých témat... pouhé vakuum, naplněné prázdným duněním ušlechtilých frází. Veřejnost, která s Yancym souhlasila v názoru na válku, na daně, na Boha a na planetu souhlasila s ničím. A se vším.
    Na důležité věci neměli vůbec žádný názor. Oni si pou­ze mysleli, že mají názor.
    Taverner začal rychle prohlížet kazety se závažnými té­maty. Bylo to jedno a to samé, od začátku až do konce. Jednou větou Yancy něco prohlásil, druhou větou to vzal zpátky. Jediné, o co šlo, bylo chytré odvolávání, šikovná negace dříve řečeného. Ale divák odcházel s pocitem, že právě strávil bohatou a pestrou hostinu vědění. Bylo to úžasné. A bylo to profesionálně provedené: všechno bylo svázáno dohromady tak dokonale, že nemohlo dojít k žád­nému selhání.
    Neexistoval nikdo neškodnější a prázdnější než John Edward Yancy - model "obyčejného člověka". Vypadal až neskutečně.
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    asi nejsem na tyhle latky moc citlivy. caj mi nic nedela i kdyz vypiju dve konvicky a kafe nebo red bull si musim dat dve aby to melo aspon trochu citelny ucinek. vylozene spatne mi z tehle drog, ktery uz nadale hodlam omezit jak jen to pujde, udelal jen Monster juice, coz je stava, kterou vetsinou pije tohle vyfetovany decko.
    Here Comes Honey Boo Boo - Psycho Beauty Pageant High On Caffeine!! Too Funny!! - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=wgB2CQxRvps

    tezko rict jestli je zdravejsi si po party v 7 rano dobit baterky na cestu domu mini lajnou speedu, nebo red bullem .. obe latky mi prijdou vysoce nebezpecne srovnatelnym zpusobem, tak si davam pozor na obe a radsi podlehnu tomu kofeinu ;)

    ale to honey boo boo decko je celkem vystraznej priklad toho, co kofein dokaze .. a taky toho, co dokaze vyplodit dnesni spolecnost. nemluvim jen o zfetovanym decku a matce co se zivi jeho ukazovanim v ubohejch sou , ale hlavne o lidech co ten televizni porad tvori a o tech, kteri ho konzumujou a o spolecnosti, kde tohle kvete. tuhle jsem videl porad s oprah winfrey a neveril svym ocim co za sracky se na me vali. prectete si od P. K. Dicka povidku "Styl Yancy" to je presne o tomhle nenapdanem vymyvani mozku. zacne to politicky korektnim povidanim a skonci emocionalnim klystyrem, ktery vam umozni zapomenout na ubohost sveho pachteni v soukoli absurniho stroje a absolvovat dalsi kolecko. ta transformace o ktere tu mluvime muze probihat obema smery a rekl bych, ze tohle vytycilo presne ten opacny smer, nez jakym bychom se tu asi chteli ubirat :)

    v tehle sbirce povidek vysla ta "Styl Yancy" - kdo jste to necetl, tak doporucuju touhle zacit ;)
    Philip K. Dick - Zlaty Muz.rtf | Ulož.to
    http://ulozto.cz/xD6Y361/philip-k-dick-zlaty-muz-rtf
    btw. P.K.Dick bral jednu dobu amfetaminy a psal pres 60 stranek denne. pak po case zjistil, ze ma specificky metabolismus na ktery temer neucinkuji a cele to bylo placebo..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam