• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISTRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    President announces ‘Guaranteed Minimum Income’ for all citizens | Cyprus Mail
    http://cyprus-mail.com/2013/07/26/president-announces-guaranteed-minimum-income-for-all-citizens/
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    YMLADRIS: to je teda dobre zasifrovane :) nerozumim tomu tolik, abych dokazal nezavisle overit platnost cehokoli, co tam zminuji, ale davalo by to smysl. ja to pozoruju zas v jinych oblastech a v jinych meritcich.
    TILOPA
    TILOPA --- ---
    YMLADRIS: Naa tom funguje tibetsky buddhismus
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    ne ze bych to plne chapala, repost z FB, zni DOST zajimave

    Na molekulární úrovni je lepší mít smysl života a pomáhat lidem kolem sebe, než si jen užívat.

    Vědecké potvrzení, že svět je lepší, než je?!

    ‪#‎eudanism‬ healthier than ‪#‎hedonism‬
    http://m.pnas.org/content/early/2013/07/25/1305419110.full.pdf?with-ds=yes



    To identify molecular mechanisms underlying the prospective
    health advantages associated with psychological well-being, we
    analyzed leukocyte basal gene expression profiles in 80 healthy
    adults who were assessed for hedonic and eudaimonic well-being,
    as well as potentially confounded negative psychological and
    behavioral factors. Hedonic and eudaimonic well-being showed
    similar affective correlates but highly divergent transcriptome
    profiles. Peripheral blood mononuclear cells from people with
    high levels of hedonic well-being showed up-regulated expression
    of a stress-related conserved transcriptional response to adversity
    (CTRA) involving increased expression of proinflammatory genes
    and decreased expression of genes involved in antibody synthesis
    and type I IFN response. In contrast, high levels of eudaimonic
    well-being were associated with CTRA down-regulation. Promoter-based bioinformatics implicated distinct patterns of transcription factor activity in structuring the observed differences
    in gene expression associated with eudaimonic well-being (reduced NF-κB and AP-1 signaling and increased IRF and STAT signaling). Transcript origin analysis identified monocytes, plasmacytoid
    dendritic cells, and B lymphocytes as primary cellular mediators of
    these dynamics. The finding that hedonic and eudaimonic well-being engage distinct gene regulatory programs despite their similar
    effects on total well-being and depressive symptoms implies that
    the human genome may be more sensitive to qualitative variations
    in well-being than are our conscious affective experiences.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    jeste pomucka
    Virtual Piano : The original app | Virtual Keyboard | Online Music | Piano Game | CMAGICS
    http://www.virtualpiano.net/
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    YMLADRIS: tady k tomu je prednaska
    František Fuka: Hudba z geekovsko-matematického hlediska - DevFest Praha 2012 - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=RQuRFCE5NzI
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    a ještě jeden odkaz plný naděje... takhle při pondělí :o)

    http://www.bioneers.org/
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    Home | Center for Sacred Studies
    http://centerforsacredstudies.org/
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    Grandmothers Council
    http://grandmotherscouncil.org/
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    [ DRUDRIGER2 @ SQUATTING idealismus X vyhoření ]
    Pěkně napsanej squat manifest :), respekt k autorovi
    EVA_
    EVA_ --- ---
    _SKRITEK: Hm. Motivovaná asi nebude ten správný termín, řekla bych zkušenější. A mí o dvacet let mladší spolužáci jsou velmi šikovní, fortel je pro ně priorita; se povedli. Od nich to vlastně mám.:-)
    JAXXE
    JAXXE --- ---
    Crossroads: Labor Pains of a New Worldview | FULL MOVIE - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=5n1p9P5ee3c


    Crossroads* won the 2013 Free Speech Award by American Insight:

    CROSSROADS SYNOPSIS:

    *Crossroads: Labor Pains of a New Worldview* is a documentary exploring the depths of the current human condition and the emergence of a worldview that is recreating our world from the inside out.

    Weaving together insights and findings from biology, psychology, network science, systems science, business, culture and media, the film reveals the inner workings of the human experience in the 21st century, urging viewers to step out of the box and challenge their own assumptions about who we really are, and why we do what we do.

    *Crossroads* places evolutionary context to today's escalating social unrest, natural disasters, and economic failures. It illuminates the footsteps of an integrated worldview, penetrating its way through the power of social networks to the forefront of our personal and collective awareness.

    A refreshing reality check for all viewers and a clarion call for those who carry the seeds of the emerging worldview.

    Scientists and thinkers featured in *Crossroads* include: Amit Goswami, Neale Donald Walsch, Elisabet Sahtouris, Bruce Lipton, Peter Joseph, Caroline A. Miller, Nicholas Christakis, James Fowler, Michael Laitman, Ervin Laszlo, Dean Radin, Dave Sherman, Annie Leonard, Jairon G. Cuesta, and John St. Augustine.

    ABOUT CROSSROADS' FILMMAKER:

    Joseph Ohayon, a filmmaker, writer and speaker based in Israel and New York, is best known for his relentless quest to put pieces together and look at the big picture. Joseph directs, writes, and hosts documentaries and talk shows on Israeli and US television, and also lectures on the need to adapt to an increasingly interdependent world.

    Crossroads Official Site: http://www.crossroadsfilm.com

    _SKRITEK
    _SKRITEK --- ---
    SELECTOR_IX: Povrchní se můžou jevit i některé teorie zde, protože je většinou obtížné je aplikovat na životní situace.

    EVA_: Tak to si asi jedna z těch mála zdravě motivovaných.
    Díky tomu, že na uchazeče o studium na VŠ se dnes kladou minimální nároky, tak se pro mě v kontextu školství stírá pojem intelektuální elita. Na vysoké škole dnes studuje kdejaký troll (móda) a fortel je motivován tím, že kdybych neuspěl tak zklamu maminku a babičku a ztratím výsadu ve společnosti (což je podlě mě neaktuální a liché). Z téhle rovnice vychází - minimum kvalifikovaných.
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    rasantní? koukám že budeš z hodně starý školy :)
    jistě že sem byl línej zabiflovat si kebuli povrchníma informacema, u nichž nikoho nezajímalo jestli jim vůbec někdo ze studujících rozumí. "zbytek si dostudujte doma" - nic pro mě. nikdy sem netoužil po diplomu jen pro diplom, šlo mi o rozvinutí informací ze střední.
    EVA_
    EVA_ --- ---
    SELECTOR_IX: Uff, doufám, že jsem nebyla moc rasantní. U technických oborů jsem si jistá, že je to penzum základních znalostí velmi nepříjemné, větší pakárna, než u nás, asi, ale...určitě nutné. Já, když mluvím Tvým tónem, nacházím kousky konstruktivního uvažování, ale taky lenost a instantnost.
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    EVA_: možná by bylo fér uvýst, že jsem "studoval" technický obor. humanitní nebo umělecký budou pravděpodobně o nečem jiným...
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    EVA_: ja tenhle typ vyhrad vuci vzdelavacimu systemu chapu tak, ze urcity vtisknuty jazyk nebo zpusob uvazovani, ktery je efektivni v urcitych oblastech maji pak lide tendenci aplikovat i jinde a tam uz by se treba hodil popis trochu jiny. treba popisovat vztahy na urovni rodiny ekonomickymi pojmy jako zisk a investice mi pripada uz trochu perverzni :)
    EVA_
    EVA_ --- ---
    SELECTOR_IX: Nesouhlas, myslím, že je to příliš zobecňující pohled. Chodím na vysokou a pokud se třeba diplomových prací týče, máme absolutní volnost v tom, čím se chceme zabývat. Jako veškerá lidská činnost studium vyžaduje určitou formu, určité minimální penzum, které člověk musí absorbovat. Umět si poradit je supr. Ale pořád je to UMĚNÍ, čili cosi, co se člověk musí s pokorou učit, od začátku, přes neúspěchy až po fortel. A tak je to podle mě i s učením se na škole. Od začátku přes neúspěch po fortel. Vývoj.:-)
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    pokud není psána mým jazykem, je mi to celkem k ničemu. o úrovni našeho školství potlačujícím úsudek a opěvujícím biflování, který se zaseklo někde na úrovni školství z dob Marie-Terezie se snad není potřeba rozepisovat. koneckonců, je to jeden z důvodů, proč sem se vykák na vysokou. schopnost "umět si poradit" je pro mě cenější, než kupa povrchních znalostí které jsou v praxi nepraktické :)
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    SELECTOR_IX: Rozdíl mezi skutečným vzděláváním a tím, co se děje ve školství. Jedna ze základních věcí. Pan Robinson je výbornej, umí tyhle věci skvěle vyjádřit. Chápu, že to může být těžko stravitelné ve formě videa, kde se mluví a kreslí strašně rychle, takže doporučuju jeho knihu The Element :), která je psána jasným a srozumitelným jazykem bez zbytečných složitostí :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam