• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISTRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    FRONEMA: Stat jsou lidi co ho tvori. Stat je spolecenstvi lidi, kteri maji nejakou spravu veci verejnych nad svym uzemim, driv byli mestske staty.

    Ty jsi vlastne nepritel statu, pritel prerozdeleni veskereho majetku a spravy do rukou soukromych korpraci. Jak rikam, jsi kryptofasitka.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    JUNIPETRUS: asi je rozdil v tom kde vidime ten rozdil ja vidim ten boj jako stat versus lidi a firmy. ty ho vidis jako firmy versus lidi a stat. ale stat neni na strane lidi, to je jen iluze kterou umi velmi dobre predstirat...
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    FRONEMA:snazis, aby se dynamicka nerovnovana vychylila jeste vic na stranu korporaci a bankeru, aby sis pak rochnila jak nekde hakujes v openspacu, mozna v nejakem slusivem firemni uniforme, ze mas vodu, obedy a masaze zadarmo, skolku pro deti, vsichni by jste bydleli v nejakem oplocenem ghetu strazenem soukromou ochrankou. Pak ale zapomen na demokracii, svobodu slova a pohybu, a svobodny internet
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    PIZI: to je moc hezky receno.
    jenze abych ja si dneska obhajila svou svobodu, tak mam v zasade tri moznosti
    odstehovat se - to je tako vy sotva ziskani svobody, to je spis kapitulace a utek, tj nepovazuji to za dobre reseni.
    poridit si pistoli a branit se vsem kdo prijdou pro moje penize, pripadne az mne prijdou zavrit - ok, to je to jen aby to bylo kompletni, zhorseni kvality zivota je zrejme :)
    politicky a filozoficky pusobit na okoli, aby se zmenila dynamicka rovnovaha jak rikas - to je to, o co se momentalne v zivote snazim.

    samozrejme kdyby se situace nejak rapidne zhorsila, pravdepodobne zvolim reseni za A, ale doufam ze k tomu nedojde
    PIZI
    PIZI --- ---
    V zásadě chceš aby tvůj život byl svobodný tedy závisel pouze na tom, jakou dynamickou rovnováhu s okolními silami svými schopnostmi vytvoříš. Ale to je popis i dnešního stavu. Vždy je výsledek dynamickou rovnováhou všech působících sil.
    KUATO
    KUATO --- ---
    FRONEMA: stat? upresnil bych - moderni forma statu po nastupu vedeckotechnicke revoluce (nevim, ktery z techto vic, protoze to tak nejak prislo dohromady), protoze s padem dulezitosti nabozenstvi uz nejaka lidska duse nikoho nezajima. driv se i na posledniho zebraka divalo jako na stvoreni bozi, ktere podleha spase, dnes uz prilis ne :o).
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    JUNIPETRUS: ok, myslim ze si definitivne prekrocil hranici slusne diskuze, timhle zpusobem uz nemam chut pokracovat.

    KUATO: souhlasim, a mozna to ani nedelali proto, ze by jim jinak podrizli krk, ja myslim ze to v lidech je. tovarnici provozovali skoly, nemocnice, chudobnice. lidi se starali o cleny rodiny kteri byli stari a nemocni. tuhle solidaritu znicil stat, kdyz zacal postupne prebirat tyhle funkce na sebe...
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    Podnikatel staví tajemný hrad téměř v Karpatech – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/cestovani/309716-podnikatel-stavi-tajemny-hrad-temer-v-karpatech.html
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    FRONEMA: co to meles. Hrozim ti tu nasilim, nutim te nekoho zivit?
    Vypjaty egoismus ti nejak leze na mozek.

    Ano vlastnis, to co ti ostatni dovoli, a vysvetloval jsem proc. Ne, nepsal jsem, ze vlastnis sebe co ti ostatni dovoli, prave naopak pokud jde o prirozene pravo,ktere prosazuji, ale v realite je v to jistem smyslu pravda, preci existovali otrakorsky spolecnosti. Stejne jako v korporatnim fasismu si te taky muzou koupit
    KUATO
    KUATO --- ---
    FRONEMA: hele, to je tezko. tenhle svet neni dokonaly. bohati vzdycky "pomahali" plno dalsim lidem. protoze kdyby ne, tak tech plno dalsich lidi (chudina/chatra) by bohatym podrizli krk a vzali by si to sami. problem holt je, ze na svete je malo bohatych a mnoho chudych (nebo presneji - za chude se povazujicich, protoze mnohdy se jedna o ciste subjektivni vnimani - pouze ve vztahu k tomu - on ma vic nez ja).
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    JUNIPETRUS: to uz je nejakej humor ne? ty a spol mne nutite zivit par dalsich lidi pod hrozbou nasili.

    prijde mi ze chces abych zivila tech lidi jeste vic, via NZP.

    kousek niz si psal ze je jasny ze vlastnim jen to co mi ostatni dovoli, ze i sebe vlastnim jen tak jak spolecnost dovoli
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    PIZI: ok, to jsem napsala trochu spatne, at si junipetrus mysli co chce, ale at to nasilim nevymaha...

    a jak rikam, stacilo by mi aspon otocit ten smer kterym jdeme...
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    FRONEMA: to nemyslis vazne, ze te do neceho nasilne nutim.
    Jak konkretne to nasili pocitujes?
    Ja si nemyslim, ze na tebe mam vetsi narok nez ty sama. Ani po tobe nic nechci.
    PIZI
    PIZI --- ---
    FRONEMA: No jo, ale jak vytvořit svět ve kterém je jisté co si kdo myslí? Ve kterém je jisté, že nikdo si nemyslí, že jevíc než ty, apod?
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    JUNIPETRUS: chtela bych zit ve svete, ve kterym si zadni junipetrusove nebudou myslet ze maji na mne vetsi narok nez ja sama, a hlavne bych chtela svet, ve kterym tuhle myslenku proti mne nebudou nasilim uplatnovat.

    rozdil mezi nama dvema je, ze ja pro svuj idealni svet nemusim nikoho k nicemu nasilim nutit, ty ano.

    soukrome silnice nejsou tak divoky napad jak si ted myslis, vazne to jde, ale fakt se mi do toho ted nechce zabredavat
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    FRONEMA: pockej to nechme stranou co budou lidi chtit. Idea a moznost realizace jsou dve odlisne veci. To je jasne, ze pro nejakou zmenu musis ziskat nejakou podporu.
    Podporuju taky NZP a nevim jestli to ziska podporu.
    Takze me zajima co skutecne teda chces.
    A jak si postavis tu silnici nebo cyklostezku ze sveho zisku, az nebudou zadne dane.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    FRONEMA: respektive, ona bude fungovat i kdyz by to lidi nechteli ale v nejblizsich volbach vyhraje nejakej paroubek, kterej to kormidlo otoci zpatky.

    realne je to zlepseni demokratickou cetou velmi nepravdepodobne, bohuzel. nicmene aspon to zkousime. muj realistictejsi odhad je, ze se prodanime, prozachranujeme az do nejaky katastrofy, kdy se to cele zhrouti. a nebude to hezke...
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    JUNIPETRUS: protoze takova zmena nebude fungovat, pokud ji lidi nebudou chtit. proto je potreba jit tou cestou zpatky pomalu aby lidi videli ze to funguje. je pravda ze napraveni tech nespravedlnosti bude pomalejsi, ale o to stabilnejsi, alespon doufam.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    FRONEMA:ja rikam ze chci snizovat dane, treba na uroven jak byly pred deseti lety pro zacatek. byly pred deseti lety silnice a policajti? hm?

    Proc je chces snizovat a ne je zrusit? Kdyz dane jsou kradez a ekonomicka nesvoboda.
    Proc nechces uplnou ekonomickou svobodu v podobe zadnych danich a zakonu?
    KUATO
    KUATO --- ---
    FRONEMA: jo omlouvam se, ctu nepozorne, jsem tady vzdy jen na skok.

    hele, muselo by se to vyzkouset. mozna by to mohlo fungovat. v kazdem pripade by to byl zajimavy impulz pro spolecnost.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam