• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IDUNNmops je víc než pes
    IDUNN
    IDUNN --- ---
    SHAMPOO: dík :-) u Artuše se až divím, jak v poho snáší zimu, on má opravdu hustou srst a obleček by na něm vydržel tak pár vteřin - je pořád aktivní a demoliční mops, i když přítomnost Leely ho zklidnila - ovšem jak už je Leela u nás dýl a už zapomněla na to zlé, co se jí dělo, přebírá Artušovy nešvary:)
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    IDUNN: ale to jsou slaďoušové :) a naše mopsinka má samozřejmě také nahaté bříško, takže bez roláčku to moc nejde no, navíc se ráda drbe a pěkně si vydrbala holé místo na břiše :) nemá žádné kožní problémy či tak, jen drápky :D
    IDUNN
    IDUNN --- ---
    NIKOL: Artuš s Leelou děkují:)
    NIKOL
    NIKOL --- ---
    IDUNN: Nádherný fotky! Oba jsou úžasní
    IDUNN
    IDUNN --- ---
    SHAMPOO: :-) tak foto... sím !:)
    Artuš je ještě v poho v únoru mu budou tři, tak jako sportovní mops zimu snáší a líp než vedro, ale Leela ne - buldočci mají úplně holé břicho a je jí šest , takže o víkendu jdem kupovat nějaký obleček :)
    barevně ladící obojky jsem jim už obstarala
    https://plus.google.com/photos/117769700744976030150/albums/5906073477999844769
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    IDUNN: hele čupr, ale na zimu stejně zůstanem u roláku :D
    (Ale musím přiznat, že se teď potýkáme s věkem u mopsinky, jeden den nedostala svetr holka moje a druhý jsme klusali na veterinu. Prochládá teď víc a to dýchání už taky není to ončo, prostě obleček je nutnost)
    IDUNN
    IDUNN --- ---
    WOODY_: přeju ať tedy na čas odjedeš a pak si pořídíš dalšího kámoše
    IDUNN
    IDUNN --- ---
    taky nemám ráda hafany v oblečcích, ale tohle , to je takové ... prostě nekompromisní:-)

    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    omlouvam se, ze jsem na ty zpravy od Vas neregovala, protoze jsem proste nebyla schopna
    nicmene jsem Vam chtela podekovat, moc si vsech tech slov od Vas vazim..
    mate pravdu, do jednoho, ale kdyz jsem ted na moment premyslela, ze bych si noveho pejska poridila, stejne s tim budu muset pockat, protoze se mi rysuje prilezitost na nejaky cas odletet za velkou vodu a pejska bych mit s sebou nemohla
    takze snad casem, porad mi chybi a byla jsem moc zvykla vedle sebe psiho pritele mit, takze deiv nebo pozdeji si stejne nejakeho poridim
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    IDUNN: no já ti nevím :) mě se vždycky oblečky blbinky na psech nelíbily, ale co, moje mopsice má obojek s kamínky :D
    IDUNN
    IDUNN --- ---
    snad trochu pobaví

    Mopsí všední den | Bulvy
    http://www.bulvy.cz/2012/12/20/mopsi-vsedni-den/
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    WOODY_: taky ti rozumím, už jsem to zažila 3 krát a úplně se klepu až mi mopsinka umře, je jí 10, ale pořád je to fit dáma. Na druhou stranu, nejlepší co sjem pro sebe mohla udělat bylo jet pro psa a to bez debat. Když mi umřela moje čubina bsp na otravu, kdy jí to bylo podáno násilím a než jsem si všimla že není nastydlá, ale umírá bylo pozdě, probrečela jsem týden, ještě jsem žila s pitomcem co mě nutil chotit na společenské akce a řval na mě jak to vypadá , když jenom bulím a piju, bylo to jako bych si dloubala klackem do srdce. Když jsem se jen malinko zmátořila, jela jsem pro psa, věděla jsem že ze začátku bude jen taková nálepka na to prázdné místo, ale péče o něj, učení chodit čurat a to vše mě postupně donutilo milovat ho a jeho předchůdkyni odsunout v mysli do spího nebe. Vzpomínám na všechny své psy, hodně a často, nadávám si v duchu za ty mraky chyb co jsem udělala, ale dneska se já i moji psíci máme výborně a když konečně vím, že pokud mi umřou, bude to stářím a u mě, tak si už nemůžu nic vyčítat. člověk se prostě učí, ale trápení po ztrátě zle vyřešit jen takhle. Moje kamarádka před časem také ztratila pejska, říkala to co ty, že nechce psa, že nemůže mít psa, že tohle byl ten jediný a nakonec pochopila že to dál nejde a za týden si jede pro miminko bostonka. Doufám že brzy najdeš sílu pořídit si nového kamaráda
    SCALEX
    SCALEX --- ---
    WOODY_: tohle má jen jedno řešení. Okamžitě si pořídit psa. A ano, nenechat si ho pořídit od někoho jiného. Jít a vybrat si nového člena rodiny. Nemá smysl čekat, nic se tím nezíská. Naopak, čím dřív nový pes přijde, tím lépe pro všechny tři. Pro tebe, pro nováčka i pro toho, který odešel. Protože je pořád přítomen (ve tvé hlavě), ale ne v pozitivním smyslu. Nový pejsek ti pomůže odpoutat se od těch starostí a pochyb a tobě na tvou odešlou pejsinku zůstanou hlavně ty krásné a pohodové vzpomínky.

    Pochyby jsou přirozené, svědčí o tom, že máme mozek i srdce a že nám oboje funguje. Já vím, že to muselo být příšerné rozhodnutí, na druhou stranu je takový rychlý odchod opravdu lepší než trápení. Zažily jste spolu spoustu hezkého a přeci jen, zdlouhavý a táhnoucí se konec plný trápení, by vzpomínkám neprospěl a neměla byste z toho ani jedna radost. Nechat pejska odejít, když nastal čas, je něco, z čeho si nemáš dělat výčitky. Naopak, můžeš být pyšná na to, že jsi našla sílu svoji psí kamarádku nechat jít, i když to bylo strašně těžké.

    Spousta lidí říká, že si po smrti pejska nechce pořídit dalšího, protože je časem zase bude čekat jeho odchod. Nebo že je to "znesvěcení památky", pořizovat si tak brzy dalšího pejska. Ale to je nesmysl. Žádné držení smutku na tohle nepomáhá. Ne, ty musíš tou cestou, kterou jsi vodila svoji pejsinku, začít vodit nového hafíka. Ukázat mu její oblíbená místa, seznámit ho se psy z okolí a tak dál. To pořízení nového psa není proto, abys zapomněla na starého. Tak to přece u nás pejskařů vůbec nefunguje. Zůstávají dál v našich hlavách a srdcích. Ale nový psík nás posouvá zase dál. Dělá nám radost a my děláme radost jemu. O tom přeci život je. Na tomhle světě jsme proto, abychom se tu měli dobře a aby se spolu s námi měli dobře naši blízcí - platí i pro pejsky.

    Možná už tvůj nový pejsek někde je a čeká na tu nejbáječnější paničku, jakou si jen pes umí představit. Tak ho nenech čekat dlouho.

    IDUNN
    IDUNN --- ---
    WOODY_: za život už jsem to zažila třikrát a pokaždý jsem je dlouho viděla na gauči, na chodníku kde jsem šla a před tím je roky venčila, pokaždý jsem se zhroutila a vyčítala si , co jsem udělala špatně a vyčítám si to dodnes, ale bez hafušáka jsem to vydržela jen rok - nějak prostě hafani ke mě patří, ale taky to mám lehčí v tom, že jsem volná noha čili s nima pořád doma

    a jasně pes není dárek - překvapení, to kamarádům zopakuj, že opravdu ať ti ho nepořizují
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    IDUNN: absolutne vubec ted zadnyho psa nechci
    varovala jsem vsechny sve zname, aby je nenapadlo mi nejakeho pejska porizovat, protoze by mi tim jen uskodili..

    srovnavam se s tim tezko, kazdy mi porad rika, ze jsem udelala dobre, nenechavala jsem ji zbytecne se trapit, jenom abych ji sobecky mohla mit jeste par dni tydnu u sebe
    jenze porad jsem ruzne na pochybach

    ze vsech tech nervu se mi po trech letech navic vratil ekzem
    jeste kdyz chodim kazdy den cestou, kde jsem ji naposledy vencila tesne pred navstevou veteriny a ani jedna z nas nic netusila.. to mi taky vubec nepridava, protoze celej ten den mam v zivy pameti
    IDUNN
    IDUNN --- ---
    WOODY_: jak je? vím, že to bolí dlouho a vlastně pořád na všechny hafany vzpomínám, ale je pravdou, že jediný co pomůže je štěně nebo adoptovat dalšího kámoše
    IDUNN
    IDUNN --- ---


    19th Century Art - Young Woman in a Boat, or Reflections, circa 1870 by James Tissot
    Young Woman in a Boat, or Reflections, circa 1870 Giclee Print by James Tissot at eu.art.com
    http://eu.art.com/products/p12062184-sa-i1506346/posters.htm?rfid=978544
    NIKOL
    NIKOL --- ---
    WOODY_: je mi to moc líto :,( drž se
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    WOODY_: to že na ně je občas člověk zlej, to se nedá nic dělat, občas jsou oni prostě neposlušní, hlavní je že měla milující rodinu a že s váma byla krásných 10let. Jiní pejsci tolik štěstí nemají...tak se drž
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    jsem toho plna a porad placu, navic ji tu jeste porad vidim pochodovat, ach jo
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam