• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WIRUZIKInternetový marketing (PPC, display, affiliate, mobilní reklama atd..)
    Povídání o internetovém marketingu obecně. Zkušenosti s PPC systémy (Google Adwords, Seznam Sklik, Etarget), display reklamou, affiliate sítích, vzrůstající mobilní reklamě, ale také o trendech, budoucnosti či nástrojích používaných v internetovém marketingu, testování (a optimalizace) webů a podobně..
    rozbalit záhlaví
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    DJFRACTAL: Tak hlavně pokud ten sortiment prodávali i předtím, můžou dál. Není to zakázané. Jestli to začali nabízet až po koroně, porušují pravidla = nahlásit
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    JEREMIUS: můžeš uvést nějaký příklad? Vím jak to myslíš, ale já fakt nevím vidím žádný rozdíl.

    Firma A. za normálních okolností nabízí designové ponožky. Firma B. to samé. Obě firmy inzerovaly látkové masky pomocí stejných keywords ve vyhledávačích. Jedna z firem byla odstřihnuta od možnosti inzerovat a to i ty ponožky, které prodávali vždycky. Druhá jede dál.

    Nemusím asi nikomu říkat, že s nástupem pandemie přestali lidi kupovat drahé designové ponožky a že masky byly a stále jsou skoro jediný nástroj jak přežit.

    Strašně mě to štve, protože s tím nemůžu nic dělat a hrozně mě žere, že konkurence má pré. Když reklamy fungovaly bylo několik desítek objednávek denně. Teď když příjde jedna denně z organic searchu tak je to skoro zázrak.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    DJFRACTAL: Můj dotaz platí, četl jsi vůbec ty podmínky? Protože to, že je to stejný produkt a stejný text neznamená, že oni porušují pravidla stejně jako vy...
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    STRATO: resp. jaký je pro toho "accounta" přesný výraz v angličtině?
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    STRATO: je to normální vyhledávání, jak se dostanu k tomu accountovi? Dík!
    STRATO
    STRATO --- ---
    Pokud teda nemyslis pla, tam to bylo horší.
    STRATO
    STRATO --- ---
    DJFRACTAL: ja tohle řešil kdysi a jsou zkratka výjimky. Muže jim to někdo zpruchodnit ručně. Aspoň taková byla moje zkušenost. Musel jsem to domluvit s accountem a ten mi to zpruchodnil. V budoucnu pak stačilo zaskrtnout požádat o výjimku.
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    JEREMIUS: jak sem říkal, stejný produkt, stejný text
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    DJFRACTAL: V tom případě asi zásady neporušují. Já hlásil roušky tady v ČR nedávno a druhý den to bylo pryč
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    JEREMIUS: samozřejmě, vím vím vím, jenže jako bych mluvil do zdi. První nahlášení jsem udělal před dvěma týdny, od té doby pěknou řádku dalších a furt nic
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    DJFRACTAL: V tom případě je můžeš jako svědomitý občan nahlásit
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    JEREMIUS: problém je v tom, že to desítky firem začalo prodávat až teď, jenže ostatní vesele inzerujou a ja mám "ban"
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    DJFRACTAL: No a četl jsi zásady? Protože jestli jste to vy začali prodávat až teď, tak v tom je ten problém
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    No chatoval jsem s někým z Google Ads supportu, to si nebude ono že?
    STRATO
    STRATO --- ---
    DJFRACTAL: nn myslím accounta. Člověka, co mas jako support k účtu.
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    STRATO: obchoďák? Mám to v angličtině, myslíš tím Merchant centre?
    STRATO
    STRATO --- ---
    DJFRACTAL: a mas přiděleného obchodaka? Zkusil bych to přes nej.
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    STRATO: co můžu dělat? Zakázali mi i reklamy na normální módní doplňky, peněženky a tak. Manuál review podle supportu v době COVIDu není možný
    STRATO
    STRATO --- ---
    DJFRACTAL: tak to funguje všude stejně, klasika :D. Každopádně vliv na seo to mít nemůže podle mě. Reklamu na web jde udělat z jakyhokoli GAds účtu a mohl bych tak kazit konkurenci záměrně.
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    STRATO: Řeším to ve Finsku. Zakázali mi reklamy na látkové masky. A přitom je tam 20+ firem veselé propaguje se skoro totožný textem.
    STRATO
    STRATO --- ---
    DJFRACTAL: pokud myslíš zamítnutí reklamy ze strany googlu, tak to vliv nemá. To by některý segmenty byly na dně. Schvalování reklam u googlu v ČR je dost nekonzistentní a třeba u léků a doplňků se zamítají na základě databaze zakázaných látek z USA, tzn. nejde často odhadnout, co projde. Mohou projít věci co jsou tu zakázány a obráceně.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam