• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISERYOrchideje - královny květin

    Jsou nádherné, jsou okouzlující, skoro stále kvetou - jsou prostě dokonalé. Ptáte se co? No přeci orchideje!

    Pojďte si vyměňovat zkušenosti o těchto nejkrásnějších a vskutku velice zajímavých rostlinách.

    Výstavy:
    26. - 29. březen 2015 Internationale Orchideen-Welt (Mezinárodní výstava orchidejí v Drážďanech)
    březen? 2015 Fata Morgana - Výstava orchidejí 2013
    rozbalit záhlaví
    YAMA
    YAMA --- ---
    _LUCI: No, z jara je to fajn, kdyz kvete vsechno uvnitr i venku, v zime je to celkem depka :)
    VODOMERKA: Diky :)
    Priznavam ale, ze na tuhle, koupenou na vystave orchideji v botanicky to nefunguje. Tak kdyby mel nekdo radu, jak ji premluvit k vykveteni, tak budu moc vdecna :)

    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    YAMA: nadhera!
    YAMA
    YAMA --- ---
    Ja mam orchideje v kure, zalejvam je jednou za tyden "trochu" tj. ani ne tolik, aby voda protekla do misticky, nerosim, hnojim hnojivem na orchideje vzdy jen kratce a z jara. Dari se jim, rostou, kvetou takrka nepretrzite stridave od jara tak do listopadu. Mam teda jen Phalaenopsis, Oncidium a ted jeste nejake nove druhy, ktere nevim, jak se jmenuji, ale funguje to na ne taky. Celkem asi 15 kousku a (jen) par ilustrancich fotek :)




    Mozna to je tim, ze jsou u okna, kde je hodne svetla, ale je to severni strana, takze se nemuzou zasadne spalit a zaroven jsou v pokoji s 350l akvarkem, kde je tudiz vlkhkost "sama od sebe." A taky o ne samozrejme pecuju s laskou :))
    HELLEJU
    HELLEJU --- ---
    ROUMEN: No ja si taky myslim, ze je lepsi mit navrchu, jsou to phaleonpsisy a jedno oncidium.
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    HELLEJU: Když už tam ty gelový kuličky musíš mít, tak do toho ty kořeny alespoň nestrkej. Já tedy nevím co jsou ty tvoje kytky zač, přítelkyně se v tom vyzná, já ne, jestli jsou to ty stromový, tak jim trvalý namočení vadí, tak ať jsou raději alespoň částečně na vzduchu.
    HELLEJU
    HELLEJU --- ---
    ROUMEN: Ja mam koreny posazeny na tech kulickach, je to tak spatne? Ja prave moc nevim, jestli je lepsi nechat koreny jen tak volne nebo je zahrabat do kulicek.
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    HELLEJU: Jenže když je namočíš, měla bys těm kořenům dát šanci zase oschnout. Když je máš v tom hydrogelu, tak jsou pořád mokrý a můžou ti začít uhnívat.

    Stačí si uvědomit, že u kytky, které rostou vysoko ve větvích stromů a kořenama "sbírají jen vlhkost z ranní rosy (mlhy) nebo občasných dešťů, nemůžete mít kořeny stále ve vodě (vlhku), protože na to nejsou stavěné a chcípnou. Sice ne hned, protože jsou celkem odolný, ale bude jim to udumírání trvat třeba rok. Stejně jako u kaktusů, budou vám tolerovat když na ně zapomenete a 14 dní nebo měsíc budou na suchu (žít z vlastních zásob) a i když třeba shodí květy a scvrknou se jim listy, tak to rozchodí. Ale trvalé nebo dlouhobé přemokření nerozchodí, uhnijou jim kořeny a po vyčerpání zásob neodvratný konec.
    HELLEJU
    HELLEJU --- ---
    COURT: Ja mam doma zygopetalum a taky voni, kupovala jsem ho kdysi v Baumaxu.
    _LUCI: Taky mam ted orchideje v hydroperlich a kdyz se zmensuji, tak prileju trosku vody, aby zase nabraly vlhkost, ale beru to jako experiment, dam tomu jeste cas, kytky jsou zatim v pohode, tak uvidim, bud u nich zustanu nebo se vratim ke kure. Snazim se je jednou za tyden ponorit do kyble s vodou na par hodin, jak tu nekdo radil.
    KACHNIK
    KACHNIK --- ---
    _LUCI: jsem zvědavá jak to dopadne. Zatím beru všechny info s rezervou ;)
    _LUCI
    _LUCI --- ---
    KACHNIK: moc mokré nevím.. začaly se zmenšovat, a já tam vodu nepřidávám, orchidej krásně rozkvetla a drží, tak snad jí to vydrží :)
    KACHNIK
    KACHNIK --- ---
    COURT: já mám oncidium a vůně je omamná. Koupena byla v Baumaxu, měli tam dost velkej výběr různých druhů.
    _LUCI: ptala jsem se v květince na hydroperle a pro jistotu i na to jak se snáší s orchidejí. Paní mi zcela upřímně sdělila, že to sice hezky vypadá, chvíli vydrží, ale na orchideje jsou moc mokrý, takže brzy zajdou. Pak mě poslala do lesa na kůru :).
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    COURT: Ja mamce kupoval od tohoto pestitele:
    nabidka rostlin
    http://www.tropickepaludarko.wz.cz/nabidka%20rostlin.html
    A voni.

    Oncidium "Sharry Baby-sweet frangrance " červenokvěté, vonící
    COURT
    COURT --- ---
    nevite kde sehnat orchideje, ktere voni? ty phalaenopsisy z obi pochopitelne vubec nevoni..
    KACHNIK
    KACHNIK --- ---
    _LUCI: díky, už googlim :)
    _LUCI
    _LUCI --- ---
    KACHNIK: ty kuličky jsou u toho.. měli tam samozřejmě i orchideje bez nich.. a sajrajtu se říká hydroperly :) zadržují vodu a dělají vlhké prostředí :)
    KACHNIK
    KACHNIK --- ---
    _LUCI: ty kuličky byly u toho nebo se to dá koupit i zvlášť? A jak se tomu kuličko-sajrajtu říká?
    _LUCI
    _LUCI --- ---
    tak jsem to prubla a dneska sehnala toto :)

    MISERY
    MISERY --- ---
    _LUCI: Tak ony ty květy jednou opadat musí, od června do listopadu je dobrá bilance :-) Neznám žádnou jinou kytku, která by udržela květ déle.

    S těma průhlednýma obalama - pokud máš u okna, tak by to nemuselo vadit, ale v případě, že by kytka měla málo světla, tak ty průhledné obaly pomůžou. Já mám pro jistotu všechny kytky v průsvitných obalech - nemusí být uplně čirý, mám nějaké i červené a zelené.
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    _LUCI: maji. diky nim muzou fotosyntetizovat i koreny uvnitr :). ale nutnost to IMHO neni
    _LUCI
    _LUCI --- ---
    no nic :) budu doufat že v novém bytě bude lepší prostředí :)
    a zkusím to do třetice :)

    ještě mi řekněte, mají ty průhledné květináče na růst nějaký vliv?
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    _LUCI: takovouhle mam (severni okno). kvety sem tam odpadavaj suchy, ale stejne tak i dorustaj novy. tak opadavani neresim :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam