• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISERYOrchideje - královny květin
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    MISERY: za nějakou výhodnější cenu?
    MISERY
    MISERY --- ---
    Tak já jsem si koupila Brassiu. A zítra budou rozprodávat orchideje, které byly na výstavě, tak přemýšlím, zda si vzít v práci půlden volna... asi asi se na to vykašlu a budu doufat, že je budou mít v Drážďanech :-)
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    QUAACA: no, byla jsem tam s přítelem a už od začátku jsem avizovala, že "dneska rozhodně nic, loni to chcíplo, dneska nic". A on se bavil... a říkal, když jsem slintala na výstavě "tahle v prodeji určitě bude"... a já jsem říkala, že "budu statečná, dneska NIC"... No, přišli jsme k prodejní části a byla tam fronta... A protože mám tajné podezření, že výstavu vydržel jen kvůli mně (ačkoliv to zuřivě dementuje), tak jsem řekla, že čekat nebudem. Načež mne přítel označil z sraba, který souboj s vlastním odhodláním vzdává předem, a šli jsme lovit kešky :)
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    KLAIR: aha, sušák na foťáky, toho jsem se vůbec nevšimla! no já si tam právě foťák, po zkušenosti s výstavou motýlů a zamlženým objektivem, vůbec nebrala... tak třeba příště :)
    a fakt jsi odolala nic si nekoupit? jestli jo, máš můj obdiv!
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    QUAACA: no, nevím... ale za pochvaly fotek díky, dostala jsem do rukou foťák s tím, že to bude snazší než reagovat na moje "vyfot ještě tuhlééé a tuhlééé! a tu takýýý"

    Aby se nemlžil? Já nevím, nejspíš ho v tom teple nechat dost dlouho. Nebo ho pak ofoukat pod tím sušákem, co tam mají.... ale vážně nevím
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    KLAIR: krásný fotky. jak udělat, aby se nemlžil foťák?
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    včerejší výstava orchidejí mi nasadila brouka do hlavy... kde a za kolik sehnat tuhle barvu?


    Ono těch krásných tam bylo mimochodem hodně...

    http://www.facebook.com/album.php?aid=53924&id=100000444604749&l=61fe4fae69
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    KLAIR: no tak to je ale problém se všemi orchidejemi zakoupenými v zimě :(
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    QUAACA: loni jsem si koupila a never more... i když byla zabalená, tak cestou přemrzla a rychle opadala a uhynula
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    já byla dneska, bylo to pěkný. a ten plnej skleník orchidejí na prodej. naštěstí jsem se ovládla a odnesla si jen jednu, už teď nás kytky pomalu vytlačujou z bytu ;)
    MISERY
    MISERY --- ---
    QUAACA: Já! A do Drážďan taky :)
    GIOVANNA
    GIOVANNA --- ---
    QUAACA: ráda bych se tam letos vypravila :)
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    tak kdo se chystáte na tu výstavu do pražský botanický zahrady?
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    Zde něco o našich volně rostoucích.

    Orchideje Českého středohoří
    http://orchidejeceskehostredohori.blog.cz
    SCHWALBE
    SCHWALBE --- ---
    neco z mesta Coban z Guatemaly, kudy jsme projizdeli a zrovna chytli vystavu v jedny restauraci :)



    *



    *



    *



    *



    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    přítelkyně nějaké hnojivo leje do vody ve které orchideje namáčí a použitou vodu (tu s hnojivem, ale jindy i tu bez hnojiva) pak používá k zalévání jiných pokojových kytek a kaktusů.
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    KACHNIK: babička to asi dělá líp. příště to hnojivo naleju k nějaké kvetoucí pokojovce, jelikož bude asi spíš na podporu květů.
    KACHNIK
    KACHNIK --- ---
    QUAACA: Moje babička to dělá stejně. Jen tu pohnojenou zálivku lila k bramboříku, ten rozmožila a výsledkem je jedna spokojená kvetoucí orchidej a hromada spokojenejch kvetoucích bramboříků :).
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    MISERY
    MISERY --- ---
    QUAACA: Listový hnojivo stříkám na listy, ale roztok s hnojivem dávám tak, že nejprve namočím orchideje do vody, pak je vrátím do obalů a jen lehce je proleju tím hnojivem, které pak steče do dna obalu, případně proleju víckrát.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam