• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISERYOrchideje - královny květin

    Jsou nádherné, jsou okouzlující, skoro stále kvetou - jsou prostě dokonalé. Ptáte se co? No přeci orchideje!

    Pojďte si vyměňovat zkušenosti o těchto nejkrásnějších a vskutku velice zajímavých rostlinách.

    Výstavy:
    26. - 29. březen 2015 Internationale Orchideen-Welt (Mezinárodní výstava orchidejí v Drážďanech)
    březen? 2015 Fata Morgana - Výstava orchidejí 2013
    rozbalit záhlaví
    MISERY
    MISERY --- ---
    NATASHA: Já ještě ráno byla témeř přesvědčená, že napíšu šéfové sms, že dorazím o 2 hodiny později a pofrčím tam, ale byla jsem ráno ještě zařizovat jinou věc a bylo nějak chladno a už jsem byla blízko práce a tak jsem se zesrabila a poslušně naklusala do práce.

    Ale nevadí! NEVADÍ! V Drážďanech...

    Jo a kocouř mi dneska rozbil jeden moc pěkný obal... béééé :-((((
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    MISERY: Doma jsem se skepticky podívala na svůj stolek pod květiny (rozuměj: dříve psací stůl) a zhodnotila jsem, že nesmím těm svodům podléhat příliš rychle.

    P.S.: Dostala jsem pochvalu za designovou Cattleyu :)
    MISERY
    MISERY --- ---
    KLAIR: Tak ještě že jsem tam nešla, tu jsem chtěla, ale za 1400,- bych jí taky nekoupila :D
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    KLAIR: je vidět, že máš vůli! já jsem při nákupu kytek vždycky v nějakym tranzu a nejradši bych je skoupila všechny. doma vždycky vystřízlivým, když vidím, že to není kam dát. tak aspoň nakuju kytky jako dárky :)
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    Já jsem na tom výprodeji byla. Strašně jsem toužila po téhle http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/197028_201224586569027_100000444604749_653248_4156552_n.jpg , ale zdravý rozum vyhrál a za 1400 jsem jí nechala pro někoho jiného... Ale odnesla jsem si flekatý phalenopsis
    MISERY
    MISERY --- ---
    QUAACA: Za 350,-, nevim, kolik stoji normalne, nevidela jsem ji nikde prodavat. Ale libila se mi. Jinak moc nechapu, proc tam meli takovy ty prcky (tak 1-2lety rekla bych) za celkem dost penez (cca 250 a vic korun). Mozna to byly botanicke druhy, nebo nevim... jestli tomu nekdo rozumite, tak mi to prosim vysvetlete, abych vedela, na co se mam v Drazdanech zamerit :)
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    MISERY: za nějakou výhodnější cenu?
    MISERY
    MISERY --- ---
    Tak já jsem si koupila Brassiu. A zítra budou rozprodávat orchideje, které byly na výstavě, tak přemýšlím, zda si vzít v práci půlden volna... asi asi se na to vykašlu a budu doufat, že je budou mít v Drážďanech :-)
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    QUAACA: no, byla jsem tam s přítelem a už od začátku jsem avizovala, že "dneska rozhodně nic, loni to chcíplo, dneska nic". A on se bavil... a říkal, když jsem slintala na výstavě "tahle v prodeji určitě bude"... a já jsem říkala, že "budu statečná, dneska NIC"... No, přišli jsme k prodejní části a byla tam fronta... A protože mám tajné podezření, že výstavu vydržel jen kvůli mně (ačkoliv to zuřivě dementuje), tak jsem řekla, že čekat nebudem. Načež mne přítel označil z sraba, který souboj s vlastním odhodláním vzdává předem, a šli jsme lovit kešky :)
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    KLAIR: aha, sušák na foťáky, toho jsem se vůbec nevšimla! no já si tam právě foťák, po zkušenosti s výstavou motýlů a zamlženým objektivem, vůbec nebrala... tak třeba příště :)
    a fakt jsi odolala nic si nekoupit? jestli jo, máš můj obdiv!
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    QUAACA: no, nevím... ale za pochvaly fotek díky, dostala jsem do rukou foťák s tím, že to bude snazší než reagovat na moje "vyfot ještě tuhlééé a tuhlééé! a tu takýýý"

    Aby se nemlžil? Já nevím, nejspíš ho v tom teple nechat dost dlouho. Nebo ho pak ofoukat pod tím sušákem, co tam mají.... ale vážně nevím
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    KLAIR: krásný fotky. jak udělat, aby se nemlžil foťák?
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    včerejší výstava orchidejí mi nasadila brouka do hlavy... kde a za kolik sehnat tuhle barvu?


    Ono těch krásných tam bylo mimochodem hodně...

    http://www.facebook.com/album.php?aid=53924&id=100000444604749&l=61fe4fae69
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    KLAIR: no tak to je ale problém se všemi orchidejemi zakoupenými v zimě :(
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    QUAACA: loni jsem si koupila a never more... i když byla zabalená, tak cestou přemrzla a rychle opadala a uhynula
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    já byla dneska, bylo to pěkný. a ten plnej skleník orchidejí na prodej. naštěstí jsem se ovládla a odnesla si jen jednu, už teď nás kytky pomalu vytlačujou z bytu ;)
    MISERY
    MISERY --- ---
    QUAACA: Já! A do Drážďan taky :)
    GIOVANNA
    GIOVANNA --- ---
    QUAACA: ráda bych se tam letos vypravila :)
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    tak kdo se chystáte na tu výstavu do pražský botanický zahrady?
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    Zde něco o našich volně rostoucích.

    Orchideje Českého středohoří
    http://orchidejeceskehostredohori.blog.cz
    SCHWALBE
    SCHWALBE --- ---
    neco z mesta Coban z Guatemaly, kudy jsme projizdeli a zrovna chytli vystavu v jedny restauraci :)



    *



    *



    *



    *



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam