• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISERYOrchideje - královny květin
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    QUAACA: mlžení: když se objektiv ohřeje na stejnou teplotu jako je vzduch ve skleníku, nemůže se orosit. Proto je u vstupu do skleníku (pod tím mostem za šoupačkama) sušák na ruce (fouká teplý vzduch) a u něj obrázek (piktogram a možná i text), že si tam máš ten objektiv ohřát, aby se ti neorosil :-)

    U toho zadního skleníku mají na dveřích celkem vtipné nápisy ohledně masožravek :-)
    SCHWALBE
    SCHWALBE --- ---
    QUAACA: diky moc. A mlzeni nevim covece.
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    SCHWALBE: moc hezký :) a jaktože se ti nemlžil objektiv?
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    HELLEJU: +
    JARAFARI: děkuju. znovu mi rozkvetla ta tmavofialová, bílá a starorůžová, růžovofialová a žluté jsou nové - to není moje zásluha :)
    okno v ložnici máme na severozápad, to jim asi vyhovuje
    JARAFARI
    JARAFARI --- ---
    QUAACA: Krásný!!! :-)
    HELLEJU
    HELLEJU --- ---
    QUAACA: To je uzasna sbirka!! Jakym smerem mas okno, ze se jim tak dari?
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    moje
    HELLEJU
    HELLEJU --- ---
    JARAFARI: Bohuzel jsem to nestihla, zdrzela jsem se na jine vystave. Ale od segry jsem dostala odnoz dendrobia, tak jsem si tu svou sbirku orchideji preci jen rozsirila:-)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    MEDVED007: zas by přes zimu neměla teplota klesnout pod 15 stupňů. Jinak zimní zahrada je ideální.
    MISERY
    MISERY --- ---
    Hele já se u toho Chládka byla podívat a... TO NEBYLA ŽÁDNÁ VÝSTAVA! Nakoupili prostě mrtě orchideí a prodávali je tam a ještě předražený. Celkem znechuceně jsem odtamtud odešla. Doporučuju jet do Drážďan na mezinárodní výstavu. Je to opravdu VÝSTAVA a orchideje se tam dají koupit za mnohem příznivější ceny (Vanda, která u Chládka stála 1500,- korun, tak v Drážďanech je mají za 20 - 30 EUR.
    JARAFARI
    JARAFARI --- ---
    HELLEJU: Tak co? :D vyměkla????? Kolik novejch přírůstků? :D
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    já jsem se taky nechala zlákat výstavou u chládka a pořídila si dva kousky; večer jsem ale byla v ikee a trochu jsem si rvala vlasy, ty co tam byly za 379,- se daly v ikee pořídit za 129,-, sice s jedním výhonem, ale stejné barevné mutace, fialové, fialovo-bílé, žluto-fialové atd.
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    JARAFARI: ty celo fialové jsou nádherné...(v podstatě jsou všechny krásné, ale ta fialová! ách
    asi si taky pořídím nějakou barevnou krásku, když to tak vidím :)
    JARAFARI
    JARAFARI --- ---
    Ahoj. Trochu se pochlubim. Dneska jsem si udělal radost a od Chládka z výstavy, jsem si přinesl tři Orchidejky.... zleva: Brassia ("Pavoučí orchidej"), Phalaenopsis (Můrovec), Dendrobium (Stromobytec)

    Tím se nám doma sbírka malinko rozrostla :-)
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    SAGEMA: aha, tak to není problém, byla v zimní zahradě a tam je v zimě kosa, možná až moc :-)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    MEDVED007: není moc náročné, jen přez zimu potřebuje trochu nižší teploty.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    _AMBRA_: já jsem dosud svou jedinou orchideu dendrobium měla v neprůhledném květináči, ale teď jsem si koupila druhou a byly k tomu takové plastové průhledné obaly, co mají dole ještě takový kolik takže když se naleje voda, tak kytka stojí chvilku ve vodě a když to vypije (vypaří se to, nevím), tak je nad vodou a ta má průhledný květináč. tak budu pozorovat, jestli to má nějaký vliv....mmch, dendrobium je nějaká na chov náročná kytka ? mám jí rok, kvetla mi když jsem jí dostal a teď po roce zase....
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    včera jsem koukala na hnojení v podobě tyček, které se zapíchnou ke kytce, máte někdo ozkoušené?
    doufám, že s příchodem jara my ty moje holky zase pokvetou, ale zatím ani ťuk :/
    a máte průhledné květináče? já je mám v normálních a kvetly, tak nevím jak moc velký vliv na jejich růst/květ to má....
    SUNY
    SUNY --- ---
    QUAACA: ta je krásná!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam