• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISERYOrchideje - královny květin
    VEVER
    VEVER --- ---
    KRKA: Tak to asi v pohodě, to bude prostě pavouk, ten je orchideji dost jedno. Svilušky mají tak milimetr sotva.
    KRKA
    KRKA --- ---
    VEVER: je to docela velke, tak pul centaku, proste to jde na prvni pohled hned videt :)
    VEVER
    VEVER --- ---
    KRKA: Jak je to velké? Protože u svilušky bez lupy ani nebude poznat že vypadá jako pavouček
    KRKA
    KRKA --- ---
    SAGEMA: uz jsem jednoho zabila :) tak az uvidim vyfotim, diky!
    ale kytce se dari dobre, ted ma asi 15 pupenu a bude kvest …
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    KRKA: vyfoť to, můžou to být svilušky a ty škodí hodně
    KRKA
    KRKA --- ---
    prosim vas, porad mi po orchidejich leze takovej malej pavoucek a dela si tam pavucinky, jde strasne spatne chytnout :-) skodi necemu a co to je za potvoru?
    VEVER
    VEVER --- ---
    SAGEMA: To zas jo, to on už i nějaké má (vespod, teda). Já ho mám navázaný v teráriu, takže stejně moc nemá kam jinam by to strkal, než do vzduchu :)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    VEVER: Phalaenopsis dělá běžně tzv. vzdušné kořeny, které rostou mezi listy. Nesříhej je, nech je tam. Taky vždycky čekám, co se z toho vyvine :)
    VEVER
    VEVER --- ---
    HANELA: Tak, aspoň se mu daří...ale je to škoda :)
    HANELA
    HANELA --- ---
    VEVER: njn, může to tak být :-(
    VEVER
    VEVER --- ---
    Ehm..tak mám ještě jeden trochu debilní dotaz...může mít phalaenopsis kořeny mezi listy? Jakože nejsou všechny listy nad kořeny? Jsem jenom zvědavá jestli ta věc co mu tam roste a které jsem si teď všimla může být květ, třeba. Zatím mi orchidej nikdy nekvetla :)
    VEVER
    VEVER --- ---
    Sháním nějaké epifytické kapradí a bromélie a tak, neexistují třeba nějaké orchidejářské burzy kde by se to prodávalo? Já to doteď kupovala akorát na živé exotice, ale říjnový termín nestíhám a přece jenom tam toho nemají zas tolik.
    Případně nějaká hezká malá orchidej by se mi do terária vešla taky :)
    LIDDA
    LIDDA --- ---
    Uz se rozjela i brassia :)

    LIDDA
    LIDDA --- ---
    Uz se zas rozjela :) Jen mi prijde, ze s kazdym vykvetem voni min, kdyz jsem ji pred dvema lety dostala, tak se s ni nedalo vydrzet v mistnosti.

    BESSAYA
    BESSAYA --- ---
    SAGEMA:
    ANAT0MI: super, dík :-) Btw - už kvete jak divá :-)
    ANAT0MI
    ANAT0MI --- ---
    BESSAYA: nech ji dokvest a pak jen krouzivym pohybem oddelit od stonku. Taky jsem ji letos takle oddelovala na jare:)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    BESSAYA: nechala bych ji odkvést, protože když to teď oddělíš, tak pravděpodobně přijdeš o poupata. A pak by měla jít normálně jen odlomit v místě, kde je přirostlá.
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    MIDORI: kořeny už nevypustí, nech ji dokvést ve vodě. Před nějakou dobou mi kočky jednu kvetoucí shodily a taky celý stvol ulomily. Potvůrky, zrovna, když mi většina orchidejí odpočívá :)
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    Prosím o pomoc, mám (nebo spíš měla jsem) krásně vykvetlou orchidej, skoro 20 květů, ale dneska mi updala a stonky s květy se ulomily... můžu je nějak zachránit? Dala jsem je to sklenice s vodou, jestli by nevypustily kořeny?
    MISERY
    MISERY --- ---
    BESSAYA: Trochu přerostlý miminko :-) Ale u týhle si nejsem úplně jistá, jestli se to odžezává se stvolem, myslela jsem, že máš můrovce. No každopádně tohle by taky mělo nějak jít oddělit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam