• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISERYOrchideje - královny květin
    CYLAH
    CYLAH --- ---
    Ludisii zežloutnul a trochu zčervenal jeden spodní list :( hledám, co to mohlo způsobit a zatím nevím. Nevím, co jsem udělala jinak.
    LIBRAE
    LIBRAE --- ---
    NYCKER: Nojo, ale já psala, že pozice je už 4-5 měsíců stejná.. :/
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    LIBRAE: ano, mně to taky dělají, pořád květy drží, drží a najednou jich pár padne, a někdy vadnou po jednom :)
    LIBRAE
    LIBRAE --- ---
    Dotaz - je normální, že mi orchidej před cca. 2 měsíci vykvetla, nahodila 15 květů.. teď přihodila z každého konce ještě další pupeny, z nich jich bude tak 5-6 na každém stvolu, ale před týdnem mi najednou z ničeho nic odpadlo 5 květů. Dělají to tak orchideje normálně, když odkvétají? Nebo je to rychlá reakce na nějakou změnu? Přitom místo má stále stejné, zálivku (namáčení) také, hnojivo také.. :/
    CYLAH
    CYLAH --- ---
    Jak jsem se tu minule ptala na tu ludisii a macodes - před týdnem jsem je dala na místo, kde je trochu šero a teplo od stoupaček. Za pár dní mi přišlo, že ludisie rychleji povyrostla, tak jsem na to byla zvědavá a začala jsem tvořit časosběrné video. Teď zabírá posledních 5 dní a ještě bude pokračovat :)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    ANAT0MI: paráda, tak nezapomeň fotku až to vykvete :))
    ANAT0MI
    ANAT0MI --- ---
    ANAT0MI: papilopedilum moje první poupě ;) po třech letech čekání je to tu!
    ANAT0MI
    ANAT0MI --- ---
    NYCKER: díky za radu! už to vypadá že v tom klobiku se začíná něco dít ... tak snad se květů dočkám ;)

    jinak mám jednu phalu co jsem vzala z lítosti domů ze zahradnictví za 39kč presadila vyhodila loni touhle dobou stvol na květ a ten je tam poslední, ale ktomu během roku vyhodila další tři stvoly a tedka rasi patej, ale takovej počet květů co máš vidím snad prvně... nádherná kytka ;)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    MAJKA: :))) ale dyť je to hezký :) Já jich mám tolik, že to jsou prostě "holky", a když kvetou tak "holky moje šikovný" :)))
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    SAGEMA: Tak jsem magor no :)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    MAJKA: hehehe, no on se ten druh orchideje jmenuje Vanda :))) to není jen ten můj jedinec doma :D
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    Hehe, koukám že nejsem jedinej magor co kytky pojmenovává :) já mám doma Ofelii, ta celá opadla a teď ji roste šlahounek, pak Dafné co furt kvete a Krakena, co zažil něco hrozného - přišel ke mě bez květů, pokroucenej a plesnivej.. A to jsem začátečník.
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    KLAIR: s Vandou se chodím sprchovat asi jenom já :))) mám ji na takovém drátěném závěsu a normálně ji pověsím do sprchového koutu :)

    průvan nedělá dobře žádné kytce, tak to bych byla asi opatrná

    tak to zkus, uvidíš, jak se jí bude dařit, zasadit zpátky ji můžeš kdykoli :)
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    No, ale teoreticky do koupelny světlo jde, jen by na ní táhlo, když by se větralo... :-O

    hele, jak se chodíte sprchvoat s Vandou?

    Prostě co kdybych kytku měla na háčku a vždycky večer jí vzala do koupelny a nechala jí tam, zatímco se rodina sprchuje? to by prošlo, ne?

    Já jí totiž z toho substrátu asi vytáhnout musím, jinak bude opravdu dost zoufale trpět... :-O
    Navíc jí moc nemám kam dát
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    VEVER: Phaly neuschnou, ale je to časově náročnější, než když jsou v substrátu. Já jich mám přes 30 a nedokážu si představit se jim věnovat denně :) Stačí mi ta jedna Vanda :)
    VEVER
    VEVER --- ---
    KLAIR: No, pokud máš třeba hodně světlou koupelnu tak jo, ale jinak bych se taky bála že jen tak v pokoji to uschne. Já to pěstuju epifyticky akorát v teráriu.
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    SAGEMA: i když denně, Phaly snesou větší sucho než jiné druhy.

    Kdybyste mě každé ráno viděli...... mám doma Vandu a chodíme se ráno sprchovat spolu ;)))
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    KLAIR: já bych Phalaenopsis do vzduchu nedávala, přeci jen je to pak časově náročné na tu vlhkost, denně se o to musíš starat. V pohodě to zvládaj v substrátu, tak bych tuhle výhodu využila :) A pozor na to, aby Ti nestála voda v srdíčku těch rostlin, když je rosíš, může pak dojít k hnilobě a to už ji ničím nevzkřísíš (vlastní zkušenost :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam