• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISERYOrchideje - královny květin
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    LIBRAE: tak to se asi rozhodla odkvést :) nemohl ji třeba ofouknout průvan z otevřeného\pootevřeného okna? I když jsi nezměnila pozici, tak teď už je venku docela chladno a stačí malý a krátkodobý průvan a rostlina může takto zareagovat
    LIBRAE
    LIBRAE --- ---
    Tak pro jistotu opadal cely jeden stvol s vypada to, ze stvol meni barvu z te tmave na neco jako hnedooranzovou.
    CYLAH
    CYLAH --- ---
    CYLAH: Dočetla jsem se, že to mohlo způsobit přelití nebo že jí nevyhovuje místo. Tak doufám, že jsem ji nepřelila. Pořád ji udržuju v takovym mírně vlhkym substrátu, nenechávám ho před dalším zalitím vyschnout. Zalévám ji tak jednou týdně, že jí tam tu vodu jen trochu přicmrndnu. Místo jsem si myslela, že jí vyhovuje, když konečně zrychlila růst. Tak nevím, co dál čekat a co pro ni udělat.
    CYLAH
    CYLAH --- ---
    Ludisii zežloutnul a trochu zčervenal jeden spodní list :( hledám, co to mohlo způsobit a zatím nevím. Nevím, co jsem udělala jinak.
    LIBRAE
    LIBRAE --- ---
    NYCKER: Nojo, ale já psala, že pozice je už 4-5 měsíců stejná.. :/
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    LIBRAE: ano, mně to taky dělají, pořád květy drží, drží a najednou jich pár padne, a někdy vadnou po jednom :)
    LIBRAE
    LIBRAE --- ---
    Dotaz - je normální, že mi orchidej před cca. 2 měsíci vykvetla, nahodila 15 květů.. teď přihodila z každého konce ještě další pupeny, z nich jich bude tak 5-6 na každém stvolu, ale před týdnem mi najednou z ničeho nic odpadlo 5 květů. Dělají to tak orchideje normálně, když odkvétají? Nebo je to rychlá reakce na nějakou změnu? Přitom místo má stále stejné, zálivku (namáčení) také, hnojivo také.. :/
    CYLAH
    CYLAH --- ---
    Jak jsem se tu minule ptala na tu ludisii a macodes - před týdnem jsem je dala na místo, kde je trochu šero a teplo od stoupaček. Za pár dní mi přišlo, že ludisie rychleji povyrostla, tak jsem na to byla zvědavá a začala jsem tvořit časosběrné video. Teď zabírá posledních 5 dní a ještě bude pokračovat :)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    ANAT0MI: paráda, tak nezapomeň fotku až to vykvete :))
    ANAT0MI
    ANAT0MI --- ---
    ANAT0MI: papilopedilum moje první poupě ;) po třech letech čekání je to tu!
    ANAT0MI
    ANAT0MI --- ---
    NYCKER: díky za radu! už to vypadá že v tom klobiku se začíná něco dít ... tak snad se květů dočkám ;)

    jinak mám jednu phalu co jsem vzala z lítosti domů ze zahradnictví za 39kč presadila vyhodila loni touhle dobou stvol na květ a ten je tam poslední, ale ktomu během roku vyhodila další tři stvoly a tedka rasi patej, ale takovej počet květů co máš vidím snad prvně... nádherná kytka ;)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    MAJKA: :))) ale dyť je to hezký :) Já jich mám tolik, že to jsou prostě "holky", a když kvetou tak "holky moje šikovný" :)))
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    SAGEMA: Tak jsem magor no :)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    MAJKA: hehehe, no on se ten druh orchideje jmenuje Vanda :))) to není jen ten můj jedinec doma :D
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    Hehe, koukám že nejsem jedinej magor co kytky pojmenovává :) já mám doma Ofelii, ta celá opadla a teď ji roste šlahounek, pak Dafné co furt kvete a Krakena, co zažil něco hrozného - přišel ke mě bez květů, pokroucenej a plesnivej.. A to jsem začátečník.
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    KLAIR: s Vandou se chodím sprchovat asi jenom já :))) mám ji na takovém drátěném závěsu a normálně ji pověsím do sprchového koutu :)

    průvan nedělá dobře žádné kytce, tak to bych byla asi opatrná

    tak to zkus, uvidíš, jak se jí bude dařit, zasadit zpátky ji můžeš kdykoli :)
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    No, ale teoreticky do koupelny světlo jde, jen by na ní táhlo, když by se větralo... :-O

    hele, jak se chodíte sprchvoat s Vandou?

    Prostě co kdybych kytku měla na háčku a vždycky večer jí vzala do koupelny a nechala jí tam, zatímco se rodina sprchuje? to by prošlo, ne?

    Já jí totiž z toho substrátu asi vytáhnout musím, jinak bude opravdu dost zoufale trpět... :-O
    Navíc jí moc nemám kam dát
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    VEVER: Phaly neuschnou, ale je to časově náročnější, než když jsou v substrátu. Já jich mám přes 30 a nedokážu si představit se jim věnovat denně :) Stačí mi ta jedna Vanda :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam