• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISERYOrchideje - královny květin
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    NYCKER: Jo jo. Jen se bojím, aby neodhazovala další. I když.. roste tuším i nový list.. uvidím. A budu se těšit teda na květy. Díky všem za reakce :)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    NYCKER: Jako... zatím nasazuje. Ještě zcela nerozkvetla. Já vždycky po odkvetení zapomenu přesadit a než se rozkoukám, nasazuje další stvol. Budu teda trošku víc zalívat, aspoň.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    NYCKER: No, kvete, vyráží stonky a ještě vyráží nové stonky z odkvetlých, ale nezaschlých. Jen mě vyděsilo, jak moc listů sesychá. Ale přičítám to tomu, že poslední dobou zapomínám zalívat. Tak já teda nebudu plašit... jenomže ji mám už tak 4 roky nebo kolik a ještě jsem ji nepřesazovala...
    HANELA
    HANELA --- ---
    GRISS: to je difné, ale já nejsem odborník, nevím, co s tím. Pohnojit nebo změnit místo?
    ANAT0MI
    ANAT0MI --- ---
    GRISS: ono taky čím starší rostlina tím míň kvete. Nemusí jí nic chybět jen je prostě stará. A po devíti letech se není čemu divit :)
    GRISS
    GRISS --- ---
    SAGEMA:..taková ta klasická z květinářství. Velký květ, žádný speciální druh. Bohužel se v nich nevyznám.
    HANELA: mám jí třeba 9 let a kvetla jen jednou a to asi po roce či dvou a teď nic..
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    FAT: Mně teď během měsíce usychá už třetí, to se mi zdá prostě příliš. Každopádně díky za rady... uvidím, buď to tenhle víkend dosypu nebo ji nechám být.
    FAT
    FAT --- ---
    NELLAS: Tak mně usychají spodní listy taky. Ne moc rychle, ale taky. A kytka kveta jako divá. A stříhám to obyčejnýma nůžkama, "odcházející" květní stvoly štípacíma kleštěma.
    :-)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    FAT: Stěžuje, usychají spodní listy. I když to může být tím, že poslední dobou trošku flákám zalívání...
    .. a můj další dotaz.. čím ostřihávat uschlé stonky/listy/kořeny? Něco speciálního nebo stačí obyčejné nůžky?
    FAT
    FAT --- ---
    NELLAS: Já bych jí nechal, evidentně si na nic "nestěžuje".
    :-)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    FAT: Ok, a teda radši počkat nebo přesadit hned? :)
    FAT
    FAT --- ---
    NELLAS: Odkazuji na tenhle [ FAT @ Orchideje - královny květin ] příspěvek. Měl jsem podobný dotaz na botanickou zahradu...
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    Měla bych dotaz. Už nějaký ten měsíc čekám, až mi jedna orchidej odkvete, abych ji konečně přesadila (či spíš jen doplnila substrát). Ta mrcha ale pořád dokvítá, vyhazuje nová poupata a teď i nové stonky, větví staré odkvetlé stonky. Obávám se ale, že by nový substrát potřebovala jako sůl. Bude lepší počkat, než teda zcela odkvete (což může trvat i přes půl roku, jak ji znám) nebo to prostě risknout a přesadit, dokud nemá nasazených moc poupat?
    Vyhání i nové listy, ale ty nejstarší usychají a vůbec mi přijde, že se tlačí z květináče ven.
    HANELA
    HANELA --- ---
    FAT: ona ty kvítka jsou tedy malá :-) tady to vypadá daleko větší!
    FAT
    FAT --- ---
    HANELA: Krása!
    :-)
    HANELA
    HANELA --- ---
    HANELA: je to tahle, je krásná, spousta drobných kvítků!




    HANELA
    HANELA --- ---
    GRISS: a jak dlouho nekvete? Mně taky někdy nekvetou rok, dva. Teď zrovna poprvé nakvítá jedna, co mám doma už rok a půl, to zrovna dokvetla.
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    GRISS: a jaká to je?
    GRISS
    GRISS --- ---
    ahoj, je nějaké zásadní rady, jak docílit toho aby mi zase kvetla? Něco, čeho se 100% vyvarovat či naopak, co jí udělá dobře. Jednu za čas jí ponořím do vlažné vody, aby se nacucla, pohnojím a vrátím na světlé místo, ale né u okna. díky moc
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    CYLAH: s těmihle orchidejemi nemám zkušenosti, ale to přesazení potřebovala jako sůl. Teď má šanci se dát dohromady. S těmi řízky nevím, ale namočení do stimulátoru jim asi neuškodí. Tak držím palce, ať se vzpamatuje a dej vědět :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam