• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    Chci si postavit vlastni nabytek z papiru, tak vymyslim jak na to. Hledam napady a navody.
    Papir neni jediny material z nehoz se da podomacku vyrobit nabytek.
    Net kupodivu neni moc stedry na podobne DIY navody, nebo neumim hledat. Takze pokud nekdo ma stejny zajem, sem s navody, designy a vubec vsim, co pomuze vyrobit zarizeni domacnosti s minimem prostredku...

    Living - Furnishing - How to Make Instructables : $ http://ana-white.com

    Veci z palet: http://www.woodcoregang.cz/ [ID Tloudev]

    [ Malá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺ ]
    rozbalit záhlaví
    SWT
    SWT --- ---
    JUNIOR: Protože noty potřebuješ mít mnohem víc "postavený" než je sklon závitů tý pružiny, potřebuješ vidět na celej list (dva, tři listy) bez posouvání a mít možnost otáčet rychle. Navíc noty bejvaj často nesešitý, jako jednotlivý třeba A4ky. Mrkni na obrázky notovejch sojanů, uvidíš, jakej maj sklon a že maj dole "poličku" ...
    Prostě ta pužina fakt ne :) takže jsem tipoval, že ty aspekty používání neznáš :)) nic ve zlým, samozřejmě, určo body za snahu a zajímavej svícen.
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    SWT: To ne no :)
    SWT
    SWT --- ---
    JUNIOR: Tys nikdy na nic z not nehrál, žejo?
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    SWT: Tak mě zase přišlo, že kdyby jsi do té pružiny dala nějakou desku tak to máš i se sklonem akorát na čtení... Podobně jako jsou ty dopisy. Tu svíčku neberu v potaz celkově..
    LURA
    LURA --- ---
    NIKOPOL: Díky. Mně šlo spíš o nějaké optimální rozměry a tak. Principiálně je mi to jasné, jen jsem si říkala, že kdyby k tomu byl nějaký nákres (jaký jsem kdysi viděla v ábíčku), bylo by to fajn.
    Ale kreslit se s tím nemusíš, já si nějak vymyslím :-)
    SWT
    SWT --- ---
    JUNIOR: Ať hledám jak hledám, stojánek na noty v tom prostě nevidím ...
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    LURA: Co třeba takhle nějak ?
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    LURA: návod nemám, ale koukal jsem na to v práci. pokud nechceš nic takovýho toho skládacího, sofistikovanýho z drátu/ z plechu, je jednoduchý to vyrobit .. vlastně asi nato mani neni moc, co navádět :-)

    potřebuješ potřebuješ lať a hranolek, ani jednoho plnou dýlku jak se prodává.
    lať nařežeš na kousky 4 a 2 stejný; jeden z těch čtyřech rožštípneš, na tenkou laťku, nebo pouřiješ nějakej menší kousek dřeva ten je jen do prostoru v tý tabulce, co drží parte, aby díra nebyla moc veliká a když na to hodíš volný papíry, aby to nemělo tendenci propadávat. a ze zbývajících pěti dílů uděláš ze 2 delších a ze dvou kratších ten rámeček, a jednu zbylou delší poučiješ na takovou tu hranu, obrubu, římsu na tý tabulce na noty, aby tam vůbec držely, stály. good.
    z hranolku pilkou naděláš díly na čtyřnožku jako se dává k vánočnímu stomku, stim, že ve středu nebude díra, ale zasazená delší tyč z hranolku, kterej na konci seřízneš v úhlu v jakym chceš, aby ti stály ty noty ...
    dáš to dohromady a ... vuala :-)

    samozřejmě daj se tam přidělat jště různý vychytávky a dřevo skládat aby to bylo hezký a různý zajišťovací prvky, aby to bylo pevný a stabilní ... ale to už záleží na šikovnosti a kolik tomu chceš věnovat času ...
    taky to neni stojan na malování ani focení (takže super stabilní ani těžký to bejt nemusí) a švícarský hodinky taky ne (takže i případný nepřesnosti se snadno vsáknou)


    :-)

    nakreslim ti plánek jestli tohle nestačí
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ZORBOVA: včera o tom byla "reportáž" na nově.
    LURA
    LURA --- ---
    Neměli byste někdo nějaký návod na stavbu stojánku na noty?
    ZORBOVA
    ZORBOVA --- ---
    ještě nějaké ty palety (maj opravdu nekonečný množství možností!!!)

    HARVIE
    HARVIE --- ---
    ROSADKO: kdyz neco lepi, tak to poprasim nejakym prachem (treba pilinama, papirovym prachem, etc...) nebo na to priplacnu papir a necham ho tam nejakou dobu. Pokud je to vyslovene lepidlo, treba po sloupnuty samolepce, tak se mi osvedcila takova ta stara svetla hruba guma na gumovani, ktera se rozdroli, smicha s lepidlem a pak se i s nim odroli z povrchu. staci dost dlouho gumovat. ale na prirozene lepivy povrchy spis nejakej ten papir...
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    NYKRUK: ok, dík, asi fakt půjdu do toho balakrylu
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    ROSADKO: Natírali jsme takhle židle Balakrylem a po roce to drží, nešpiní... Eternal neznám, ale řekl bych, že to bude na jedné bázi.
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    NYKRUK: dík, to mě taky napadlo, určitě vyzkouším. A jinak doporučuješ spíš Balakryl nebo Eternal?
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    ROSADKO: Přelakuj to vodou ředitelným lakem, pak je povrch celkem v pohodě.
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    Jaká značka akrylových barev je podle vás nejlepší? Balakryl, Eternal? Koupila jsem na doporučení prodavačky Eternal, že prý lépe kryje - no, kryje dobře, ale připadá mi, že i po zaschnutí je barva taková nepříjemně lepivá na dotek.

    Potřebuju něco ředitelného vodou, co nesmrdí a prodává se v dost různých barvách, aby se z daly namíchat potřebné odstíny - a co se prodává v plechovkách za nějakou rozumnou cenu (např. 750 ml tak max do tří stovek).
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Tyjo docela se mi libi system nomadickyho nabytku pro lidi co se casto stehujou... Sice nemam v planu se stehovat, ale clovek nikdy nevi :) Googlete "nomadic furniture"

    http://www.instructables.com/id/Nomad-Furniture%3a-design%2c-case-studies%2c-and-philoso/#intro
    http://www.instructables.com/id/Folding-Shelves-From-Bunkbed-Ladders-and-other-Ins/

    Tohle neni nomadicky, ale taky zajimavej namet na zdokonaleni:
    http://www.instructables.com/id/Collapsible-Desk/

    IM_MORTAL: no tak predpokladam, ze kdyz je to vyklenek tak ma po stranach steny na ktery muzes dat vingly a nemusis resit takovyhle picoviny :-)
    DIVA
    DIVA --- ---
    MOSKVITO: a chceš ji lakovanou? jestli povrch dobře obrousíš, třeba by stačilo namořit .)
    WOKO
    WOKO --- ---
    MOSKVITO: nějakou syntetickou barvu.. Nejjednodušši.
    MOSKVITO
    MOSKVITO --- ---
    Zdravím. Chystáv se trochu zrenovovat skříňku v koupelně, ale nevím, jaké barvy použít na nátěr. Normálně akrylky a pak přelakovat? vůbec s malováním dřeva nemám zkušenosti, tak nevím.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam