• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    Chci si postavit vlastni nabytek z papiru, tak vymyslim jak na to. Hledam napady a navody.
    Papir neni jediny material z nehoz se da podomacku vyrobit nabytek.
    Net kupodivu neni moc stedry na podobne DIY navody, nebo neumim hledat. Takze pokud nekdo ma stejny zajem, sem s navody, designy a vubec vsim, co pomuze vyrobit zarizeni domacnosti s minimem prostredku...

    Living - Furnishing - How to Make Instructables : $ http://ana-white.com

    Veci z palet: http://www.woodcoregang.cz/ [ID Tloudev]

    [ Malá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺ ]
    rozbalit záhlaví
    BENAC
    BENAC --- ---
    DOKKTOR: Cela supliku ne. Jedna se spise o dvirka vetsich formatu. Reseni s vruty a draty mi prijde ponekud drasticke a nejsem si jisty, jestli by to ty 18 mm dvirka utahlo a nevyrval se spise vrut. Kazdopadne dik za tipy. Mozna to zkusim na nejakych zbytcich.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    BENAC: i čela šuplíků se ti kroutí? na ty dvířka ten vinkl, cos postoval asi ok. ale spíš bych z něho svařil kříž, kdyžuž. asi i dřevěná laťka do diagonály by asi stačila, tak jak se dřív vázaly laťkové dveře. já sem měl taky podobný problém, zkroutily se mně dvířka asi 80x60 a prostě do protilehlých rohů zevnitřku sem našrouboval dva vruty a mezi ně našponoval drát a tak dlouho sem šponoval, až se dveře narovnaly. kdyby to časem povolilo, přidám otočku na drátu a je to zas ok. ty moje dvířka sou enom slepené z profilů s drážkou, ve které sou zasazené palubky.
    GECKO
    GECKO --- ---
    CAMELLA: Ja to asi nechapu.... co znanema hodne spatny stav, ses si jista, ze opravdu nejsou nijak nalakovany ani nic jineho a co si slibujes od naolejovani navic nejakym beznym olejem? Jako ted mas rozlezly spinavy hrbaty parkety a kdyz je naolejujes budes mit rozlezly spinavy hrbaty mastny parkety?
    BENAC
    BENAC --- ---
    DEIKSAC: No mam za to, ze tomu prispela i zmena vlhkosti u me doma.
    Nicmene, preklizku jsme byli vybirat se stolarem a byla bohuzel skladovana venku pod pristreskem.
    Nemohli jsme cekat na dalsi moznosti, tlacil nas cas a tak sli desky temer rovnou do vyroby.
    Stolar ma dilnu (mistnost cca 5 x 8 m), castecne otevrena.
    Desky jsou bor. preklizka - 18 mm, plosne brousene na cca 16 - 17 mm
    Nejvetsi problem je s velkymi dvirky - rozmer cca 60 * 100
    Vrstev je tusim 7.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    Mám dotaz - sice trochu nenabytkový, ale nevím, kam s tím lépe (kdyžtak prosím odeslat do vhodnějšího místa :).
    Máme v bytě v jednom pokoji parkety. V hodně špatném stavu, kdybych na to měla peníze, tak by bylo jasné, že je potřeba to nechat zbrousit a pak naolejovat/natřít - nicméně peníze nemám a navíc ani nevím, jak dlouho tu ještě budu bydlet a tak se mi nechce moc investovat (majitel - firma, co tu skupuje baráky v celém okolí a dělá v nich luxusní byty, do něj taky určitě nebude investovat, dokud tu bydlím), takže řeším něco na pul cesty - ideálně asi olej (parkety jsou nelakovany). Jaký byste doporučili? Zvládnu to jen tak sama doma? Kdysi jsem někde na nyxu dokonce četla o natření parket takovým tím nejlevnějším olejem z olivových pokrutin - prý to bylo dobry - docela mě to láká vyzkoušet...
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    BENAC: to nevim,jestli ych to svadel ciste na spatny skladovani, preklizka typicky lezi na plocho na palete a spis muze bejt rozdil mezi vlhkosti pri vyrobe a vlhkosti u tebe doma, pripadne podepreno nevhodnym poctem vrstev. Jak je to tlusty a jaky mas rozmery? Tenci preklizky tak do tech 12mm nejsou uplne kralove tvarovy stability. Ten T profil si predstavujes jak, na plocho zevnitr skrinky?
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    LA_BETE: běžná fixa na porcelám - stála 100,- tušim. Pak se to vypaluje myslim hodinu na 250°C, do tý doby se to dá umejt vodou, což je výhoda:)
    DOBROZEMAK
    DOBROZEMAK --- ---
    BENAC: Bohuzel mam dojem ze at tam das cokoli tak to preklizku neudrzi..
    ale za pokus nic nedas..
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    IM_MORTAL: Ten hrníček se Sherlockem je boží! Jak jsi to dělala?
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    a když už sem u toho
    naušnice z nábojnic

    a dárek pro kamarádku
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    mám tady jednu starší lampičku, po půl roce sem k ní konečně koupila stínidlo. původní věc je "dárek" k nákupu z časopisu Magnet (vánoční dárek od babičky...), takže samozřejmě na fotce vypadá mnohem líp než ve skutečnosti. asi jí ale pošlu někomu dál:)
    před:

    a moje po:
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    nasel jsem audit, kterej bych chtel zpropagovat, koho bavej zacinajici projekty a start-upy tak sem:

    [ Kickstarter ]
    BENAC
    BENAC --- ---
    Mame kuchyn, jejiz cela supliku a dvirka jsou z borove preklizky. Bohuzel se nam stala ta vec, ze preklizka byla spatne skladovana a pouzivanim v odlisnem prostredi s promenlivou vlhkosti se zejmena dvirka vetsich formatu krouti. Rad bych tomu zabranil a tak jsem uvazoval, ze to zkusim "stahnout" tyci s "T"profilem viz obrazek:

    Mate nekdo zkusenosti s podobnym problemem a uspesne jste to vyresili? Nebo mate nejaky jiny tip?
    Predem moc diky.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    HHANULKA: dřevěná lať nestačí?
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    JOHNASS: ej, to je naprosto super projekt, kterej vyřeší hafo mejch problémů.
    MYSHA
    MYSHA --- ---
    LADY_LEIA: www.diypraha.cz .. 150,-/hodku kdyz si to udelas sama nebo 100,-/zakladni sazba, kdyz to dela personal (tam by ses asi vesla). Otevreno kazdy den, vetsinou od 9 - 20
    DATELON
    DATELON --- ---
    "rychlo-stolky" z cívek:)
    JOHNASS
    JOHNASS --- ---
    LADY_LEIA: http://www.diypraha.cz/CZ/
    tady budou mit vse potrebne, poradi jak na to, a ty budes mit radost zes to zvladla sama..
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    LADY_LEIA: Jak pise fifo, kdyz to tady nabides na nyxu za babovku tak by to melo byt ok:)
    FIFO
    FIFO --- ---
    LADY_LEIA: pokud ma nekdo pilu "sukacku" tak ti to vyrizne za cca 10 minut (pokud skrinka nepujde rozebrat, tak ta vnitrni dira bude trosku orisek). A stat by to melo neco mezi hezkym usmevem a treba kilem bananu :)
    LADY_LEIA
    LADY_LEIA --- ---
    Jestli to sem nepatri, omlouvam se a kdyztak me prosim odeslete do vhodnejsiho klubu.

    Chtela bych kockam "vyrobit" tuhle schovku na wc:

    Sari’s DIY Litter Box Hider — hauspanther
    http://www.hauspanther.com/2012/12/19/saris-diy-litter-box-hider/

    Skrinku si samozrejme poridim, ale chtela jsem se zeptat, zda nevite o nekom sikovnem, kdo by mi tam vyriznul ty 2 dodatecne diry a kolik by to tak (pro predstavu) stalo. Jsem z Prahy a rada bych to na pockani. Diky moc!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam