• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    Chci si postavit vlastni nabytek z papiru, tak vymyslim jak na to. Hledam napady a navody.
    Papir neni jediny material z nehoz se da podomacku vyrobit nabytek.
    Net kupodivu neni moc stedry na podobne DIY navody, nebo neumim hledat. Takze pokud nekdo ma stejny zajem, sem s navody, designy a vubec vsim, co pomuze vyrobit zarizeni domacnosti s minimem prostredku...

    Living - Furnishing - How to Make Instructables : $ http://ana-white.com

    Veci z palet: http://www.woodcoregang.cz/ [ID Tloudev]

    [ Malá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺ ]
    rozbalit záhlaví
    LESH
    LESH --- ---
    EFESH: ten kreg jig mě dost zaujal. jak se tomu může říkat česky?
    TOM
    TOM --- ---
    nevíte někdo kde pořídit takovéto kruhové návleky?

    a trubky se závitníkem? .)
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    77WHITE: viz ta naše polička . Fotka je to hrozná, ale hledat to líp vyfocený už nechci.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    SANTAL: Kousek. Jako na úplně klasickou knihovnu, totálně vyskládanou knihama nic moc, pak nastane ten asi ten efekt s dírama. Ale pokud máš knihovnu, kde máš i různý krabice, kytky, pár šanonů, hromádky s časákama a podobný, tak úplně v pohodě.
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    77WHITE: JO? A aby to vypadalo nějak, kolik prostoru kolem klád má zůstat, abys dál mohl obdivovat jejich strukturu a nestejnost?
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    SANTAL: Cokoliv, staci jen aby ses naucil nesazet knihy nalepeny az k tem kladam a pouzivat zarazky.
    DOBROZEMAK
    DOBROZEMAK --- ---
    :) Za to by ti do hrnku sedal prach...
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    SWT: Myslím, že v tomhle stylu by se dala udělat třeba hezká polička na čínské čajové konvičky a šálky (jen by mi zrovna v tomhle případě nesedla barva)...
    SWT
    SWT --- ---
    SANTAL: Třeba to má zůstat prázný, něco jako slavný bydlenkovský "poraďte mi co si mám dát do knihovny, knihy tam mít nechci" :)))
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    STANDART: A co tam má být? Protože jak to založíš něčím, tak se ztratí ten pocit vzdušnosti, jakákoli poetika těch bříz bude, pokud tam dáš třeba knihy, v tahu - a navíc u knih (DVD) vznikne pocit bordelu (jak to nebude od začátku do konce, ale s divnýma dírama na další větve ztrácející se mezi tím)...
    Taková polička do prázdného bytu...
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    STANDART: I normální knihovny je lepší kotvit ke zdi (už proto, že podlahy i zdi bývají zřídkakdy rovné a svírají pravý úhel a knihovna vypodložená a "přilepená" ke zdi vypadá méně blbě než knihovna nahnutá do prostoru jak šikmá věž v Pise). Předpokládám, že nemáš strojní vybavení na to, aby řezy tou březovou kulatinou šly dokonale rovnoběžně, takže je dost možný, že ti to bude všelijak šmajdat. Jinými slovy, určitě radši kotvit.
    ZORB
    ZORB --- ---
    STANDART: pokud budou ty vetve provrtane a budou v tom kovove svorniky, tak proc ne..
    GECKO
    GECKO --- ---
    STANDART: No kdyz se do tech polic nic neda a nebude se na to sahat, chodit kolem toho a pokud mozno se na to ani krive koukat tak by to samo o sobe stat mohlo. Jestli to ale ma nest nejaku zatez, zcela urcite to alespon nahore do zdi prikotvit.
    STANDART
    STANDART --- ---
    nezkoušel jste někdo poskládat něco takového? má iyho šanci držet jako samostatný kus nábytku nez navtrání polic na zeď, co myslíte?

    HANOUCH
    HANOUCH --- ---
    uz nebylo kam cpat sbirku dvd a nikdo neprodaval dostatecne velke reseni na 400 filmu
    tak jsem si pomohl sam


    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    JOSEF_K: prej nádherná kresba :-)
    QUIP
    QUIP --- ---
    DIVNA: asi bych to vzal tmelem na drevo, co sezenes v jakemkoliv hobbymarkety ala OBI, Hornbach, Bauhaus.
    Brousitelný tmel na dřevo | Den Braven
    http://www.denbraven.cz/lepidla-a-tmely-pro-podlahare/0745-brousitelny-tmel-na-drevo-59-cz144.html
    Dřevokitt Profi® bílý 250 g - KITTFORT® Praha - Profesionální BARVY a TMELY
    http://www.e-barvy.com/0,1,Drevokitt-Profi%C2%AE-bily-250-g.html

    Jestli jsou ty dvere lakovany, tak v tom doliku bych necim odskrabnul barvu, aby na tom tmel dobre drzel. Jestli je to hlubsi, nez 5mm, tak se doporucuje tmel aplikovat postupne ve vice vrstvach.
    Pak to pujde snadno prebrousit a pretapetovat, jako by tam zadna dira nebyla.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    josefká- jen mi to nevysvětluje ty hrubý jehličnatý léta
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    DEIKSAC: Není ten "blevajz" akát:)? Ntb mi nedává úplně ideální barvy, ale nedávno jsem z akátu něco soustružil a bylo to přesně tak nazelenalý, jako to, co vidím na fotce.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam