• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    Chci si postavit vlastni nabytek z papiru, tak vymyslim jak na to. Hledam napady a navody.
    Papir neni jediny material z nehoz se da podomacku vyrobit nabytek.
    Net kupodivu neni moc stedry na podobne DIY navody, nebo neumim hledat. Takze pokud nekdo ma stejny zajem, sem s navody, designy a vubec vsim, co pomuze vyrobit zarizeni domacnosti s minimem prostredku...

    Living - Furnishing - How to Make Instructables : $ http://ana-white.com

    Veci z palet: http://www.woodcoregang.cz/ [ID Tloudev]

    [ Malá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺ ]
    rozbalit záhlaví
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    ZASIK: nosne bedynky - to je teda asi nejhorsi mozna vec. je to tvuj boj, ja bych to resil nejakym prknem vprostred se vzperama. ony ty bedynky moc nevydrzej, a pockej az si budes chtit nejakou pujcit a pak ji zapomenes vratit. to bude soust!
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ZASIK: v Jihlavě je fabrika na OSB desky a ještě nedávno při výrobě vypouštěla !27 tun! formaldehydu do ovzduší ročně, skoro ve středu města. Kolik jsou aktuální čísla nevím, ale asi se to za ty 3.4 roky příliš nezměnilo. Lepidlo co se používá k těm superfiniš eco OSB je na rozdíl od formaldehydu neznámé, ale stejný, ba dokonce horší sajrajt. Toť jeden z důvodů proč se tomu vyhýbat.

    Můj kamarád dělal workshopy jak si s hobby nářadím udělat jednoduchý nábytek ze spárovky. Není pravda, že je to nějak extra obtížné a drahé. Spousta věcí se dá udělat s pár kolíčky, vrtačnou, nějakými svěrkami a maflem.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    MOTEJL: Jedna z výhod EU - ty lepidla mají všelijaký atesty a splňujou normy. Takže bych se Číny nebál. Můžeme diskutovat o tom jak hodně zdravotně nezávadný ty lepidla jsou, třeba budou za 20-30 let taky zakázaný, ale stejnej osud bude mít hodně věcí v našem současnym okolí. Ne každej si může/ chce dovolit lunární dřevo...

    ZASIK: Na můj vkus je to zadní čelo s poličkama trochu overkill, jinak bych to OSB natřel bílou lazurou (pokud by se chytla) a víc neřešil :)
    ZASIK
    ZASIK --- ---
    V žádném případně bych nechtěl svůj amatérský počin srovnávat s řemeslně výborně zpracovanou postelí z masivu, a proto jsem to vložil do tohoto auditka. Truhlařině nerozumím a navíc dvě desky jsem dostal zadarmo od kámoše, takže materiál stál maximálně 1500. Čekal jsem rozporuplné názory na OSB desky, protože tenhle materiál se prostě někomu líbí a někomu ne. Samozřejmě jsem použil desky superfinish ECO, takže by neměly obsahovat závadné látky. Hrany desek jednoduše olištuju, takže třísce do prdele bych se snad měl vyhnout. Bohužel jsem zatím neměl čas zajet lišty koupit. Vzhledem k tomu, že v bytě mám nedostatek úložných prostor, potřeboval jsem prostor pod postelí využít, takže pod deskami jsou uloženy plastové bedýnky, které mají zároveň i nosnou funkci. Pohyb matrací jsem vyřešil jednoduše přivrtáním dvou hranolů. Na odvětrání ještě budu muset zapracovat, ale určitě to není neřešitelný problém.
    JUDAS_PRIEST
    JUDAS_PRIEST --- ---
    Ono upřímně jestli palety, nebo osb, obojí je to výkřik ze zoufalosti, a obojí je to zároveň funkční.
    Dokážu si v pohodě představit že po stavbě baráku zbydou osb desky, takže je použiju na něco podobného, než bude na pořádnou postel. Je to dobrý.
    QUIP
    QUIP --- ---
    DOBROZEMAK: V tom mas urcite pravdu, ze s vetranim by to bylo lepsi a pojistit matraci proti posunu dost mozna taky. Ale opet je to neco, co z fotky neni videt.
    Na vetrani se tam daji vyrezat diry vykruznikem a proti posunu tam staci nalepit suchy zip, nebo koberec, nebo pruhy latky. Po nich uz se matrace neposune.
    A v tomhle klubu bych prave cekal takovy prakticky rady a ne vykriky modni policie, jak je to hnusny.
    Priste bude nekdo prudit uz i kvuli pouzitemu odstinu barvy.
    DOBROZEMAK
    DOBROZEMAK --- ---
    díry asi jo no, a cestování bych pojistil aspoň sucháčem nebo tak něco...
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    DOBROZEMAK: Odvetrani muzes resit treba vrtackou a rastrem der. Cestovani matrace- jestli to je velka jednodilna poradnejsi matrace tak ta nikam neutece.
    DOBROZEMAK
    DOBROZEMAK --- ---
    QUIP: Pravda, ale furt to neřeší odvětrání (u postele dost důležité) a uchycení...
    QUIP
    QUIP --- ---
    Zase odbornici, co z fotky poznaji i pouzite pojidlo. Sice nevim, z ceho to ZASIK konkretne delal, ale ze je to OSB deska jeste neznamena, ze je to zdravotne zavadny. Uz davno se delaji desky i pro bytove pouziti bez formaldehydu a podobnych sragor.
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    ZASIK: upřímně řečeno strašný, z toho materiálu bych nestavěl ani zahradní hajzlík natož postel
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    MOTEJL: moc pěkný
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    MOTEJL: Jo, tak to se mi líbí mnohem víc.
    MOTEJL
    MOTEJL --- ---
    Tady mate neco z me vlastni tvorby. Jedine, co jsem potreboval byl: mafl s pravitkem, vybracni kotoucova bruska, metr, tuzka a voskovy olej biofa. Vsechy spoje jsou rucne dlabany, lepeny. Cep a dlab. Material vysel asi na 7 tisic, je to masivni olse se smrkovym rostem :-)



    GECKO
    GECKO --- ---
    ZASIK: promin, ale je to hnusny a blbejsi matros na postel te uz nenapadl? hrany nikdy nebudou hladky, opracovat nejdou, az si pri sexu zadrestrisku do prdele.... matrace nevetraa bude po tom cestovat a cena materialu nesmyslna...
    MOTEJL
    MOTEJL --- ---
    ZASIK: Dobrej napad, ale nechtel bych dejchat ty lepidla...drevotriska neni zrovna nejlevnejsi, urcite se daji sehnat starsi smrkovy sparovky a bude to urcite zdravejsi reseni...Jinak dobra prace :-)
    DOBROZEMAK
    DOBROZEMAK --- ---
    ZASIK: Ještě by mě zajímalo jestli si nějak řešil odvětrání matrace zespod? A jestli tak trochu necestuje..:)
    QUIP
    QUIP --- ---
    ZASIK: Ma to nejaky ulozny prostor? Sveho casu jsem si taky neco podobneho predstavoval :)
    ZASIK
    ZASIK --- ---
    tak ještě jednou, snad už to bude vidět
    ZASIK
    ZASIK --- ---
    moje osb diy postel
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    KUTIL: pls nemuzes to zakladat jinde? nemam fb (a nechci)
    (sorry za OFFT)
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    https://www.youtube.com/watch?v=Kk70sWWmCyc (jen si delam bookmark, omluvte ;-) ale muze se to hodit)
    RUMEK
    RUMEK --- ---
    Hele to zahlavi - "papirovy nabydek" je urcite od slova "nabyt", ze?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam